Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Duza Ilosc Sadzy


marek1965

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam tłok i pewnie tak jak ja masz ruszt wodny .On jest główną przyczyną powstawania dużej ilości sadzy , schładza spaliny które osiadają w postaci sadzy .

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pale ekogr o kal 28 piec tlok temp na piecu 65 zaw 4dr na kaloryf 50 3dr na podl 38 nadm w sk 1-10 ust 7 mam wrazenie ze chyba jest duzo sadzy na sciankach pieca czyszcze co 3-4 dn .PROSZE  o porade moze jestem przewrazliwiony

Co prawda nie mam tlokowca. Podnies temperature zadana do 70. A temp. za zaworem 50 stopni to chyba troche za wysoko jak na aktualna aure. W przypadku tego nieszczesnego rusztu wodnego ( jezeli go masz) stosujac te dwie wskazowki podniesiesz temp powrotu. Ilosc sadzy powinna sie zmniejszyc.

Edit:

Druga sprawa to nadmuch. Nie za wysoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentylacja kotłowni działa czy kociol sie dusi? Jak nie ma świeżego tlenu to spalanie niepełne, sadza, smoła i inne kwiatki wychodzą. Ten nadmuch tez trochę za mocny się wydaje, u mnie na 1 biegu na 10 jest aż za mocny w co dopiero na 7 gdybym ustawił. Chyba, że to tzw. wolny wentylator, bo mój ma 2 tryby, szybki i wolny i faktycznie to 7 w skali wolny jest równe 1 w skali szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Fakt. Odkad wstawilem do kotlowni wentylator nadmuchowy( jest zintegrowany z kotlem). Ilosc sadzy spadla znacznie. A ten zbyt duzy nadmuch moze paradoksalnie wychladzac kociol. W polaczeniu z niskim powrotem wystepuje ksiazkowa produkcja sadzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentylacja kotłowni działa czy kociol sie dusi? Jak nie ma świeżego tlenu to spalanie niepełne, sadza, smoła i inne kwiatki wychodzą. Ten nadmuch tez trochę za mocny się wydaje, u mnie na 1 biegu na 10 jest aż za mocny w co dopiero na 7 gdybym ustawił. Chyba, że to tzw. wolny wentylator, bo mój ma 2 tryby, szybki i wolny i faktycznie to 7 w skali wolny jest równe 1 w skali szybki.

tak to jest wolny wentylator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.