Skocz do zawartości

mac65

Stały forumowicz
  • Postów

    2765
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    41

Ostatnia wygrana mac65 w dniu 29 Września 2023

Użytkownicy przyznają mac65 punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    310 m2 piętrowy z piwnicami razem 350 m2
  • Instalacja
    Grzejniki 15 szt
  • Kocioł
    Pellet 17 kW + kipi 5-20 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    małopolska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia mac65

  1. Zacznij od podstaw . Wejdź w info sterownika a nstp. sprawdź jaki typ palnika obsługuje przerzucając strzałkami ekran w zakładce info . jeśli będzie zgodny z mocą Twojego palnika to można przejść do testu pojemności zasobnika czyli zasobnik do pełna , włączasz kalibracje i po wypracowaniu całego paliwa z zasobnika ( kocioł w tym czasie normalnie pracuje ) zapisujesz wynik wyliczony przez sterownik na podstawie testu wydajności podajnika który juz jak napisałeś zrobiłeś . Jeśli ten ster jest w zastępstwie to odpuścił bym sobie te ceregiele poza ustawionym typem palnika .
  2. W kinie byłem lata temu i nie pamiętam nawet na jakim filmie bo cała przyjemność z oglądania przesłonił zapach zjełczałego tłuszczu i wszem obecnego popkornu który skutecznie obrzydził mi zarówno sam film jak i kino jako budynek . Na samą myśl wraca mi odruch wymiotny . Co do filmu chętnie bym obejrzał ale w zaciszu domowym pamiętając jednak że jest to tylko wizja producenta tegoż co za tym idzie przedstawiona w subiektywny sposób . Nie jest to dokument ani żadna relacja na żywo i tak należy go traktować . Co zaś do całej nagonki wokół filmu jakoś najwięcej do powiedzenia i komentowania mają o zgrozo ci którzy go na oczy nie widzieli a to jest chore w sensie społecznym .
  3. Przy gorszym pelecie zdecydowanie 20 kW mimo że faktyczne minimum ma w okolicach 4 kW mocy i wynika to głównie ze średnicy palnika 16 kw potrafił sie zatkać jak zrobiła się kulka śpieków a w 20 -ce na tym samym pelecie jedynie sporo grubszych śmieci ale dał radę się oczyścić . Użytkuję oba więc mam porównanie . 16 kW problematyczne jest utrzymanie 100 % płomienia przy starszym sterowniku i bardzo czuły na test wagowy z czym na 20 kw nie ma problemu . Oczywiście mam przepaść w sterownikach i ich możliwościach pomiędzy 360 a 920 .
  4. Sprecyzuj co chcesz osiągnąć , rozdzielić sterowanie poszczególnymi obwodami czy po prostu ma to chodzić na 3 pompy +CWU. Jeśli ma to chodzić pod sterownikiem kotła to moduł B,C pod dodatkowe obiegi grzewcze .
  5. No to pozostają dwie rzeczy , sprawdzić typ palnika w ustawieniach sterownika czy w jakiś cudowny sposób się nie przestawił na palnik wyższej mocy i przy okazji minimalne ustawione obroty wentylatora ( zbyt małe będą powodować takie brzęczenie ) . Jeśli to nie pomoże to pozostaje problem mechaniczny czyli zużycie łożysk wentylatora ale nie ich zacieranie ale bardziej luz promieniowy . U mnie palnik 5 lat i problem z hałasem pojawił się w zeszłym miesiącu ale jakoś wcześniej nie było nic słychać . Spróbuj jeszcze posprawdzać w serwisowych zakresy obrotów .
  6. Możesz zobaczyć po parametrach ale znajdziesz go tam gdzie dochodzą przewody z wentylatora , przez ten kondensator jest zasilanie jedno z 3-ch uzwojeń wentylatora tzw rozruchowe . Zmiana pojemności tego kondensatora powoduje zmianę krzywej zasilania 1 z faz silnika i jednocześnie niewłaściwe obroty co powoduje spadek mocy i niewłaściwe obroty a to brzęczenie to objaw za małych obrotów . Szukaj po kolorach przewodów , który to to aż tak sie nie zagłebiałem ale łatwo znaleźć .( prawdopodobnie nr1 ale zrób sam dochodzenie po kolorkach . W każdym razie na schemacie jest wpięty na listwie ale to nic nie znaczy bo schemat ideowy a nie montażowy . Wydaje mi się że cylinder z łopatkami jest nakręcany na wirnik ale żeby go odblokować to trzeba by się dostać pod zaślepkę ( taki kapselek po drugiej ,stałej stronie obudowy ) jak tam skontrujesz wirnik to teoretycznie powinno sie to dać rozebrać ale pewności nie mam nie rozbierałem .
  7. Buczenie tylko w momencie podania napięcia . Kondensator wentylatora utracił swoje parametry , wymienić i będzie ok . Dla 10-20 kW - 1.5 mikrofarada Dla 26-50 kW - 2 mikrofarady Ja się zastanawiam jak się dobrać do łożysk tej dmuchawy bo zaczęły wyć .
  8. Może chociaż info co to za kocioł .
  9. Nie działa ochrona powrotu i kocioł jest zalewany zimną wodą z instalacji po starcie pompy CO . Sprawdź działanie mieszacza ,ewentualnie zmień progi startu pompy CO .
  10. Sprawdź w info sterownika typ i moc palnika czy się nie przestawił .
  11. Co do wymiany kotła to lokalne uchwały antysmogowe o tym decydują , do kiedy i jaki . Natomiast jeśli chodzi o sam kocioł 3 klasy z palnikiem na pelet to nadal jest to kocioł 3 klasy i nic to nie zmienia w świetle przepisów . Natomiast jeśli chodzi o temperaturę spalin w kotłach 5 klasy to owszem są one niższe od kotłów niższych klas ale czy będzie to miało wpływ na sam komin i ewentualne skraplanie spalin to bardzo indywidualna sprawa głównie uzależniona od usytuowania i konstrukcji komina , sposobu pracy samego kotła rodzaju paliwa i zwłaszcza jego wilgotności .
  12. Obawiam się że to ustawienie wynika z technicznych uwarunkowań palnika czyli jego mocy minimalnej z jaką może pracować . To by jednak oznaczało że sterownik jest skonfigurowany pod palnik większej mocy bo te ograniczenia mają się nijak do ustawień dla kotła 20 kW przynajmniej tak wynika z instrukcji kotła . albo należy zmniejszyć czas cyklu pracy podajnika i wtedy zmienią się te parametry . Instrukcja str 40
  13. Tu musisz zrozumieć jedno . Podstawą jest dobre spalanie kotła a za regulację temperatur w mieszkaniu odpowiadają mieszacze wraz z podłączoną do nich automatyką i sterowaniem w postaci ekoster. Upraszczając kocioł ma pracować i utrzymywać temperature z modulowaną mocą wynikającą własnie z zapotrzebowania instalacji a instalacja ma sobie to ciepło odbierać wg potrzeb z termostatów grzejnikowych i pokojowego ekostera . Za regulację temperatury kotła odpowiada czujnik pogodowy i dobrana do tego krzywa grzewcza z ewentualnym przesunięciem góra dół . To samo tyczy się mieszaczy które nie mają się całkiem zamykać ale dopasować temperatury za zaworami do ustawionych obniżeń i krzywej grzewczej i tu są różne dla grzejników i inna dla podłogówki .
  14. Można to obejść wystarczyło by zmniejszyć cykl pracy podajnika wtedy powinien podawać mniej ale częściej i nie zasypywać czujnika płomienia . Aktualnie cykl pracy jest na 20 s a standard to 15 o ile dobrze pamiętam
  15. No to najpierw trzeba naprawić to co popsułeś . przywróć ustawienia podawania paliwa tak jak miałeś przed zmianami . % płomienia ma być na 100 %. lug zbliżony niezależnie na jakiej mocy kocioł pracuje .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.