Skocz do zawartości

SJa08

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SJa08

  1. By podłączyć z rozdzielacza to mam 13-15 metrów kucia i bałaganu. W domu rodziców mam rury w ścianie skręcane, łączone, z trujnikami w ścianach i 20 lat nic. Rurki dam w otulinie, nie będzie kontaktu z betonem. Dziury zalepione kawałkami z regipsu. Jak będzie cieknąć to będzie plama na ścianie i się poprawi. Moje pytanie czy mając grzejniki z zawormi które pozwalają na kryzowanie powinno się stosować stopniowanie średnicy rur?
  2. Witam. Kupiłem doatkowe pomieszczenie za ścianą, stare drzwi zamowrowalem, nowe wykułem. Linia co leci od pieca przez kuchnie do pokoju. Z kuchni do pokoju leci alupex 16mm do grzejnika 500x1600mm c22. Czy mogę rozkuć kawałek za grzejnikiem i wstawić tam trujnik 16 i pociągnąć 3 metry rurki też 16mm do nowego pokoju gdzie będzie grzejnik 500x1400. Grzejniki mają kryzowanie. Jeśli nie to czeka mnie kucie 9 metrów i wymiana odcinka z kuchni do pokoju na 20mm i nastepnie dopiero redukcja na 16??
  3. Wydaje mi się że tu zaglądają ludzie co mają jakiś problem i szukają rozwiazania lub tacy co reklamują swój towar więc ciężko będzie uzyskać wiarygodne polecenie.
  4. Witam, chciałbym odświeżyć pytanie, ktoś ma namiary na dobry pellet w dobrej cenie w województwie kujawsko-pomorskim lub pomorskim. Dziękuję za namiary.
  5. Ma ktoś sprawdzony pellet w pomorski lub kujawsko-pomorskim?
  6. Witam, troche odkopie tamat. Tez mam te wneki i powoli wymieniam grzejnik na panelowe. Wneka ma ok10cm i dał bym 3 wełny twardej i pustak 6 i tynki na to. To prawda ze wełna oddycha? Wiec nie było by problemu z grzybami za wełna jak w przypadku styropianu?
  7. Szkoda ze nie mamy tu żadnego Pana profesora od fizyki co by przeprowadził doswiadczenie w odpowiednim labolatorium ile tak naprawde podczas grzania 0,5 litra wody a ile podczas 10 litrów wody, energi marnujemy oddajac ją do otoczenie ( czyli komina i jak ktoś ma piec w kotłowni obok domu- przybudówce).
  8. A ja popieram kolege polemonka, jedyna oszczednosc po zmiejszeniu ilosci to taka ze piec nie musi sie długo nagrzewac by nagrzac wode w co. Chodzi mi o straty przez nagrzewanie komina i potrzebnej do tego dużej ilości opału itp. Ja u siebie ( dom z lat 80, powoli ocieplany, okna wymienione, jeszcze grube rury i zeliwne grzejniki, ok 400 litrow wody na 210 m2 ogrzewnych pomieszczeń) wymienie najpierw same grzejniki a jak to zaowocuje to i rury, czemu? Mam piec z podajnikem na pellet, i widze ze jak pozakrecam czesc grzejnikow to szybciej przechodzi w stan podtrzymania. Zmierzam tu do tego ze taki piec chodzi na prad ( podajnik, dmuchawa), kiedyś miezyłem tobierze mi on ok 45 zł na miesiac prądu. No i to ciagłe go chodzenie i nagrzewanie komina. Jak wymienie grzejniki a temat bedzie jeszcze istniał to opisze co sie zmieniło. A i dodatkowo do wymiany grzejnikow dołacza sie okazja remontu w domu i naleganie zony na ich wymiane :) Pozdrawiam!
  9. Wielkie dzięki koledzy za sugestie itp. lecz ja podjąłem decyzje ze zamontuje prawie wszędzie głowice z zaworami poza 4 grzejnikami po jednym na każdym pionie tak jak kolega wyżej wspomniał by pompa nie mieliła wody. Pompę mam Wilo Stratos Pico ( inteligentna bestia da se rade) Lecz moje pytanie było jakie zawory i jakie głowice wybrać? Proszę was byście opisali swoje doświadczenia z różnymi typami zaworów i głowic. Firmowe, nie firmowe, rodzaje zaworów itp.
  10. I jak? Ktoś wypowie sie? Opisze swoje doświadczenie?
  11. Dzięki za odpisanie i sorki że nie podałem więcej info. Otóż, mam zawór 4D z siłownikiem i pompką CO którymi steruje piec na pellet z zapalarka (wiec sie włancza kiedy chce i nie chodzi w podtrzymaniu). Już mam tak ustawione że w rurach jest 40 stopni ale jak pisałem mam źle dopasowane grzejnik do pomieszczeń. Zawory sam sobie podłącze jak i całą instalacje podłączałem. Powierzchnia do ogrzania to 240m2 ściany wys 2,6 metra. Nieocieplony, ściany cegła-próżnia-pustak. Stare okna ale z podwójnymi szybami (samoróbka). W moim pokoju jest 24 stopnie a w pokoju obok i w łazience np 20
  12. Witam, mieszkam w domu z lat 80, mam starą instalacje (grube rury plus grzejniki żeliwne, łącznie ok 350 litrów) Przez pękniecie starego pieca kupiłem nowy Heatmatix 24kw. Przez 4 dni chodził na najniższych obrotach i musiałem dziada wyłączyć bo w domu nie szło wytrzymać ( w niektórych pokojach), dlatego też chce pozakładać we wszystkich grzejnikach zawory i głowice termostatyczne. Potrzebuje 12 półcalowych i 11 3/4". Jak zacząłem szukać to podziękowałem i proszę was o pomoc w doborze i opisaniu jakie komplety kupić, na co zwrócić uwagę. Wiem tylko ze niekupie zaworów pełno przelotowych bo kosztują ponad 100 za szt!!
  13. Ma podobny dylemat. W kominie mam 14x28 dymny, 14x14 wentylacyjny i 14x14 wentylacyjny. Wsadziłem rure w obydwa kanały 14x14, na dole trójniki z wyczystkami i jedna rura 1,7metra druga zaś 1,9metra w bok z lekkim spadkiem do kolanek 85stopni i w portki następnie w piec pionowo(wyjście z pieca na górze. Problem jest taki że nagrzewaja się dwie rury przy rozpalaniu a po ok 30 minutach jedna jest zimna jak lód a druga gorąca. Co może być za błąd? Może lepiej dać te portki w scianie a do portek doprowadzić jedna rure z pieca?
  14. Więc tak, mam kociołek Heatmatix Burner 24kw i połączyłem go po wkład 120mm 10 metrów długi. Piec się rozpala itp jest narazie ok lecz problem według mnie jest gdy się wygasza po pellecie, jest wtedy tyle dymu w komorze i strasznie powoli uchodzi do atmosfery. Zastanawiam się nad kupnem tzw. portek i podłączyć do pieca a w drugi kanał wentylacyjny wpuścić drugi wkład 120mm też 10 metrów długi. Jak uważacie zda to egzamin?
  15. Ale to wina nowego pieca była tzn. mieliśmy kiedyś inny piec i był ok, jak pek odkupiliśmy od sąsiada ten piec i mamy go 3 lata i dlatego chcemy go zastąpić innym ale zostawiać ten stary tez w razie W. Raczej spróbuje go podłączyć, kupie ten wkład 130 fi, będę wierzył w te 12 metrów ze będzie ładnie wyciągać no i wentylator tez będzie w tym piecu to trochę wypcha te spaliny. A jak sie nie uda to wkład pójdzie do kominka a stary piec wywalę i tam go podłącze. Co o tym sadzicie? A i mam dwa inne pytania, jaki wklad polecacie? I druge pytanko, a co by bylo jak bym dwa piece pod jeden kanał podłączył? Przecież i tak dwóch naraz nie odpalam. Pytanie jest tylko takie jaka tem wychodzi z starego pieca w komin żeby mi tego wkładu nie spaliło.
  16. rekord to 9 ton węgla i opału ok 10 metrów ale stary piec to głodomor bo wszystko ciepło szło w komin. Na strychu było nawet ciepło od komina:) Co do wkładu to jeszcze nie wiem ale jak masz jakieś propozycje to będę wdzięczny.
  17. Tak, defro duo uni 24. Metry do ogrzania to 230m2 dom z lat 80, pustak-próżnia-cegła i na dodatek jeszcze stare okna z grubymi rurami. Czemu w ten kanał go pakuje? Bo mam stary jeszcze piec podłączony do komina 14x27 i ma być zapasowy. No zobaczę najwyżej stracę z 2000zł na wkładzie.
  18. Witam, mam pewien problem bo chce wstawić do piwnicy piec na ekogroszek, pelet, owies 24kw który ma wyście czopucha 180 zalecany, moje pytanie czy kanał wentylacyjny 14x14 z wkładem fi 130mm o łącznej długości od czopucha 12,5 metra da rade współpracować z tym kociołkiem? Moim zdaniem wysokość komina dużo pomaga w mojej sytuacji, czy się mylę?
  19. Hmm? Pex mi odradzali niektórzy na wyjściu z pieca ponieważ jest tam największa temp a pex ma granice do 90c. ok, dzięki za zdanie.
  20. 27 marca jadę na targi energii odnawialnej w Bydgoszczy, mają być tam kotły na biomasę i po nich podejmie decyzje. Mam do was jeszcze dwa pytania. 1) Jak wspomniałem mam w domu instalacje starego typu, grube rury stalowe i część ocynkowanych. Pytanie, jak kupie nowy piec to jak go podłączyć? za pomocą takich samych rur stalowych lub ocynkowanych czy mogę to z miedziawki zrobić i wpiąć się w stare rury? 2) Wiem ze dużo wody w obiegu to podobno źle bo trzeba tej wody więcej nagrzać co trwa dłużej i więcej paliwa pożera. Niestety na modernizacje tupu wymiany instalacji na instalacje z miedzi i kupno pieca mnie nie stać ale tak się składa że mam źródełko do tanich rurek ocynkowanych np3/4 oraz 1/2", i pytanie, czy zyskam na tym jak bym powymieniał w domu grube rury 2 i 1" na o płowe mniejsze? 3) może ktoś zna jakąś lekturę o budowie instalacji CO od podstaw? Wiem że najlepiej iść do instalatora ale mam się za człowieka ze wole samemu to zrobić i mieć do siebie pretensje.
  21. Hmm, w sumie racja ale wole piec z podajnikiem na ekogroszek czy np owies z rusztem wodnym zamiast żeliwnym. A jak to jest z ta sprawnością? producenci piszą ze ich piec na owies ma sprawność 90%? No to chyba dobrze nie?
  22. A jakiej mocy? No ale tak, ale ja chce by w piecu była druga komora do spalanie drewna lub węgla z rusztem wodnym. Wiec chyba Granpal odpada :(
  23. Witam, jestem nowy na tym forum i mam nadzieje ze nie nabroję odrazu :) Do rzeczy, mój aktualny piec z lat 80 " wszystkożerna niemowa" przeżył drugi "zawał" tz po raz drugi pęk i zapadła decyzja ze latem wymienimy go na nowy. Uzgodnione zostało ze ma być bardziej komfortowy czyli z podajnikiem i raczej skierujemy się na owies ponieważ mieszkamy na wsi, rolników do o koła pełno wiec i owies będzie pod ręka (w minione lato był po żniwach po 280zł). Zmianę planujemy latem po żniwach jak będzie znana cena owsa. Plany są by zakupić z 20 ton by było na zaś i wydzierżawić od znajomego silos ale to już tak na marginesie. 1) Teaz najważniejsze czy taki piec mogę u siebie zamontować? Chodzi mi o to bo się naczytałem że niby musi być specjalny komin do takiego palenia owsem?? To prawda? Mój jest murowany z cegły wymiary ok 20 cm x 25cm x 12-13 metrów wysoki Jeżeli dobry to punkt 2 2) Jakiej mocy? Dom jest z lat 80 ale dość dobrze zbudowany tz. ściany pustak - przerwa - cegła , nie ocieplony, może za kilka lat. Okna stare drewniane ale może i w tym roku będą powoli wymieniane. Wymiary domu to 11m x 11m "kwadraciak", w piwnicy ok 40 m2 do ogrzania a parter i piętro w pełni. Poddasze, strych nie ogrzewany ale ocieplony wełną w sumie do ogrzania jest ok 250 m2. Jaka instalacja? no właśnie z lat 80 "więcej wody tym będzie cieplej" jest w planie zmiana ale może za 5 lat:) Rury grube calowe i 3/4 cala, grzejniki żeliwne. System grawitacyjny z pompką. Według mnie potrzebny by był piec ok 25- 30 kw a jak wy sądzicie? 3) jakiej firmy piec? Jeżeli ktoś nie chce robić reklamy to proszę na PW. Co do ceny? Nie chce cudów techniki ale też jakiejś " garażówki " też nie, chce by posłużył trochę, chociaż płowe co ten stary czyli z 10 lat. Szukałem i musi mieć on ruszta wodne, na oku miałem w pierwszym momencie Defro Duo Uni ale on niby jest uniwersalny wiec nie wiem czy będzie dobry. Niedaleko mnie w Skarszewach robią piece firmy Heiztechnik a konkretnie Q EKO DUO bio - typowo na owies. Nie wiem kogo słuchać co wybrać więc proszę was o wypowiedz za którą z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.