@aaa1321W moim rodzinnym domu jak padł MPM musiała być podjęta szybko decyzja też był brany pod uwagę Konstal KDS 20 , niestety trzeba było czekać kilka dni a noce były chłodne więc padło na dostępny w miejscowym sklepie z dobrymi opiniami użytkowników kocioł KAMEN WDS 20 kw , po niecałym miesiącu użytkowania trzeba przyznać że jest dużo łatwiejszy w eksploatacji ma certyfikat na drewno i węgiel ruchomy ruszt klapka oddymiająca otwierana dźwignią która przy paleniu drewna nie jest używana , brakuje klapki w drzwiczkach zasypowych ,o dziwo nie ma żadnego dopływu PW przez regulowane klapki jak to jest w innych markach tylko PW bierze z popielnika i to działa ,komora zasypowa sucha a w kotłowni zapach drewna a nie dymny swąd jak to było wcześniej . Konstal DKS też może być prostym i dobrym kotłem ,też czekam na opinię użytkownika.