Skocz do zawartości

600

Stały forumowicz
  • Postów

    132
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia 600

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Współtwórca
  • Reacting Well Unikat

Najnowsze odznaki

15

Reputacja

  1. Dlaczego nie chcesz grzać CWU z bufora?
  2. Przełożyłem dolny czujnik parę dni temu. Czas ładowania bufora skrócił się o około godzinę. Teraz funkcjonuje to lepiej. Przekłamania wielkiego nie mam. Dołożyłem dodatkowy termometry z sondą na rurę powrotu bufora i wskazania temperatury się pokrywają.
  3. Mam pytanie odnośnie dolnego czujnika temperatury w buforze. W chwili obecnej mam go zamontowanego w kapilarze która jest około 10cm poniżej króćca powrotu do kotła ( mój błąd konstrukcyjny). Z racji tego że nie mam innej możliwości przeniesienia czujnika wyżej, nie mam innych króćców na kapilarę, czy mogę umieścić czujnik przylgowo na odpowiedniej wysokości czyli powrotu do kotła? Czy montaż przylgowo wpłynie na wskazania temperatury?
  4. Kup na próbę kilka worków dobrego peletu i zobacz jak będzie się paliło. Barlinek, Poltarex itp. Przed próba wyczyść palnik w środku. Najlepiej druciana szczotka która mozna zamontować na wkrętarkę.
  5. Zrób jeszcze raz test podajnika i przeważ pellet. Sprawdź też czy na dnie zasobnika tam gdzie wchodzi rura od podajnika nie uzbierało się dużo trociny.
  6. To ja też napiszę o buforze. Palę pelletem trzeci sezon. Pierwszy sezon paliłem jak wcześniej ekogorszkiem, czyli kocioł chodził cały czas. Palnik modulowal sobie pomiędzy 4-16 kw. W domu było ciepło szło dużo pelletu. Na sezon spaliłem 5 ton. Drugi rok dołożyłem pokojówkę I paliłem od termostatu pokojowego. Spalanie spadło o tonę, palnik chodził praktyczne na max cały czas ale w domu były spore wahania temperatury. Nie było komfortu, minimalna histereza na pokojówce była 0.5 stopnia. W tym roku dołożyłem bufor, zmieniłem pokojówkę na Ester z Plum i jest nieporównywalnie lepiej. Palnik pracuje cały czas na max mocy, temperatura na czujniku pokojowym ma histereze 0.1 stopnia. W domu stabilna temperatura , komfort termiczny nieporównywalny. Kocioł pracuje przy obecnych temperaturach dwa razy na dobę po 3-4 godziny. Wg mnie bufor to dobry dodatek który powoduje optymalną pracę palnika i komfort termiczny w domu.
  7. Jakby na wyjściu z bufora miał obniżona temperature np do 45 stopni to byś starczył na dłużej. Druga sprawa jak nie ma zaworów zwrotnych od strony kotła to też może powodować szybsze wytrącanie temperatury na buforze.
  8. Może jest możliwość dokupienia rozszerzenia obsługującego bufor i siłownik mieszacza do tego sterownika.
  9. Na wyjściu z bufora na grzejniki nie masz zaworu mieszającego 3D? Jeśli nie to najlepiej założyć zawór mieszający i obniżyć temperaturę wyjścia tak jak napisałeś np do 45 stopni. Jeśli sterownik ma możliwość obsługi siłownika zaworu to jest najlepsze rozwiązanie. Zawór 3D z siłownikiem. Puszczanie na grzejniki wody o temperaturze 60 z bufora jest bez sensu
  10. Na grzejniki puszczam wodę przez zawór 3d. Ustawiam na nim temperaturę 40-45 stopni wiec trochę mało jak na CWU. Druga sprawa że byłby problem z utrzymaniem zadanej temperatury na grzejnikach. Woda przechodząc przez bojler coś by zawsze oddała i nie osiągnął bym zadanej temperatury wody na grzejnikach. Po sezonie przepnę powrót z CWU wyżej w buforze. @Tuptus ja mam bojler 120 litrów poziomy i generalnie jeden prysznic i temperatura na czujniku spada poniżej zadanej histerezy. Woda w bojlerze podgrzewa mi się 3-4 razy w ciągu dnia. Grzeję go też grzałka zasilana z PV więc w słoneczny dzień szybko nagrzewa się do 70 stopni. Problem jest taki że najwięcej wody schodzi późnym wieczorem więc ładuje się z bufora. Podczas ładowania z bufora temperatura na górnym czujniku potrafi spaść od 5 do 10 stopni .
  11. ciepła woda która wraca z CWU miesza się na dole bufora z zimą. Podczas nagrzewania bojlera idzie ciepła woda z góry bufora, np. 60 stopni. W bojlerze nie sądzę żeby traciła dużo ciepła i na powrocie jest tylko kilka stopni zimniejsze . Mając powrót na dole miesza się z inną wodą. Jak ja wprowadzę wyżej to ja odzyskam . Tak mi się przynajmniej wydaje stonefist. Tak właśnie chce zrobić, dać wyżej, tylko na jaką wysokość? Bufor robiłem sam o nie przewidziałem dodatkowych króćców, więc będę musiał po prostu wyciąć otwór i go wstawać więc mogę go umieścić na dowolnej wysokości jaką zapragnę.
  12. Na jakiej wysokości bufora powinno się podłączyć powrót z CWU? W chwili obecnej zasilanie CWU mam podłączone w deklu a powrót wpięty razem z powrotem CO na dole. Podczas dogrzewania bojlera tracę dużo ciepła, przez to że powrót jest na dole. Chce to zmienić tylko nie wiem na jakiej wysokości wpiąć się do bufora żeby to działało lepiej. Na 1/2 wysokości, 3/4 wysokości?
  13. Złap trzpień w kombinerki czy inne szczypce i rozruszaj, jak napisał kolega wyżej. Wciśnij i wyciągnij kilka razy. Jak po tej operacji trzpień po wciśnięciu będzie sam się wysuwał to jest ok. Jak nie to go kombinerkami wysuń i nie zakręcaj głowicy. Załóż w pozycji otwartej na max
  14. Jaka jest bezpieczna temperatura pracy palnika Kipi 16 kw. Mój podczas pracy dobija czasami do 50 stopni. Czy to nie jest za dużo? Jaki jest sposób na zmniejszenie temperatury palnik ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.