Skocz do zawartości

Stefek1

Forumowicz
  • Postów

    44
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Stefek1

  1. U mnie jest filtr na wyjściu z bufora do pieca (na zimnej wodzie, przed pompą) po 2 latach użytkowania był czysty.
  2. Skoro raz było to i drugi raz będzie. 4 cięcia i już. Wygląd wyglądem. Mam nadzieję że tym razem będzie dobrze.
  3. No właśnie cieknie na gwincie. Z drugiej strony kształtka jest wspawana, jest tak blisko że mufa nie wejdzie i muszę rozciąć i kupić kształtkę za 40 zł lub jakoś wyciąć spaw tak żeby się dało jeszcze raz. Pytanie czy ryz Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kupiłem nową, rozciąłem wszystko żeby się dostać. Mam nadzieję że teraz się uda.
  4. No właśnie cieknie na gwincie. Z drugiej strony kształtka jest wspawana, jest tak blisko że mufa nie wejdzie i muszę rozciąć i kupić kształtkę za 40 zł lub jakoś wyciąć spaw tak żeby się dało jeszcze raz. Pytanie czy ryzykować za 40 zł?
  5. Mam wpadkę na budowie instalacji PP. Kapie na gwincie. Czy da się taką kształtkę odzyskać (rozwiercić) czy koniecznie trzeba kupić nową. Jest za ciasno aby mufować.
  6. Mam już kilka sezonów bufor 1800l. Powinienem mieć ok. 2500l (10l/M2) ale nie wszedł do kotłowni. Działa bardzo dobrze. Ogrzewam go piecem ( kopciuchem) 25kW. W dni 0-10 stopni palę raz na 2-3 dni przy niższych temperaturach codziennie. Z bufora jest pobierana ciepła woda do ogrzewania CWU i oddzielnie CO sterowane czujnikiem temperatury. Wszystko obsługują 3 pompy obiegowe zasilane na wszelki wypadek z UPS . Bufor jest docieplony (okazyjnie) pianką PUR natryśniętą na miejscu ok. 10 cm. Uważam że lepszego i tańszego w eksploatacji układu zbudować się nie da.
  7. Dane o przepływie wymiennika zastosowanego w PC z jej katalogu.
  8. Sam jestem ciekawy w jaki sposób dobrać wymiennik i pompę obiegową. Wydaje się że monterzy i producenci grubo przesadzają z wymaganiami. Pompa obiegowa w pompie ciepła jest marki SHIMGE model APM25-9-130PWM1 skoro ma moc max. 95W ciśnienie 1,0 Mpa(tak jest napisane) i wys podnoszenie 9 m to wydajność pewnie 2,5 m3/h
  9. Nie ma planów na pompę ale oczywiście taka która zapewni obrót. Skontaktowałem się z producentem wymienników. Twierdzi że wymiennik ok 140 kW i nie trzeba bufora.
  10. "Mój" wymiennik będzie miał przepływ 8m/godz a w pompie 6.
  11. Do pompy ciepła wymiennik jest co do zasady przewymiarowany. Jaki obsłuży defrost? Planuję PC 10 kW a wymiennik 30 kW.
  12. Zdecydowałem o montażu pompy ciepła poprzez wymiennik. Zastanawiam się czy do zładu wody w tym przypadku liczy się cała pojemność instalacji czy tylko część pomiędzy wymiennikiem a pompą ciepła?
  13. Rotenso mówi: montaż przez autoryzowanego instalatora, uruchomienie i serwis przez autoryzowany serwis.
  14. Dużo na tym forum jest wpisów o samodzielnym montażu pompy ciepła. Sam zastanawiam się nad tym bo koszt usługi jest nieproporcjonalnie duży. Jak wygląda sprawa respektowania gwarancji przez producenta pompy ciepła w przypadku samodzielnego montażu?
  15. Wstawianie wężownicy do bufora nie wchodzi w grę. Układ który mam jest dobry i nie będzie zmian. Cały czas kręci się sposób podłączenia pompy ciepła. Albo przez wymiennik pompa w układzie zamkniętym na glikolu i nie ma tematu zamarzania za stratę temperatury na wymienniku albo wprost i zabezpieczenie przeciw zamarzaniu. Z całkiem innych przyczyn będzie pompa Rotenso 10 kW.
  16. Jakie masz ciśnienie w instalacji? Ja mam dom parterowy i ciśnienie 0.7 bar. Mam zamiar PC włączyć do bufora równolegle do pieca. Instalator mówi że pompa będzie wyrzucać błąd. Faktycznie ma jakiś rodzaj przepływomierza. Jak wygląda problem zładu wody przy wymienniku? Tak przy okazji wymiennik rozwiąże problem rozmrożenia PC bo tę część instalacji można zalać glikolem.
  17. To samo mówi mój instalator i pewnie tak będzie.
  18. Dlaczego @berthold będziesz zmieniał ten układ?
  19. Po co jest taki czujnik? Przecież PC ma prawo działać przy 1 bar a ja mam 0,5-07 bar. Taka różnica.
  20. Mam starą instalację CO z buforem 1800 l w otwartym układzie. Ogrzewam to kotłem na paliwo stałe. Chcę do tego dołożyć pompę ciepła czy muszę zamknąć układ CO?
  21. Opłaci się pod warunkiem że będziesz miał duże zużycie w ciągu dnia (autokonsumpcja) . Tak naprawdę to zakłady pracy, sklepy itp. W domu średnio obecne warunki nie są sprzyjające dla tych co w domu tylko nocują.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.