Skocz do zawartości

pawslo

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia pawslo

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Witam zobaczcie czy schemat po poprawkach jest akceptowalny? Co sądzicie o wielkości kotła do takich założeń?
  2. Pojemność naczynia policzę po powrocie z urlopu :) muszę zweryfikować długości poszczególnych pętli. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale naczynie napewno nie będzie za duże tak? A drugie pytanie czy w razie rozbudowy instalacji o np. bufor trzeba wymienić naczynie na większe czy można dołożyć drugie? Mam jeszcze pytanie odośnie tego kotła u mnie będzie 150m2 podłogówki, garaż 25m2 i zasobnik CWU na początku myślę 120-140l, ale rozważam solary i wtedy to będzie zbiornik 300l. Jak sądzicie czy kocioł 16kW które wg producenta ma ogrzać do 180m2 wystarczy na mój dom (nowy suporex24 + styropian 15cm, dach wełna 18+10cm) przy tych założeniach?
  3. Z informacji producenta wynika że Ogniwo Eko plus może pracować w układzie zamkniętym (bez wpływu na gwarancję), zawór DBV traktuje jako tzw. "dmuchanie na zimne" mam nadzieję żę nigdy nie dojdzie do konieczności jego zadziałania ale wolę się zabezpieczyć przed przekroczeniem max. temperatury. Mam wodę z wodociągów więc nie będzie problemu z hydroforem lokalnym, jedyne co chcę dołożyć to zawór antyskażeniowy na doprowadzenie ZW. Co do naczynia to z tego co wyczytałem to zaleca się 4-5% pojemności instalacji z danych do jakich dotarłem top pex16 ma pojemność 0,1l na 1mb do tego kocioł, zasobnik CWU, kaloryfery i rury połączeniowe myślę że w miarę dokładnie jestem w stanie obliczyć pojemność mojej instalacji i przyjmę to górne 5% z lekkim naddatkiem. A co do pompek to chyba zrobie tak jak sugerujesz jedna na CWU, druga podłogówka trzecia kaloryfery i czwarta cyrkulacyjna trochę tego dużo ale jak się nie da inaczej to trudno.
  4. Ogniwo Eko Plus 16kW wg producenta jest do max. 180m2 ja mam 150 w podłogówce więc myślę że wystarczy następny jest już aż 25kW. Pytanie czy te dwie pompki to konieczność, te grzejniki to nie muszą jakoś super grzać bo są to dwie drabinki w łazienkach i grzejnik w garażu? Do obliczeń naczynia wzbiorczego znalazłem programik zaraz policzę co mi z niego wyjdzie.
  5. Bardzo proszę o ocenę schematu. Kocioł z podajnikiem na ekogroszek moc 16kW, dwie drabinki w łazienkach i grzejnik w garażu do tego reszta tzn. 150m2 jest w podłogówce podzielona na dwa rozdzielacze jeden na dole drugi na poddaszu (po 8 pętli każdy). W kotłowni zbiornik na CWU. Układ ma pracować jako zamknięty, zabezpieczony dodatkowo zaworem DBV1. Moje pytania poza poprawnością schematu to: 1) Gdzie zamontować ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa 2) Czy jedna pompka do tych 3 grzejników i dwóch rozdzielaczy wystarczy, a druga do ładowania zasobnika (jeżeli tak to jaką pompkę wybrać, jeżeli nie to gdzie dołożyć drugą) rozważam pompkę Wilo Pico - kwestia modelu 3) Jako zawór 3d chciałbym zamontować ZAWÓR TERMOSTATYCZNY MIESZAJĄCY taki z nastawą temperatury ? czy spełni on swoje zadanie? z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.