Skocz do zawartości

grybos1

Forumowicz
  • Postów

    42
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grybos1

  1. Opryskiwacz jest dobry, trzeba tylko wyregulować samą końcówkę przez jej odpowiednie wkręcenie lub wykręcenie.
  2. grybos1

    Ogniwo DS

    Namieszali nieźle z tyni mocam ikotłów DS http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2019/04/DTR-Classic_DS_2019_04-1.pdf
  3. grybos1

    Kocioł DS MPM

    Panie Grzegorzu proszę o informację czy w kotle MPM DS można spalać zrębki? Może ktoś z użytkowników tego kotła robił testy z tym paliwem?
  4. Witaj Ognik2 Powodem Twoich problemów z kondensatem w komorze zasypowej jest moim zdaniem sposób napełniania komory zasypowej. Piszesz, że sypiesz węgiel na środku w formie stożka a po bokach pozostawiasz niezasypany żar. Z tego żaru do komory zasypowej dostaje się część spalin które zawierają sporo pary wodnej, która wykrapla się na chłodniejszych ściankach płaszcza wodnego. Z powyższych względów zjawisko to jest bardziej intensywne w początkowej fazie palenia kiedy kocioł jeszcze nie uzyskał temperatury zadanej. Należy więc napełniać komorę zasypową równo na całej powierzchni, można też dodatkowo uszczelnić miałem. W celu zminimalizowania smołowania komory zasypowej proponuję dobrać odpowiednią ilość PW przez rozetę. Ja palę w kotle Ogniwo S6WC-13KW jeszcze od góry, ale po sezonie grzewczym będę chciał wykorzystać doświadczenia kolegów „dolnospalaczy” i coś wdrożyć. Pozdrawiam
  5. Dzięki, wszystko jasne. Sprytny pomysł z tym niezależnym PW dla kotła S6WC. Po sezonie grzewczym coś będę działał w tym kierunku. Pozdrawiam.
  6. Prostopadle do tej przegrody w popielniku przechodzą czynne segmenty rusztu ruchomego. Jak uszczelniłeś ten węzeł? Jasiek..
  7. Powyższy palnik dotyczy przeróbki kotła górno- dolnego na dolniak. Autor tej konstrukcji ostatnio pisał, że pali z powrotem od góry.
  8. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=6435843&viewfull=1#post6435843
  9. Opisaną sytuację w powyższym moim poście doświadczam czasami u siebie przy paleniu drewnem. Klapka rzeczywiście jest cienka ale posiada dźwignię z obciążnikiem i przy wibracjach i "odbiciach" słychać ją w całym domu.
  10. Sprawdź, czy te stuki nie występują na klapce przepustnicy dmuchawy? Zdarza się, że klapka wpada w wibracje przy pulsacyjnym spalaniu (szczególnie przy spalaniu drewna) lub wybuchach i słychać to w całym mieszkaniu. Pozdrawiam.
  11. Nawiewnik musi być w każdym pokoju. W pokojach gdzie są zamontowane nawiewniki uszczelnij kratki wentylacyjne. Z okapu kuchennego wymontuj wentylator i może pozostać. Ewentualną przeróbkę kominka pozostaw na koniec, być może nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam
  12. Zasada jest taka, że w pomieszczeniach "mokrych" (kuchnia, łazienka, WC), muszą być czynne kanały wywiewne, natomiast w pokojach doprowadza się świeże powietrze montując nawiewniki okienne. W pokojach można rozsczelniać okna ale trudno nad tym zapanować. Nawiewniki okienne zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, mają możliwość regulacji stałego strumienia niezależnie od warunków zewnętrznych. drzwi W mieszkaniu powinny być podcięte dołem na wysokość 8mm umożliwiając przepływ strumienia powietrza. W pokojach nie powinno być kanałów wywiewnych, gdyż będą zakłócać poprawny kierunek przepływu. O nawiewnikach poczytaj tutaj: http://www.brevis.com.pl/pl_nawiewniki-cisnieniowe.html Pozdrawiam
  13. Pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić to porozmawiać z monterem tego komina. Może okazać się, że popełnił błąd przy montażu ostatniej rury szamotowej i samego zakończenia komina. Wierzchołek ostatniego odcinka rury szamotowej musi być starannie uszczelniony z osłoną zakończenia komina. W tym miejscu kondensad może dostawać się do kanałów wentylacyjnych wełny mineralnej i powodować takie skutki. Problem z ciągiem może być spowodowany brakiem nawiewu w kotłowni. Pozdrawiam.
  14. Napisz coś więcej o swoim kominie, jakiej firmy ten komin, może możesz podać link do strony gdzie pokazana jest konstrukcja?
  15. W tym wątku założonym przez kol. Brutus 11 dyskutujemy o problemie z kominem uniwersalnym izolowanym firmy " LEJER". Zabrałem głos w temacie, bo montowałem kominy tej firmy. Pierwszy element ceramiczny którym jest miska odprowadzenia skroplin narzuca kierunek wklejenia następnych elementów i trudno mi jest zrozumieć jak można pomylić kierunek montażu. Kolega Sambor posiada komin z Allegro, który jak pisze "można zmontować bez odprowadzenia spalin i też będzie działał". Rewelacja.
  16. Ceramiczny element odprowadzenia skroplin jest niezbędnym elementem tego komina, posiada on gniazdo umożliwiajace wklejanie kolejnych elementów ceramicznych. Podajesz link do filmu instruktażowego montażu tego komina a okazuje się, że sam go nie znasz i wypisujesz bzdury. Pozdrawiam.
  17. Pierwszym elementem montowanym na stopie komina jest element odprowadzenia skroplin. Tego elementu nie da się zamontować odwrotnie a jego gniazdo narzuca kierunek montażu kolejnych elementów komina. Na jakiej podstawie wnioskujesz, że zamontowali odwrotnie? Przyczyna zacieków może być zupełnie inna. W poprawnie zmontowanym kominie nie ma prawa wydostawać się kondensat na zewnątrz pustaka. Jeśli tak jest zgłoś reklamacje wykonawcom.
  18. grybos1

    Jak Palić?

    Wykonaj fotki wnętrza tego kotła przy otwartych drzwiczkach. Spróbuję coś podpowiedzieć.
  19. Jeśli Twój problem nie został jeszcze rozwiązany to wykonaj fotkę tego kotła przy otwartych drzwiczkach. Ten kocioł wygląda na samoróbę przy wykorzystaniu materiałów z firmy "OGNIWO". Jasiek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.