Skocz do zawartości

wuwok1

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia wuwok1

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Szkoda że brak ZZ za pompą przy ATV . ATV puszcza wcześniej a pełne otwarcie następuje przy 55 u ciebie co jest zdecydowanie za nisko bo kotły peletowe lubią wysoką temp. powrotu. Sam zmieniałem taką wkładkę na 60 stopni. I ona puszcza przy 50 +/- stopniach. Masz zawirowacze w kotle? U mnie jeszcze sam powrót dogrzewa na początku zasobnik cwu. Spalanie masz masakryczne...
  2. Zwiększy wydajność pompy krótkiego obiegu. [przy zaworze atv] Pompy dające na dom , zmniejsz im wydajność. Do tego wymienił bym wkładkę w zaworze ATV na 60 stopni jeśli masz taką możliwość.
  3. A jakie są aktualne? Zobacz ile instalacji jest skopanych. Mało działa poprawnie. Stąd ludzie mają tyle problemów z kotłami, kominami.
  4. Odpowiedziałem na temat prowadzenia kotła na niskich temp. bo ludzie mają dziwne myślenie, im niższa temp na kotle tym mniej spalam 😄 Potem po kilku latach wymiennik zniszczony. Bo ktoś piszę ... bo ja prowadzę i działa... 😄 Pomijam aspekt komina 😄 Co do autora, instrukcja sterownika w dłoń i zmienić na pracę ciągłą. Rozciągnąć Histerezę .. Gdyby podał nazwę sterownika . I autorowi też się przyda podniesienie temp na kotle.
  5. A gdzie przy instalacji grawitacyjnej masz korozję niskotemperaturową?? Wytłumacz mi??? Korozja pojawia się wtedy gdy złady zimnej wody trafiają do powrotu kotła. Grawitacja równomiernie się nagrzewa jak i wychładza 🙂
  6. Tak uważasz? ja widziałem kilka kotłów zajechanych z powodu niskiej temp na kotle nie mówiąc o temp powrotu. Temperatura na kotle nie wpływa nijak na spalanie. Za to wpływa na sprawność kotła jak i przedłuża jego czas pracy. Mówię to jako właściciel kotła na eko z pionowymi kanałami który działa już 12 lat.
  7. W Ogniwo należy zdemontować palnik, trwa to chwilę. Należy odkręcić 4 nakrętki 🙂 Pewnie częste palenie drewnem palnik może uszkodzić. Dla mnie sterownik w tym kotle bajka. Do bufora sprawdza się znakomicie. I bufor obsługuje bez dokupowania kolejnych modułów.
  8. Witam, miesiąc temu u znajomych instalowałem kociołek Ogniwo BioDuo z buforem 200l. Jestem zaskoczony jak fajnie działa ten kocioł. Bufor mały ale miało być w miarę tanio, było. Zresztą w sposób palenia właścicieli bardzo dobrze się ten zestaw wpisuje. Patrzą jakie masz masz mieć ocieplenie to proponował bym ci Ogniwo Duo 10kw i jakiś bufor wielkości 300-500l. Ogniwo bo ma dobry sterownik z możliwością podpięcia do Internetu. Wtedy widzisz jak kocioł działa, można lepiej ustawić instalację. [kocioł to moje osobiste preferencję 🙂 ] A bufor potrzebny by się opał nie kisił, i nie było problemów wynikłych z tego powodu. Przy poprawnym montażu zestawu kocioł/bufor/dogrzewanie powrotu będziesz bardzo zadowolony. I by nie było, bufor robi oszczędności około 20% opału więc się wróci w dłuższym okresie finansowo. [tak twierdzą ludzie którzy dokładali bufor do kotłów peletowych.]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.