Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Drugiego Pieca C.o.


tabelpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję porady w kwesti podłączenia się do istniejącej instalacji C.O

 

Posiadam piec Vailanta dwufunkcyjny, który ogrzewa mieszkanie.

 

Za ścianą mam Warsztat w którym kończę kłaść instalację C.O Jest tam drugi piec 16 kW na koks/drzewo itp. Którym chcę opalać Warsztat i dom

 

Mniej więcej wiem jak to wykonać, ale mam dwa problemy.  Z tego co wiem to naczynie przelewowe musi być powyżej grzejników. U mnie w łazience nie ma za bardzo miejsca aby je zawiesić ponieważ dach jest spadzisty ( mieszkanie na poddaszu). Czy jest jakiś sposób albo inne rozwiązanie aby dać naczynie poniżej grzejników ?

 

W załączniku rysunek

 

Chce się wpiąć z prawej strony i mam takie pytanie. Co zrobić abym nie musiał instalować zaworów kulowych i ręcznie odcinać instalacji tak aby piec w domu nie ogrzewał warsztatu.

 

Podsumowując

 

Piec domowy ma ogrzewać tylko dom a ten w warsztacie oba budynki

 

 

 

 

Rozdzielnia.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć. Zawory zwrotne wystarczą na zasilaniu aby pompa wymiennika nie tłoczyła wody do kotła i odwrotnie. Zawory zwykłe odcinające potrzebujesz bezpośrednio przed pompą i za wymiennikiem. Gdyby trzeba było wypłukać np wymiennik bez potrzeby zwalania wody z układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to tą kwestie miałbym rozwiązaną. A jets jeszcze problem naczynka bo nie mam możliwości zamontowania go nigdzie w domu po 1 musiałbym pruć ściany żeby podłączyć go ponad ostatni grzejnik a po 2 nie mam miejsca na poddaszu. Jest jakieś rozwiązanie inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wymiennik to wystarczy, że będzie wyżej minimum pół metra nad najwyżej umiejscowionym grzejnikiem podłączonym bezpośrednio do kotła lub wymiennikiem. Wymiennik nie miesza wody między układami, więc w domu nic robić nie trzeba z naczyniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wymiennika, jeśli jest potrzebny to dokupię. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chce się upewnić:

 

Czy gdy ostatni grzejnik w instalacji podpięty do C.O w momencie kiedy grzeje piec z warsztatu może być powyżej wymiennika ciepła i naczynka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o grzejniku w domu za wymiennikiem to tak może być wyżej niż naczynie otwarte ale jeżeli piszesz o grzejniku w warsztacie to nie może być, ponieważ kocioł + naczynie + grzejnik w warsztacie pracuje w układzie otwartym i to naczynie musi być najwyższym punktem tego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy ostatni grzejnik w instalacji podpięty do C.O w momencie kiedy grzeje piec z warsztatu może być powyżej wymiennika ciepła i naczynka ?

 

Tu są dwa odrębne obwody rozdzielone wymiennikiem, więc nie ma znaczenia jak wysoko wiszą grzejniki w domu względem wymiennika. W czasie pracy kotła węglowego napędem układu CO domu będzie pompa po lewej stronie wymiennika (obieg wtórny). Pompa na kotle węglowym ma tylko zasilać wymiennik gorącą wodą, a twoim wypadku również grzejnik w warsztacie.

 

post-18583-0-88441400-1475961747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość podłączenia do kotła zewnętrznego czujnika, który by mierzył np temperaturę rury zasilającej rozdzielacz z wymiennika to w przypadku gdy kocioł węglowy ogrzewa instalację gazowy by się nie włączył, Dopiero jakby wygasło w kotle to czujnik zasygnalizuje ze temp. wody spadła i włączy się gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.