Skocz do zawartości

Toma

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Toma

  1. Ja miałem podobnie, dopiero trzeci pracuje bezawaryjnie.
  2. Toma

    Odpady Zbożowe

    Ja paliłem tym w Granpaliu i powiem że jedynym minusem, to dużo popiołu pozostaje. Kociołek bez problemu uzyskiwał zadaną temperaturę.
  3. Problemy znikają jak się ma do tego paliwa odpowiedni kociołek. Rozpalanie przez cały sezon to 8 razy i trwa to kilka minut za pomocą zapalarki. Popełnienie zasobnika u mnie to raz, dwa na tydzień. Czyszczę porządnie raz w miesiącu. Co do wilgotności to faktycznie retorta jest wrażliwa, a palniki przystosowane do zboża radzą z tym. Ze składowaniem to już inna bajka, można wykonać odpowiednie miejsce albo np silos, to już zależy od gospodarza. Jedyne co mi nie daje spokoju, to niewiadome ile taki kocioł przeciągnie jeśli osiem lat to śmiało zwróci i zarobi na następny. Pozdrawiam
  4. jeśli owies ma być podstawowym paliwem to polecam granpala ten kocioł jest the best
  5. Czy pompy chodzą cały czas, nawet jak nie ma potrzeba grzania c.o?
  6. Ja także rozważam aby za pomocą wiatraka ogrzewać cwu i nie tylko latem by się przydał. Jakoś trudno znaleźć coś więcej na ten temat. Chciałbym zamontować bufor taki dwa zbiorniki w jednym podłączyć piec kominek i dwie grzałki jedna zostanie na 230V a druga od wiatraka tylko jaka powinna być jeśli turbina wiatrowa będzie o mocy 5 kw planuje że przy 2-3 m/s wytworzy gdzieś 15% mocy.
  7. Zaciekawił mnie ten regulator tylko w jakiej jest cenie?
  8. Co dotyczy auratona to mam zdanie negatywne. Bo zmieniłem ze trzy i ten ostatni był w porządku. Pierwsze dwa miały wadę z odbiornikiem a konkretnie to przekaźnik nie działał poprawnie. Co zauważyłem to że te dwa pierwsze były identyczne do tego trzeciego tylko nie miały zabezpieczenia na obudowie, w środku jak zajrzałem to wyglądało to jak by ktoś bawiąc się składał i lutował. Co prawda nie wiem jak wygląda ten trzeci ze środka ale od razu i po dzień dzisiejszy pracuje poprawnie już drugi rok. Użytkuję auraton 2005TXplus ale wszystkie są do siebie podobne. Tylko później się dowiedziałem że są podróbki może właśnie mi trafiły te dwa pierwsze choć kupowałem w tym samym sklepie co i trzeci. Pozdrawiam.
  9. Jak się ma rezystancje to się podbierze identyczny w moim przypadku dokładność +/- 0.5 C.
  10. zgadzam się ze maja części zamienne i cena odpowiednia a przecież jest tak tylko zwykły czujniczek za który w sklepie dałem parę groszy.
  11. Witam Odpaliłem piecyk i na wyświetlaczu mam wielka temperaturę zewnętrzną ponad +40C a na zewnątrz jest + 8C. Sterownik kotła jest pellets control w instrukcji ten czujnik jest oznaczony jako CTZ-01 domyślam się że jest to prosty termistor tylko o jakiej wartości. Może ktoś ma możliwość zmierzenie rezystancji takiego termistora? Będę wdzięczny za pomóc.
  12. Toma

    Owies

    jeśli masz zamiar stosować owies jako paliwo podstawowe to nie w tym kotle ma palnik retortowy który nie wstanie wymieszać prawidłowo powietrze z paliwem (owsem) stad spieki mała moc i gaśnięcie palnika chyba ze będzie wilgotność 5-7% co jest bardzo trudne do utrzymania wyście mieszanie z paletami pozdrawiam
  13. Toma

    Spalanie Owsa

    Jestem po roku użytkowania takiego kotła na owies. Jestem zadowolony jak z pieca tak i z całego procesu. Bo jeśli porównać szykowanie drewna ze zebraniem owsa to zasianie i zebranie to sama przyjemność. Ładuję do kotłowni 5 t i mam spokój na cały sezon. Tu możesz zerknąć co piszą o takim kotle Odwiedź stronę Pozdrawiam
  14. Toma

    Spalanie Owsa

    żadna retorta nie wstanie spalić zboża. W tym kotle dobrze się spala groszek. A do zboża są specjalne palniki.
  15. No niestety nie mam znajomych a tym bardziej sąsiada który mógłby chwalić się paleniem owsa. Domek mam poważnie swymi rękoma ocieplony. Co do kamery to zapraszam do siebie na grilla a przy okazji przetestujemy mowa odmianę owsa. :) Pozdrawiam.
  16. Za 4 godzinki można tylko zapoznać się z ustawieniami. Jak się spali przynajmniej parę zasobników to dopiero można porównać jak szybko piec startuje z potrzymania, czy płomień jest odpowiedni, jak wygląda popioł. W moim przypadku miałem trzy rodzaje owsa, na dzień dzisiejszy chyba zostawię tylko jeden, ten który bardziej kaloryczny, prawie o dobę dłużej się pali i pozostawia mało popiołu. Próbowałem palić żyto ale to się nie nadaje na dłuszą metę. A do tego każdy budynek, instalacja jest rożna i ustawienia są inne. Ja dałem rade bez kontaktu i myślę ze nie zajdzie potrzeba. Zaskoczyło mnie ze Niemcy pala często pszenica, podobnie jest najwięcej kaloryczna ze wszystkich zbóż. Pozdrawiam.
  17. Witam Kocioł odpalony na początku października i do tej pory pracuje non stop. Zasobnika wystarcza od 4 do 7 dni. Przy danej zewnętrznej temperaturze kocioł pracuje z 22%swej mocy, popiół wybieram raz na tydzień, co 3 dni muszę pomieszać w szufladzie aby osiadł popiół. Co do popiołu to wielka rol ma sam owies. Wymiennik staram się czyścic raz na miesiąc zmiatając szczoteczką. Co prawda trochę dokonałem przeróbek, zamontowałem tuz za czopuchem wentylator wyciągowy który współpracuje z sterownikiem kotła. Siłownik zaworu mam podpięty do własnego sterownika który kontroluje pokojówkę, razem nie pozwala na niska temperaturę powrotu i nie dopuszcza do całkowitego wychłodzenie grzejników. Przez pierwsze miesiące żona mi chciała łózko wstawić w kotłowni bo dobranie odpowiednich ostawień potrwało. Szkoda tylko ze przy kupnie kotła nie za mówiłem system odpopielania. Jeszcze mnie nie zaskoczył z usterkami i mam nadzieje ze tak pozostanie. :) Pozdrawiam.
  18. Kocioł w którym pale ma podajnik ślimakowy (palnik poziomy). Warto wypróbować z dodawaniem małą ilością owsa i korygować ustawienia. Ja wole palić owsem, jak bym musiał kupować to i tak kupiłbym zboże. Jest czysto w kotłowni, popiół idzie na grządki, z komina pachnie, a co cieszy najwięcej ze opal w moim przypadku nic nie kosztuje, jak mi jeszcze zostanie zboża to sprzedam :) . Pozdrawiam.
  19. Witam. Jestem posiadaczem kotła na zbożu od początku września. Pale tylko owsem, do ogrzania mam domek z roku 87 budowy o powierzchni 110m plus 120l cwu. Ocieplony, nowe drewniane okna, nowa instalacja grzejnikowa plus 40m2 podłogówki. W październiku odpaliłem piec i do dzisiaj spalił 2380 kg owsa, jeszcze próbowałem palić żytem tego poszło 600kg. Przy takiej temperaturze na zewnątrz-3+2 zużywa na dobę 18kg, przy -18C co było to szło 38kg. Pokojówkę mam ustawiona dzień 21.5C noc 20.5C. Kocioł czyszczę raz na miesiąc, popiół wynoszę jak spale cały zasobnik ale to zależy od rodzaju owsa bo miałem kupiony na targu po którym musiałem co dzień wybierać popiół. Sprowadziłem odmianę nadającą się właśnie do palenia do tego jest urodzajnym, zebrałem 1.3 hektara ponad 5t. Co prawda nadal eksperymentuje z ustawieniami i innymi rodzajami zbóż. Jak przypomnę swoje przeszłe 4 lata z miałowcem to aż potrzęsa od strachu. Wklejam parę fotek, palnika i jak wygląda popiół. Pozdrawiam [/cod]
  20. Mogę się pochwalić zestawem. Wygląda następująco Ups + przekaźnik + akumulator + taimer + ładowarka. Co jest jedynym minusem to trzeba pilnować poziom elektrolitu. W następny sezon chyba fundnę sobie żelowy aku. Czas podtrzymania na aku 62Ah wyniosł 10h 23min, aku rozładował się do 10.9V po czym ups wyłączył zasilanie. Ładowarkę dokupiłem samochodowa. Nareszcie minął ból głowy, teraz denerwuje sąsiada jak widzi u mnie w kotłowni światełko a prądu nie ma w okolicy. Pozdrawiam
  21. Witam no nareszcie po dlugim oczekiwaniu utrzymałem upsa Orvaldi 2000 :) . W dany moment pracuje na swoich bateriach, zdziwiłem się jak potrafi silnik podajnika cicho pracować, słabsze napięcie nie na korzyść :rolleyes: Wczoraj wypróbowałem ile czasu potrafi wytrzymać na własnym akumulatorze, właśnie kocioł przeszedł z podtrzymywania na grzanie c.o. Moc która pobiera w trybie pracy jest blisko 270W do tego miedzy czasem załącza się pompa cwu + 50W. Czas po którym ups zaczął sygnalizować wyczerpanie się aku przekroczył 3h i 13min. Własny aku jest o pojemności 28Ah, gdy podłącze dodatkowy aku 62Ah to czas wydłuży się min do 9 godzin a przecież kocioł nie pracuje non stop w trybie grzania c.o. Jak przejdzie w potrzymanie czas ten wydłuży się. Wiec myślę ze 12 godzin spoko da rade. Jak już podłącze dodatkowy aku podzielę się eksperymentem ;)
  22. Taka moc uzyska w moment załączenia się zapalarki podajnika + dmuchawa i sterownika (400W, ~450W + ~160W i 20W). Przy pracy ciągłej moc jest mniejsza. Jak załadujesz paletami to nie ma takiego obciążenia podajnika ale jak załadujesz eko groszkiem podajnik jest na maksa obciążony. Mam słabszego upsa podłączonego do kompa o mocy 240W spróbowałem czy da rade odpalić podajnik tuz mi wyłączył się z errorem wiec takie urzadzenie jak ups komputerowy jest właśnie wykonany wrażliwie na wachanie się napięcia. Napięcie mam rzeczywiscie kiepskie np. dzis nad ranem o 4:32h 189V juz nie wspomne o zanikaniu. Tak zgadam się ze ups nie bedzie w stanie naładować aku 70AH mam do tego przemyślany sposób: podpinam aku do upsa poprzez przekaźnik jak znika napięcie w sieci przełącza na aku samochodowy jak się pojawi napięcie ładuje tylko własną baterie. Samochodowy aku zaladuje recznie mam dwa pelne gotowe do pracy. Teraz czekam na dostawę upsa, obiecali w ciągu 14 dni ze utrzymam.
  23. Podajnik załącza sie co 10sek a moc która pobiera w czasie rozruchu możne wynosić 5 krotnie. W moim wypadku wynosi 1030W wiec obawiam się czy ups który ma 1500VA 900W długo mi pociągnie. Na mój rozum to powinno zostać jakich 20-30% mocy UPSa. Z agregatem są problemy kto mi go odpali jak wyjadę do pracy? Sterownika i modułu zal będzi jak agregat da większe obroty. Wypatrzyłem kolejny mocniejszy ups o mocy 1200W i tego powinno wystarczyć. Gdy odpalę kocioł na upsie to obowiązkowo podzielę się.
  24. Tatarek ma modyfikowaną sinusoidę do tego tylko 200W. Ja potrzebuje UPsa komputerowego który dodatkowo mi ustabilizuje napięcie w sieci bo mam wielkie skoki i nie raz sterownik palił się. Dzisiaj otrzymałem odpowiedz ile pobiera silnik podajnika i dmuchawy a wiec moc rozruchu podajnika możne osiągać aż 5 razy więcej wartości prądu znamionowego natomiast dmuchawy dwa razy.
  25. Witam. Spotkałem sie z kolejnym problemem. Mam częste zaniki prądu czasami do 8h wiec postanowiłem zamontować Upsa z czysta sinusoidą na wyjściu 1500VA/900W do tego aku o 70AH. Pytanie jest poważne: ile mocy pobiera silnik podajnika i wentylatora przy rozruchu??? Silnik podajnika przy pracy ciaglej pobiera 90W a wentylator 80W. Dodatkowo kocioł ma zapalarkę 400W jeszcze dwie pompy po 60W. Nie mam czym zmierzyć wiec może ktoś to już przerabiał i byłbym wdzięczny za fachowa pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.