Skocz do zawartości

rambo5

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    190 m2 , średnio ocieplony
  • Instalacja
    Grzejniki z zaworami termostatycznymi
  • Kocioł
    węglowy

O sobie

  • Lokalizacja
    Gliwice

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia rambo5

  1. Producent w instrukcji określa też minimalna temperaturę zadaną z jaka kocioł musi pracować, przeważnie 60-65 stopni i jest ona zawsze większa od wymaganej temperatury powrotu.
  2. Lepiej kup czujnik pogodowy . Dużo użytkowników po zakupie regulatora pokojowego i tak z niego nie korzysta, z tego powodu że po jego zadziałaniu dość szybko stygną grzejniki i jest odczucie zimna w domu ,mimo że temperatura nie spada za dużo. Masz głowice i to moim zdaniem wystarczy.
  3. Czy mi się wydaje że wczoraj było tu foto które wstawiłeś ,były tam dwa naczynia przeponowe .
  4. Masz układ zamknięty ,więc musisz mieć takie zabezpieczenie.
  5. Dzięki. Jeszcze mam taki dylemat jeśli chodzi o przyłącze zbiornika wyrównawczego który też będę wymieniał na nowy. Zbiorniki 35-40 litrów które są w sprzedaży, przeważnie mają przyłącza 3/4" a rura bezpieczeństwa musi miec 1", czy mogę założyć taki zbiornik , czy takie przewężenie nie będzie robiło jakiegoś problemu ,czy szukać takiego z przyłączem 1" albo zrobić na zamówienie ?
  6. Czym ją najlepiej zaizolować , czy zwykła otulina do rur wystarczy?
  7. Ok. Jako że mam zamiar puścić tę nowa rurę bezpieczeństwa na strych kanałem wentylacyjnym (aby nie pruć łazienki) mam zamiar zrobić ją z rury stalowej karbowanej elastycznej ,to ułatwi mi pracę .Jak myślisz czy to dobry pomysł? Czym najlepiej zaizolować taka rurę biegnąca w kanale wentylacyjnym (kominie)? Sprzedawca zakuwa takie rury złaczem 1" ale średnica ma wymiar wewnętrzny 20,9 mm i trzeba by wybrać większą z złączem 1 1/4, ta ma średnicę w środku 25,2 mm. Co o tym myślisz? Są może jakieś zestawy do samodzielnego montażu złącza na takie rury?
  8. Podłącze się do tematu. Obecnie mam kocioł węglowy a zbiornik wyrównawczy podłączony rurką miedzianą 3/4 do jednego z pionów. Bedę wymieniał kocioł na pelettowy i dokładał rurę bezpieczeństwa 1 cal do zbiornika wyrównawczego. Czy mogę zostawić podpięte stare podłączenie do zbiornika wtrównawczego i dołączyć nową rurę bezpieczeństwa, ewentualnie połączyć obydwie rury i podłączyć do zbiornika wyrównawczego? albo jakieś inne rozwiązanie. Nie mam jak odłączyć starego podłączenie od pionu ,bo musiał bym pruć łazienkę , a chcę tego uniknąć.
  9. Fajkę zrobisz samodzielnie z kształtek ,np;
  10. Pochwal się co konkretnie zrobiłeś.
  11. Nie możesz sprzedać a podnosisz cenę? Realna cena tego zestawu to 1500 zł
  12. Nie zakladaj ponownie aluminiowych grzejników do miedzianej instalacji, najlepiej je sprzedaj. Teraz stalowe są dostępne praktycznie w każdym rozmiarze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.