
Drifte
Forumowicz-
Postów
22 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Osiągnięcia Drifte
-
U mnie też jest kocioł, w związku z czym jutro też będę miał do Was pytanie, ale to muszę jakiś biedny rysunek zrobić, żebyście pomogli mi z miejscem wpięcia pompy w układ, bo kocioł mam w kotłowni, która jest poza domem, a pompę chce mieć zamontowaną przy domu.
-
Grzejniki "nowe" te cienkie z 2012 roku. Cała instalacja na rurkach plastikowych. Bufor jedyny o jakim myślę co by wszedł do pomieszczenia, to 140L. Przy 200 litrach nie będzie tam w ogóle miejsce na jakieś prace serwisowe, w razie gdyby coś się zepsuło.
-
No wlaśnie tą drogą iśc nie mogę, bo aktualne grzejniki już są w największym możliwym rozmiarze jaki architektonicznie mi się na scianach mieści. Dając większe nachodziły by na ścianę, balkon, drzwi wejściowe do domu itp. Dlatego właśnie nie mogę zejść w dół parametrem temperatury.
-
Wpisałem w to ciepło.app 4T na wyrost, że niby grzeje tez CWU (chociaż teraz CWU grzeje tylko grzałką), więc myslę, że jakbym CWU grzał też węglem, to te 4 T to tak akurat, lub też na wyrost lekko. 7 kW nie ma na R290, a nie wiem dlaczego, ale boje się, że na R32 dom będzie niedogrzany.
-
Zrobiłem, podając nawet trochę więcej węgla niż spalam, wyszło tak: https://cieplo.app/wynik/2iv92 Moc grzewcza: 5,5kW (C.O. + CWU) Ogrzewanie budynku 5,0kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza Energia użytkowa: ~7 200kWh = 26GJ (C.O.)
-
Szczerze to nie wiem. Kiedyś ta instalacja była otwarta (naczynie na poddaszu), ale kiedyś hydraulik zamontował mi przy piecu taki zawór, co dopuszcza wodę jak piec ma za wysoka temperaturę i coś tam przerabiał z tym naczyniem otwartym. Możliwe to ?
-
Hydrobox: https://www.olx.pl/d/oferta/brutto-hydrobox-sprsun-modul-hydrauliczny-monobloka-ponizej-15-kw-CID628-IDXnfRn.html?reason=seller_listing|olx_shop_premium&_gl=1*1x1ws9j*_gcl_au*MTUwNzQ2MTQzOS4xNzQ1OTM1MjU2*_ga*ODIxNzcxMDg1LjE3NDU5MzUyNjM.*_ga_1MNBX75RRH*czE3NDc0MjY0MTEkbzckZzAkdDE3NDc0MjY0MTEkajAkbDAkaDA.*_ga_6PZTQNYS5C*czE3NDc0MjY0MTEkbzgkZzAkdDE3NDc0MjY0MTEkajYwJGwwJGgwJGR4X2RlRV9KeDFqWDNScmlCMldfSHN2bUNyaHVTc19LSEx3
-
Tylko, że z PC chciałbym też zasilać CWU dla 3 osobowej rodziny (bojler 150L). Osprzęt mam na myśli chociażby tez hydroboxa.
-
Cześć. Piec na wszystko klęknął na amen, w związku z czym w tym roku czeka mnie zakup pompy. Bardzo proszę o pomoc w doborze, bo nie wiem, czy dobrze kombajnuje. - dom na grzejnikach - ocieplony styro 10 cm - dach w zeszłym roku położony na nowo, wełna 30 cm - na sezon grzewczy schodziło mi ok 2.5 tony węgla. - temperatura na grzejnikach w największe mrozy (- 20 st. C ) na grzejniki podawane 50 st. C - temperatura na grzejnikach przy -5 do +10, gdzieś około 35-40 stopni. BARDZO ogranicza mnie miejsce w "kotłowni", gdyż osprzęt tego monobloka musi się zmieścić w pomieszczeniu 2.5x-0.8 m. Buforu podejrzewam, że 200L nie zmieszczę. Celowałem w Sprsun lub Kaisai 9 kW na czynniku R290, ale nie wiem czy opłaci się brać wysokotemperaturową pompę ? Co radzicie ?
-
Ziomuś, takiego syfu to ja na oczy nie widziałem odkąd żyję. Weź czasem szczotke drucianą, 2 minuty pomachasz i będziesz miał 1. Czysty piec, 2. Lepszy odbió ciepła.
- 1815 odpowiedzi
-
- Camino
- Kocioł żeliwny
- (i 8 więcej)
-
Tak się składa, że czytam - także pudło. Zadaje pytania na które nie znalazłem odpowiedzi - to pewien objaw normalnego zachowania ( jakbyś nie wiedział ). Podstawy prawidłowego spalania znam - niestety tylko podstawy, żeby poszerzyć swoją wiedzę trzeba eksperymentować ( jak z węglem z Ziemowita ) lub pytać o to, co nie zostało poruszone. Ps. Zawirowywacze się sprawdziły, dopalacz - nie wiem, na razie nie widać odzewu, a sracze to już wyższa, nie znana mi technika podejrzewam, ze Tobie jak najbardziej bliska.
- 1815 odpowiedzi
-
- Camino
- Kocioł żeliwny
- (i 8 więcej)
-
Cześć Czytam sobie ten temat o inowacjach i zastanawia mnie jedna rzecz: Ludzie robią z szamotu dopalacze spalin - wnioskuję, że szamot się dużo bardziej nagrzewa niż ścianki kotła, co powoduje zapłon gazów, które normnalnie ulatują. Można by w camino na górze podwiesić takie dwie dość spore płytki szamotowe, z nawierconymi otworami - żeby spaliny miały jakąś drogę ujścia ???
- 1815 odpowiedzi
-
- Camino
- Kocioł żeliwny
- (i 8 więcej)
-
No właśnie nie wiem z jakiego powodu.
- 1815 odpowiedzi
-
- Camino
- Kocioł żeliwny
- (i 8 więcej)
-
Stałopalność tzn, że w tych samych warunkach pogodowych przy zadanej temperaturze węgiel 1 kg węgla będzie się palił 1h, a inny 1,5 h. Ps. 65 stopni u mnie w domu to i tak by było za dużo. Przy 60 na kotle siedzę w przysłowiowych gaciach przed kompem, staram się trzymać 56-58 w mrozy, w takie dni jak teraz 50.
- 1815 odpowiedzi
-
- Camino
- Kocioł żeliwny
- (i 8 więcej)
-
Subiektywizm swoją drogą. Do spalania górnego myślę, że Sośnica się po prostu nie nadaje. Jak nią paliłem, to musiałem trzymać 70-80 stopni, żeby w ogóle się paliła, niżej w ogóle nie chciała. Marcel lepiej, nawet chciałem już go ogłosić " moim węglem ", ale dowiedziałem się jeszcze o jednym składzie z Piastem/Ziemowitem i strzał w 10. Nie wiem trochę do czego pijesz o tym " naginaniu praw fizyki ", nie mam zamiaru nikogo ściemniać w żadnym przypadku, zresztą moje posty o Sośnicy chyba nawet są tutaj na tym forum ( albo na wątku Last Rico ). Sośnica i Marcel mają co prawda " więcej mocy ", ale większa ciepłota spalania to nie zawsze dłuższa stałopalność. Zresztą w wątku Last Rico nawet chyba często przewija się teza, ze do górnego spalania lepiej nadają się węgle 31.2 - 32.1 niezbyt kaloryczne. ( chyba, że ktoś ma caminiaka 18 kw a ogrzewa 200 m kw. nieocpelonej powierzchni, wtedy Sośnica i jej 80 stopni jest jak znalazł ).
- 1815 odpowiedzi
-
- Camino
- Kocioł żeliwny
- (i 8 więcej)