Skocz do zawartości

wuwok1

Stały forumowicz
  • Postów

    117
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    178m2 użytkowej Ocieplenie styropian 20cm. Strop 30cm.
  • Instalacja
    Mieszana, podłogówka i grzejniki.
  • Kocioł
    Był Oep 16kw z podajnikiem na ekogroszek. Jest Ogniwo Pello10+ bufor 500l

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Rabka-Zdrój
  • Zainteresowania
    Motockle

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia wuwok1

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Współtwórca
  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

21

Reputacja

  1. Ale ja wiem że należy dodać pompę na powrocie. Tylko czy instalator dołoży ją. Ja poszedłem w bufor bo mam podłogówkę i grzejniki. Ogólnie mnie 4d średnio odpowiada instalacja. Pewnie wina instalacji mojej bo skopaną co miałem.
  2. Jak wszystko będzie zgodnie z sztuką to tak. Ale nie spotkałem się z instalacją 4d poprawnie działającą. Pewnie miałem pecha 🙂 Kilka widziałem i co najlepsze. Każdy właściciel raz ustawia zawór 4d i nie rusza bo "panie, cuda się dzieją" 😄
  3. Mam bufor, ale upraszczając sprzęgło podobnie działa. I jak piszę, zawor 4d miałem 13 lat. Przy kotle na ekogroszek sprawdzał się o tyle że zrobiłem osobne dogrzewanie powrotu. Przy kotle na pellet zawor 4d jak dla mnie średnio. Całkiem inna praca kotła.
  4. Hydraulik robi jak mu wygodniej. Po zapłacie często hydraulicy umywają ręce. Jestem zwolennikiem gorącego powrotu do kotła, stabilnej pracy. Miałem 4d przez 13 lat a teraz mam instalację działającą na sprzęgle [bufor] i widzę dużą różnicę w działaniu całości. Widzę jak znajomi mają problemy z zaworami 4d, jak sam miałem. Świadomie wyciąłem zawór 4d i zastąpiłem go tym czym mam. Fakt, drożej wychodzi ale potem spokój. Sprzęgło + zawór 3d to gorący powrót, stabilna praca jak i możliwość regulacji temp idącej na instalację.
  5. A ja bym założył sprzęgło. Większa szansa na stabilną pracę kotła. Niewiele drożej a to inwestycja na lata.
  6. Masz Ogniwo Bio Duo 8kw. Ogarnie a nawet za mocny. Co do bufora, jak będziesz go zakładać od razu to można większy kocioł dać. Swoją drogą Ja bym dał bufor do 500l.By w miarę sensownie grzać i w okresach przejściowych nie martwić się dużymi stratami na samym zbiorniku.
  7. Pasta, pakuły to najlepszy sposób łączenia. Zawsze można to ruszyć, poprawić. Przy odrobinie wprawy szybko idzie.
  8. A może miedz i lutowanie? Kosztowo może trochę drożej ale przy poprawnie wykonanych lutach spokój na długo.
  9. przecież ma bufor, więc problemem jest instalacja między buforem a domem.. Chyba że ma jakieś kwiatki. Pokaż jak to idzie do bufora.. Chyba że masz zły opis swojej instalacji.
  10. Mam Ogniwo Pello 10kw i w środku całkiem porządnie wygląda. Konstrukcja wymiennika typowo pelletowa a nie adaptacyjna z śmieciuchów. Dla wagi duże znaczenie ma pojemność wodna kotła. Przy moim to tylko 32l które w mojej instalacji spisuje się bardzo dobrze. Wymiennik gabarytowo mały się wydaje bo to taka kostka 60cm x 60cm x 60cm. Powierzchnia płaszcza to 1,45m2 według dtr. Więc waga nie jest aż tak mała. na to "maleństwo". Palnik znów nie wiele waży.
  11. Rozumiem, cena fajna i sam będę kupować na wiosnę Monoblock tyle że zepnę z buforem. Chcę iść w hybrydę, do 5 stopni pellet a potem PC.
  12. Ile zapłaciłeś? i czemu przez wymiennik a nie np przez mały bufor?
  13. Jaka pompa ciepła będzie? Jakiej mocy? bo mnie temat pompy ciepła też interesuje. Chcę dołożyć do swojej instalacji.
  14. Palnik mają Skiepko, w temat na tym forum umarł z braku problemów. Większość aktualnych sterowników ma obsługę bufora. Do części należy dokupić dostawkę a część ma w standardzie. Pellet spalają lokalny bez atestów itd.. cena jest priorytetem. Jeśli ma kto skopaną instalację to należy ją poprawić. I palenie w kotle na pellet łatwe 🙂
  15. Nie upraszczam. Znajomi palą sezon i kupili najtańszy pellet od lokalnego producenta nie wiadomo z czego i jak zrobiony. Kupione 4t i przywiezione na 2 razy. Partię się różnią i do każdych 2 ton należało kocioł dostosować. Przewagę daję w tym przypadku bufor. Jedno ustawienie załatwia sprawę, czyli pracę na 100%. Bez ustawiań różnych mocy palnika, podtrzymań itd. Co do nieodpowiedniego kotła? a jakie to są? Każdy kupujący, świadomy szuka informacji na dany model kotła i na podstawie kupuje. I tu bym się skupił na sterowniku. Dobry sterownik to podstawa. Ma być prosty bez miliona ustawień a za razem ma mieć duże możliwości ustawienia poprawnego spalanie. Wypowiedzi z gatunku - jaka to wielka wiedza potrzebna do palenia w kotle na pellet 🙂 Tak samo było w tematach ekogroszkowców.. choć ustawienie kotła na pellet to pikuś do ustawienia poprawnie kotła na ekogroszek 😄
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.