Wersja nr 1 jest najlepsza nie będzie w domu odczucia ciepło/zimno.
Przy braku ocieplenia temperatura dzień noc ustaw tak żeby nie było większej różnicy jak 1stopien bo rano będzie musiał bardzo długo nadganiać obniżenie po nocy.W tyboxie ustaw stałą histerezę np 0,2 stopnia wtedy nie ma dużych wahań temperatury pomiędzy przerwami. Myślę że 40 stopni puszczone w grzejniki wystarczy na okres przejściowy.
Ostatnie 11 dni u mnie to średnia 10,8 m3 gazu , z tym że kociołek puszczony całodobowo bez obniżenia nocnego z wyprzedzeniem 2 dni przed mrozami a było minus 18, chałupa 150 m2 bez ocieplenia.W ostatni dzień mrozów już nie dobijał do 21,5 stopnia tylko trzymał 21,3.
Podobna sytuacja pojawiła się u mnie po awarii wodociągowej , rury jęczały dosłownie słychać było w całym domu ale tylko przy używaniu cwu , winowajcą okazał się zawór bezpieczeństwa pod baniakiem z wodą , gdzieś wpadł jakiś paproch i zaczęło wyć po wymianie cisza.
Masz kolego za duży kocioł (moc minimalna to coś kolo 7 kW )na obecnie panujące temperatury za oknem i do tego 50 stopni na zasilaniu i jest jak jest czyli taktowanie w czystej postaci.
Tak na szybko szukając instrukcji do tego aristona to wychodzi na to że masz aktywny tryb komfort patrz instrukcja strona 9
https://www.ariston.com/pl/media/files/1830_Clas_One.pdf
bo nienormalne to zużycie dobowe przy 4 osobach na cwu 3,5m3 na dobę
ale jeśli masz taryfę w3-6 (ja też taką mam) to odczyty masz co 2 miesiące (czyli zużycie rzeczywiste) i wtedy kwota by się zgadzała.
Dla takich połączeń to najlepiej dolać inhiblitor korozji nap FERNOX i śpisz spokojniej bo grzejniki z leroya nie są najwyższych lotów.
https://allegro.pl/oferta/ferdom-ch-2-copal-inhibitor-korozji-1l-nowy-5996249458