Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Użytkuje Piec Fargo Firmy Fireeco


Artex1

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osób które uzytkuja piec jak w temacie FARGO 19kW firmy FireEco celem wymiany doświadczeń  odnośnie ustawień 

post-60581-0-32906300-1418057024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . ja użytkuje FireEco ...  model Aster 15 kw  , ale z tego co widze , posiada pan inny sterownik ,  ten bardziej zaawansowany .. ogólnie użytkuje od  dwóch miesięcy i jestem zadowolony , spełnia moje oczekiwania . stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam ze dopiero dzis sie odzywam ale nie odznaczyłem że chce obserwować ten temat i nie otrzymywałem odpowiedzi :))

w każdym razie dzięki

To moja pierwsz zima z tym piecem w zasadzie jestem zadowolony spaliłem jak na razie 2t ( w sobote zasypałem ostatnie 2 worki  i 2 z 3 t ogrzewam przy tym 200m 

a jaki ma pan palnik u siebie ? co do sterownika to jedynie nowsza obudowa jesli chodzi o funkcje to na kolana nie rzuca  powiedział bym wręcz że jest bardzo ubogi, brak w nim wskazań  statystki w jakich tem. piec pracował  itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witam po krótkiej przerwie .. ja również mam pierwszy sezon użytkowania kotła za sobą .. i jestem pozytywnie zaskoczony .. nigdy nie sprawił mi problemów ..a jeśli chodzi o sterownik to dość szybko zmieniłem  na SPP Bolecki z którego jestem bardzo zadowolony ,ma wiele ciekawych funkcji , z dostępem podglądu i ustawień przez neta

, po za tym ogólne spalanie we wcześniejszych miesiącach .. wychodziło około 15 kg na dobę przy 180 m2 .

palnik jaki posiadam do żeliwny  ślimakowy  (prostokątny ). 

Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące , ponieważ  bedę palić  cały rok , w sezonie tylko podgrzewając  CWU...

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki palnik i powiem szczeże że mam problem z ustawieniami tak aby utrzymac żar nad paleniskiem ( wtedy palnik manajwiększa moc

obecne ustawienia to

praca

podawanie 12s przerwa 90s

podtrzymanie 

podawanie 40s przerwa 40 minut

dmuchawa na 40% czas przedmuchu 180s przysłona odsłonięta na około 1-1,5cm

spalanie u mnie jest na poziomie 20kg na dobę

CWU 40s z priorytetem

Jakie masz u siebie ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam posiadam fireeco fargo i użytkuje 4 zimę, chętnie wymienię się opinią i nastawami,7 procent podawania w okresie 32 sekund, w postoju 31 minut przerwy 11 sekund podawania, a  wentylator 12 procent bo więcej mam od razu spieki, tej zimy do czerwca spale 3 tony zacząłem palić od 1 października 115 metrów kwadratowych, pisze do was bo mam wrażenie, że języki ognia nie śą takie jak powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę zimę kupiłem węgiel dość tani ale miał być dobry  Czarna Perła  nie jest najgorszy ale początkowo nie mogłem sobie dac rady z ustawieniami bardzo żużlował sie i długo  łapał temperaturę, po wielu próbach i obserwacjach  eureka :)) obecnie  mam ustawienia na maksa to znaczy podawanie 25s przerwa 250s podtrzymanie 25min podawanie 25s dmuchawa na 70% temperatura na piecu 65-68s w niezależności od pogody  jak jest cieplej zniżam do 65  jak zimniej ustawiam na 68

Dopiero przy takich ustawieniach  węgiel dość dobrze się wypala jeszcze troszkę spieków ale niewiele ( wcześniej były do tego stopnia że potrafiły palnik zablokować) jak do tej pory nie spaliłem jeszcze 2 t ( zostało 8 worków ) średnio 5 worków zasypanych starcza na 8-10dni. Palę od listopada ( wcześniej przepalałem kominkiem wodnym )

Z moich obserwacji wynika że palnik pracuje pełną mocą jak jest dobrze zasypany czyli kopczyk wystaje ponad krawędź około 1-2cm wówczas piec  dobija temperaturę po 1 max 2 podaniach i przechodzi w podtrzymanie  wcześniej kiedy czasy podawania miałem krótkie  załączał sie kilka a nawet kilkanaście razy zanim napełnił palnik i osiągnął pełna moc przez co trwało to długo a temperatura na piecu zamiast wzrastać dalej spadała , teraz przy tych ustawieniach histereza jest na 3 nie spada poniżej 60s . Zauważyłem też że jest spora bezwładność pieca to znaczy przy ustawieniach temperatury na piecu na 65s  piec po jej osiągnięciu wyłącza dmuchawę i podajnik  ale temperatura potrafi wzrosnąć nawet do 70s w ciagu 2-3 minut od wyłączenia .

Szczerze powiedziawszy z pieca jestem zadowolony  jedynie sterownik  to porazka  kupując piec  a to pierwszy groszek  nie miałem pojęcia na co zwrócić uwagę na jakie funkcje i możliwości

jesli możesz opisz jak u ciebie przy tych ustawieniach jakie masz to wygląda jak wachaja się temeperatury na piecu, ile czasu ile cykli potrzebuje piec aby osiagnąć temperature zadaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mam zamiar zakupić właśnie kocioł Fargo 19 kW. Z uwagi na to, że macie już jakieś doświadczenia, mogę dowiedzieć się co zmienić w specyfikacji tego kotła? Czy ten żeliwny (prostokątny) palnik daje radę spalać np mieszankę groszku z miałem? Czy przekładnia motoreduktora pracuje dobrze, czy się zacina, czy też warto zamówić przekładnię z silnikiem Besel 30W? Czy sterownik do czterech pomp i zaworu 4D o symbolu ST-480 to dobry wybór czy też rozejrzeć się za czymś innym? Jaka jest kultura wykonania tego kotła i na czym polegają mankamenty jego użytkowania? Czy wydajność kotła jest faktycznie zgodna z danymi producenta? Mam zamiar ogrzewać nim 160m kw. Nie ukrywam, że najbardziej do zakupu skłania mnie cena kotła ale ostatecznie lepiej dołożyć i kupić coś co będzie działać niż "tani mebel" do kotłowni. Będę zobowiązany za każdą merytoryczną opinię.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.