Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek (Płaszcz) Problem Z Kaloryferami


kuglaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownym kolegów

 

Postanowilem napisac na forum zapytanie z moim problemem gdyz nikt nie potrafi w konwencjonalny sposob udzielic informacji.
Sprawa wyglada nastepujaco. Zainstalowalem kominek z płaszczem wodnym (posiadam tez piec na gaz) lecz grzejniki w ilosci 8 sztuk (4 na dole + 4 na pietrze) nie grzeja wedlug mnie tak jak powinny. Gora grzejnikow wszystkich pieknie sie nagrzewa lecz idac w dol jest chodniej a na dole powiedzmy jest zimny. Dotyczy to wszystkich grzejnikow a nie pojedynczych sztuk...od razu wspomne ze pompa co wymusza obieg z wezownicy z kominka ustawiona byla najpierw na 3 czyli max a teraz mam na 1 czyli minimum i poprawy zabardzo nie widze. Panowie w czym jest problem?? Instalator od kominka mnie zbywa gdyz twierdz ze przeciez grzejniki dzialaja.

Jezeli ktos mial podobny przypadek to prosze o pilne info bo zima idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To normalne. Grzejniki oddaja cieplo to i sie schladzaja. Chlodniejsza woda wraca do kominka. Jezeli pomieszczenia sie dogrzewaja to jest OK, bo grzejniki efektywnie odaja cieplo do otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest ok...to czemu grzejac gazem cale powierzchnie grzejnikow sa cieple...a jak kominkiem to nie....wedlug mnie to dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownym kolegów

 

 Zainstalowalem kominek z płaszczem wodnym (posiadam tez piec na gaz) lecz grzejniki w ilosci 8 sztuk (4 na dole + 4 na pietrze...od razu wspomne ze pompa co wymusza obieg z wezownicy z kominka ustawiona byla najpierw na 3 czyli max a teraz mam na 1 czyli minimum i poprawy zabardzo nie widze.

W takim razie ustaw pompkę na 2 bieg.

Wypadałoby dopytać,czy utrzymujesz stały ogień w kominku?

Grzejniki zawsze na dole będą chłodniejsze,a 8 szt. to całkiem spory odbiór ciepła na dogrzanie pomieszczeń i kominek nie zawsze daje radę wygenerować potrzebną ilość ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty sa odkrecone na max..a nawet je pozdejmowalem. Co do pommy to mialem rozne juz ustawienia...na 2...teraz mam na 1(czyli najwolniejszy obieg). Panowie a moze inaczej zadam pytanie. Jakie temperatura macie ustawione na sterowniku w kominku. Ja mam 55 na wlaczenie pompy a 60 przy ktorej przepustnica sie zamyka...pytanie czy tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Panowie a moze inaczej zadam pytanie. Jakie temperatura macie ustawione na sterowniku w kominku. Ja mam 55 na wlaczenie pompy a 60 przy ktorej przepustnica sie zamyka...pytanie czy tak powinno byc?

To masz źle , daj zamkniecie przepustnicy na 70-75C - w kominku musi być temperatura a kiszenie drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...a ile spalacie drewna? Pytam sie bo to moj pierwszy sezon z kominkiem. Mam kupione 13mp..pytanie czy to wystarczy a moze za malo...zawsze mozna dokupic ale powiedzmy ze nie mam ochoty tego robic w styczniu przy -12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie , tego ci nikt nie powie tak abyś odniósł do swojego kominka i swojej instalacji.

Możesz przyjąć że potrzeba ok 50W/m2 domu czyli dla ciebie ok 7,5kW mocy cieplnej.

1kg spalonego drewna daje praktycznie ok 9MJ energii cieplnej czyli ok 2,5kWh - ile spalasz tego drewna to sam wiesz.

Podczas mrozów ok -20C potrzeba ci minimum 3kg drewna / godzinę przy paleniu non stop.

Teraz przelicz kg na mp zdobądź prognozę pogody na całą zimę i jak możesz to dokup paliwa - jego nigdy nie jest za dużo. :)

 

Możesz też policzyć zapotrzebowanie na ciepło ze strony  http://cieplowlasciwie.pl/ i tam wskazać jako paliwo - drewno to ci mniej więcej policzy ,

ale weź poprawkę na to że kocioł na drewno ma dużo większą sprawność niż kominek  czyli wynik powinieneś pomnożyć przez ok 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.