Skocz do zawartości

andrzejk123

Forumowicz
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez andrzejk123

  1. Możnaby kupić dużą okrągłą i przyciąć na prostokąt/kwadrat.
  2. Nie poradzę nic z nastawami ale myślę że przy takich temperaturach na dworze kocioł więcej stoi niż pracuje co generalnie sprzyja powstawaniu sadzy. Poczekaj może aż będzie trochę zimniej i wtedy oceń czy te nastawy wymagają zmiany.
  3. W sierpniu brałem zestaw ewatt 303 kws -kosztorys opiewał na 14000 - dofinansowanie było(będzie co ciągle czekam) 6100. Do tego koszt kredytu 600zł i jakieś tam oprocentowanie.
  4. Nie wybiorę za ciebie ale zadam pytanie: chcesz kupić kocioł z podajnikiem żeby w nim palić jak w zasypowym? ile masz tego do spalenia ręcznego, tonę ,dwie ? Kocioł kupuje się na kilka lat. Wybierzesz kocioł z dużym zasypem którego walory jako kocioł z podajnikiem będą małe i będziesz się męczył przez lata. A bardziej w temacie :Stałem przed takim samym wyborem jak Ty i taurus chyba nie miał żadnych zalet w stosunku do kotrema ( w kwestiach istotnych dla mnie). Sprawa paleniska awaryjnego (!) była u mnie mniej niż nieważna.
  5. Ja mam taki http://www.volton.pl/pl/p/Awaryjny-zasilacz-UPS400-PELNY-SINUS-/146 Podpięte do niego są 3 pompy obiegowe ,sterownik solarny i kotła,dmuchawa i motoreduktor. Od sierpnia wszystko działa bez zarzutu.
  6. Przylgowo do rur (ale nie są to opaskowe). Mam na zasilaniu i powrocie grzejników, powrocie do kotła i w kotle. Wskazania wszystkich współgrają ze sobą. Dodatkowo każdy czujnik sprawdziłem innym temrometrem(panelowym). Jestem w stanie przyznać że może być różnica między wskazaniami a rzeczywistością o 2 no może 3 stopnie. Niemniej jednak rząd pozostanie ten sam i meritum sprawy wydaje się rozstrzygnięte - nie działa obieg kotłowy Dziękuję wszystkim za pomoc
  7. Dziękuję za odpowiedzi. Ad pasik Termometry raczej są dobre. Mam zainstalowane ich kilka i parę z nich jest dublowanych przez innego rodzaju czujniki i wszystkie wskazują +-2 stopnie tą samą temperaturę. Ad Vernal Strzelasz w stosunku do termmetrów czy poprawności układu kotłowego? Ad automatyk Nie ma pompy na małym obiegu.
  8. Cześć wszystkim Kocioł z podajnikiem. Zawór 4 drożny zamknięty zupełnie - znaczy nie puszcza na grzejniki. Temperatura na kotle 72 stopnie (zadana 60,ale pociaga do 72 właśnie). Temperatura na powrocie 58 stopni - czy to nie za mało? Kiedy zawór jest otwarty na około 30% różnica między kotłem a powrotem wynosi około 20 stopni. Powrót kotła jest o około 6 stopni cieplejszy niż powrót z grzejników i wynosi około 46 stopnie przy 72 na kotle. Pytanie - czy obwód kotłowy działa prawidłowo?
  9. http://techsterowniki.pl/75-poradnik-instalatora
  10. Grzenik elektryczny albo te kurtyny to jakiś żart chyba. Przy 27m2 z blachy to majątek wydasz żeby to ogrzać o ile w ogóle się uda w co wątpię. Mam garaż murowany z nieużywanych poddaszem o tej powierzchni i nagrzewnica gazowa której palniki mają moc 3kw nie dawała rady. Przy czym temperatura wyjściowa była około 6 stopni. Albo nagrzewnica gazowa i to nie taka małą albo piec na węgiel...ale przede wszystkim jednak ociepl..
  11. Dobry wieczór Mam mieszacz afriso atm 35-60 http://www.afriso.pl/333-dn20-frac34-gw-zakres-temperatury-35divide60degc-kvs-16-p-3562.html?cPath=1_554_556 ustawiony na 2,5 (46 stopni C) Mieszacz sprawuje się dobrze kiedy temperatura wody gorącej jest w okolicach 60 stopni. Jeżeli temperatura wody spada do około 50 mieszacz daje wodę za zimną. dokładnie 40 stopni. Rury ciepłej wody w całości ocieplone. Mieszacz ocieplony. Z uwagi na znaczne zmiany temperatury przed mieszaczem (solary) nie mogę po prostu podnieść nastawy. Ktoś ma jakiś pomysł?
  12. Co do dymienia - Masz nawiew do kotłowni ? Jeżeli tak to jakiej średnicy Czy masz wywiew z kotłowni? Komin należy czyścić częściej niż raz w roku- conajmniej 4 razy w roku. Co do podnoszenia kotła - może lepiej wyeliminować źródło dostawania się wody - jakiś drenaż ? Co do mocy - prawidłową odpowiedź da ci tylko parę dni w programie Audytor OZC - zaprojektujesz swój dom i zobaczysz jakie masz zapotrzebowanie. Inaczej to trochę wróżenie z fusów. Choć wydaje się ze 30KW to trochę dużo.
  13. 140 litrów spokojnie starczy.Nawet poziomy. Mały obieg też możesz zrobić ale koniecznie musisz mieć zbiornik wyrównawczy na tym samym obwodzie co kocioł. I dobre sterowanie kotła co by ten zbiornik nigdy nie był potrzebny.
  14. Mam zawory 1772302(3/4cala) na 3 z 12 grzejników na grawitacji. Działa bardzo dobrze.ale piec dobrze sterowany.
  15. Prawie cały czas, a dokładniej około 4 h.Bojler pracuje pod dyktando programatora czasowego. Mój bojler elektryczny potrzebuje około 2kwh na podtrzymanie temperatury, czyli +- tyle wynosza straty. W mojej sytuacji było to najlepsze rozwiązanie tymczasowe, aby nie kupować przepłowego i nowego przydziału mocy w ZE. Docelowym rozwiązaniem i jedynym prawidłowym jest zawór 4D.
  16. Miałem identyczny problem. Mogłem zakupić przepływowy ogrzewacz wody firmy Kospel który może być zasilany wodą o temp do 70c. http://www.kospel.pl/pl/produkty/podgrzewacze-przeplywowe/kde-bonus.html Ostatecznie połączyłem szeregowo boljer zasilany z kotla z bojlerem elektrycznym ustawionym na temperaturę akurat do kąpieli. Sprawdza się. Koszty inwestycji niewielkie w porównaniu do przepływowego i zaworu 4d.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.