Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Może Osiągnąć Zadanej Temp. - Pomocy


kamil1894

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, posiadam piec Dom-Gazu Markus 38 kw ze sterownikiem expert pid dynamic (sterownik był zmieniany później z oryginalnego). Od niedawna zauważyłem coś dziwnego, mianowicie piec nie może nabić temp. zadanej przez co pompy się nie załączają :( i po jakimś czasie piec sam gaśnie mimo zasypanego pełnego zasobnika. Postaram się opisać problem po kolei:

 

1. Piec ma zadane załączanie pomp przy 55 stopniach (niżej nie mogę ustawić nie wiem czemu)

2. Temp. zadana pracy kotła 65 stopni, woda użytkowa 55 stopni.

3. Piec osiąga temp. 55 stopni włączają się trzy pompy ( bez tej CWU) temperatura wzrasta do ok. 57-58 stopni po czym spada po około 10 min do 45-46 stopni - pompy się wyłączają.

4 Piec znowu nabija do 55 stopni pompy się włączają pochodzą 10 min i się wyłączają, temp na piecu znowu za niska.

5. Dodam że jeśli załącza się 4 pompa CWU, jest jeszcze gorzej czas grzania grzejników się zmniejsza, temp wody w bojlerze nie wzrasta.

 

Czy ktoś może mi pomóc? Jestem z podlasia a tu wiadomo, największy mrozy :/

 

Z góry wielki dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz z PID to korekta mocy kotła w górę. Załączanie pomp od 40 stopni - nie wiem dlaczego masz to zablokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega nex1983 podpowiada, temp załączania pomp za wysoko w stosunku do zadanej na piecu dlatego przy spadku temp pompy stają. Nie znam tego sterownika ale na pewno musi mieć w jakimś menu serwisowym możliwość obniżenia temp załączenia pompy Co. Ustaw na 35 stopni i powinno być dobrze. Jeżeli nie znajdziesz nic takiego to jedynie wpiąć pompę na stałe do gniazda 230V ale to tylko półśrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostać się do menu serwisowego (albo instalatora, nie pamiętam). Standardowo to menu jest ukryte. Wejść do niego można po uprzednim wyłączeniu sterownika (klawiszem lub przyciskiem ON/OFF). Po ponownym uruchomieniu pojawi się ekran "powitalny" z wersją oprogramowania chyba i na tym ekranie masz w prawym górnym rogu ikonę klucza. Musisz kliknąć klawisz znajdujący się obok tej ikony (czyli prawa kolumna na samej górze) wtedy przejdziesz do ekranu wprowadzania hasła dostępowego. Przy Expercie PID zawsze wchodziły mi hasła "fabryczne" czyli same zera lub same jedynki. Sprawdź w DTR lub spróbuj 00000 lub 11111, nic się nie stanie jak sie pomylisz.

 

Dalej przejdziesz do "normalnych" ekranów pracy, przy czy dla klawisza ustawień będziesz widział tą do tej pory ukrytą opcję ustawień (powinny być Użytkownika, Instalatora i Serwisanta). Tam znajdziesz dostęp do zmiany progu załączenia pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wchodziłem już nie raz w opcje instalatora lub serwisanta. Opcja załączania pomp znajduje się w Instalatorze, i najniższą z możliwych jest 55 stopni.

 

W serwisant mam jeszcze opcję najniższa temp. zadana czy coś takiego to tam jest 53 stopnie.

 

Z drugiej strony podejrzewam także czujnik temp. w kotle, bardzo dziwnie to wygląda, kocioł chodzi od godz. 6 rano, to jest już ponad 10 godz pracy bez przerwy i nie może nagrzać się piec? W środku powinno się już gotować od samego rozgrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.