Skocz do zawartości

szatoster

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia szatoster

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam! Przerabiałem ten temat u siebie , tylko jak robiłem ogrzewanie to wstawiłem zwykły zawór kulowy przed i za bojlerem m.in. po to żeby w razie ściągnięcia baniaka nie spuszczać wody z układu .A okazało się że zaworki przydały się jak pojawił się problem z grzaniem góry. Po prostu przykręcam ile trzeba zawór i obieg piec-bojler jest przytłumiony(też mam jedną pompkę) i pcha wodę do góry bez widocznej zmiany w ogrzewaniu CWU. Z tym że ja pompkę mam na powrocie. Pozdrawiam
  2. Witam!!! Nie napisałeś jaki sprzęt posiadasz ale ja parę miesięcy temu kupiłem sterownik YETI i jestem z niego bardzo zadowolony. A muszę się przyznać że zanim cokolwiek kupię przekopię wiele miejsc - chodzi oczywiście o stosunek jakości do ceny. Przejrzałem wiele sterowników i ostatecznie wybrałem YETI . Sterownik poza ustawieniami stref czasowych ma wszelkie możliwe nastawy. B. dobra jest płynna regulacja dmuchawy bo zapobiega mocnemu rozżarzeniu paleniska a tym zbytniemu przeciąganiu temperatury zadanej...A i piec już tak nie strzela jak wcześniej. Myślę że poprzez ten zakup zaoszczędzę przynajmniej tonę miału i mój piec . A jeśli mowa o temperaturach, to 70 st. które podałeś to dla mnie KOSMOS!!! Na piecu mam ustawione 55-60 i to zupełnie wystarczy- w domu jest 23-25 st- domek poniemiecki nieocieplony, nowa stolarka PCV, nowy dach już dobrze ocieplony - 20 cm wełny. Z tego co wiem jak dobierasz grzejniki do pomieszczeń o standardowej wysokości to powinno być 100W na 1m a łazienka 150W na 1m. Oby do wiosny... Powodzenia!!!
  3. Witam serdecznie!!! Na początek- wszystkiego dobrego w Nowym Roku i samych 100 % sprawnych układów c.o.!!! Może ktoś z szanownych forumowiczów wie jak odzyskać choć trochę ciepła z mocno (ok 80 st) nagrzanego okrągłego stalowego przewodu kominowego ( śr. 150 mm) w celu dogrzania wody w zamkniętym układzie c.o. z piecem gazowym. Przewód ten wychodzi od wolnostojącego piecyka w pokoju obok do kotłowni. Nadmieniam że komin znajduje się ok 1,5 metra nad piecem gazowym , pod którym są wszystkie podłączenia. Tak myślałem żeby może owinąć ten przewód(ok.1m komina) rurką miedzianą i stworzyć jakiś mały układzik, który zasiliłby c.o. A może lepszy byłby jakiś zbiornik przytulony do rury kominowej? Proszę o poradę lub jakieś sprawdzone schematy. Z góry dziękuję!
  4. Witam Rozumiem Marcin że nowo zamontowane grzejniki z termostatami próbowałeś na max nastawie i grzeją tylko częściowo. Przerabiałem podobny temat u siebie , musiałem coś przydławić aby reszta grzała. EDI podał ci chyba optymalne rozwiązanie jak nie masz zaworów na starych grzejnikach. Silniejsza pompa - większy przepływ przez instalację wiec chyba głośniejsza praca całego układu.....
  5. Dziękuję MARCIN !!! Właśnie między innymi liczyłem na Twój odzew , chciałbym żeby jeszcze ktoś chwilę poświęcił na mój temat i nakreślił mi na mojej fotce gdzie zamontować 4d i czy to jest w ogóle możliwe przy moim układzie z pompą na powrocie???
  6. Witam!!! Wcześniej podpytywałem szanownych forumowiczów jak wstawić zawór mieszający 4d , postanowiłem zamieścić fragment mojej instalacji - tak będzie chyba najłatwiej uzyskać konkretną pomoc z Waszej strony. Układ na pewno nie jest doskonały ale hula świetnie lecz pozostaje kwestia podwyższenia temp. na piecu - teraz mam przeważnie 50-55 st. a to chyba za mało?! Gdzie tu wkomponować zawór mieszający, o jakiej średnicy musiałby być? Układ jest otwarty. Czy korzystniej jest założyć sterowanie zaworu mieszającego z termostatem pokojowym czy lepiej byłoby podpiąć do sterownika pieca termostat pokojowy - mój sterownik to YETI z opcją takiego właśnie podłączenia. Bardzo proszę o podjęcie tematu- z góry serdecznie dziękuje.
  7. Witam!!! Proszę o jakiś sprawdzony schemat umiejscowienia zaworu 4d(3d) w instalacji w układzie otwartym z jedna pompą na powrocie , piec jest w piwnicy i w pobliżu jest zbiornik CWU Czy pompa w takim układzie da radę? Chciałbym podwyższyć temp. na piecu a nie w mieszkaniu..... Z góry serdecznie dziękuje
  8. Jeśli chodzi o ustawienie każdego sterownika w piecu miałowym niestety trzeba spędzić trochę czasu w kotłowni a nie rozpalić i uciekać :( Przede wszystkim temp. 50 st. dla pieca miałowego jest za niska(moim zdaniem co najmniej 55 st) może korodować itp,itd i szybko zakończy żywot- wiele postów na ten temat na tym forum. Jeśli chodzi o rozpalanie (palę już czwarty sezon) to zaczynam od niewielkiej ilości miału , kiedy zacznie wzrastać temp i brakuje do zadanej ok 10 st trochę rozgarniam i wsypuje wtedy ok2/3 pieca. I temp. zadana w końcu nastanie zaczyna sie cala jazda - albo będzie spokojna bez niespodzianek albo niespodzianki będą tj fukanie , strzelanie itp to właśnie w dużej mierze zależy od sterownika i rodzaju miału jaki posiadasz(miał musi być wcześniej zroszony trochę wodą ale tylko trochę! ) jeżeli sterownik posiada odpowiednie algorytmy sterowania dmuchawą- obroty dmuchawy zaczną spadać , im bliżej będzie temp. zadanej. dzięki temu temp. nie będzie przeciągnięta np o 5 st powyżej zadanej jeżeli jest to prosty sterownik to proponuje nie nastawiać zbyt dużych obrotów dmuchawy - np. niskie na 3 a wysokie na 6,7 wtedy proces powinien spokojniej przebiegać. Czas przedmuchu na 5-6 s , odstęp u mnie jest 2 minuty. Kiedy dokonasz tych nastaw musisz usiąść i obserwować co dzieje sie z piecem i temp. jeżeli nie będzie prychał i temp. bedzie dłuższy czas w pobliżu zadanej to znaczy że jest ok, jeżeli piec zacznie fukać ,strzelać spróbuj skrócić czas między przedmuchami , czas przedmuchu. zawsze możesz tez skontaktować sie z producentem sterownika , gdzie uzyskasz pomoc - ja tak zrobiłem , chętnie mi doradzili. Także posiedź , poobserwuj i poklikaj a na pewno się uda - powodzenia!!!
  9. Witam! Z przykrością muszę stwierdzić ze ten sterownik nie jest najlepszym urządzeniem aczkolwiek sterowniki z firmy Foster sa niezawodne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.