Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zbudowac instalcje wodnego ogrzewania podłogowego zasilanej z pieca na paliwo stałe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   raku1982

raku1982

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 kwiecień 2008 - 23:41

Witam
czy ktoś mogłby mi od a do z wyjasnic jak wyglada schemat wodnego ogrzewania podłogowego zasilanego z pieca na paliwo stałe?
Prosilbym o pomoc gdyz chce załozyc taka instalacje w kuchni i w lazience (jakies 20 m^2) a pozostale pomieszcenia ogrzewac konwecjonalnymi grzejnikami.
Czy potrzebuje jakis mieszaczy czy sterowników regulujacych temperature w podlogowce,a co na przykład z zaworem czterodroznym?
Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc
pozdro
  • 0

#2 OFFLINE   comacho

comacho

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 22:22

jeżeli masz rozdzielacz to na powrocie pętli z podłogówki wystarczy że dasz zawory termostatyczne np. danfoss FJVR i to wszystko jezeli chodzi o podłogówke.
A jeżeli chodzi o zawór czterodrogowy t o poszukaj na forum - duzo razy było to juz omawiane.
  • 0

#3 OFFLINE   Grizlii

Grizlii

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 10:47

Witam
czy ktoś mogłby mi od a do z wyjasnic jak wyglada schemat wodnego ogrzewania podłogowego zasilanego z pieca na paliwo stałe?
Prosilbym o pomoc gdyz chce załozyc taka instalacje w kuchni i w lazience (jakies 20 m^2) a pozostale pomieszcenia ogrzewac konwecjonalnymi grzejnikami.
Czy potrzebuje jakis mieszaczy czy sterowników regulujacych temperature w podlogowce,a co na przykład z zaworem czterodroznym?
Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc
pozdro

Po pierwsze już ktoś gdzieś pisał że podłogówki słabo spisują się w obiegach otwartych.
Po drugie z tego co mi wiadomo rury do instalacji podłogowych PEX-AL mają temperatury pracy w granicach 60stopni i tzw chwilówki w zależności od producenta 90-120stopni tak więc jak uchronisz tą instalację przed przegrzewem.
I nie mów mi że będziesz miał na piecu na paliwo stałe max 60stopni bo znam takich co na kotłach z regulacją temperatury zrobili prawie 140stopni.
Są w handlu termostatyczne mieszacze do podłóg to taki zawór trójdrogowy z termostatem może on w jakimś stopniu zabezpieczyć twoje podłogi przed wysoką temperaturą, niestety wszystko się psuje i co wtedy??
  • 0