Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie Wody Użytkowej I Domu Na Jednym Obwodzie


aresares

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam piec z podajnikiem ślimakowym dom 170m kw.układ otwarty,założony zawór czterodrożny a na grzejnikach zawory termostatyczne problem polega na tym że bojler na ciepłą wodę jest w szeregu z grzejnikami a dom po remoncie i brak możliwości przeróbki na mały i duży obieg.w zimie nie ma problemu piec ustawiony na 65stopni ,czterodrożny tak by temp wyjścia dawała na bojlerze około 45-50 stopni wody urzytkowej a głowice na grzejnikach na 3 wiec w pokojach mam 22 stopnie problem powstaje gdy na dworze robi sie ciepło termostaty się zamykają a pozostaje sam bojler 100litrów + 1 grzejnik w łazience wtedy często układ się zapowietrza a temperatura szaleje brak możliwości jej ustawinia co z tym szanowne grono doświadczonych palaczy mam zrobić ??

proszę o jakieś sugestie i rady pozdraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego też mam kocioł z palnikiem, zawór 4d i 1 pompę, a bojler wpięty po zaworze i nie ma problemów z powietrzem w instalacji ani z temperaturą. Napisz coś więcej o kotle i instalacji, może koledzy bardzie doświadczeni podpowiedzą gdzie szukać przyczyny.

 

pozdrawiam RedEd

 

ps bojler na pewno jest w szeregu z grzejnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy grzejnik w łazience to drabinka bo pewnie jest najwyższym punktem w twoim układzie nie licząc naczynia wyrównawczego jeśli tak to trzeba wówczas zakończyć go automatycznym odpowietrznikiem (ja miałem taki problem na drugim piętrze w łazience po założeniu odpowietrznika nie muszę latać z kluczykiem) zapowietrzanie może mieć związek z "przebijaniem" temperatury stąd pytanie czy masz sterownik z pid i czy pompa chodzi cały czas. Pozatym zakręc sobie wszystkie termostaty na grzejnikach w ciepły dzień i idź do kotłowni i zmien ustawienia tylko pod bojler i jak dojdziesz z tym do ładu to zapisz sobie te ustawienia podobnie jak te które masz teraz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to sterownik z pid? kocioł befako lokalny producent chodzi dobrze opał retopal -masa sadzy ale po wielkim bólu doprowadziłem że spala się prawie na pył ale to inny temat. budynek bez piwnic z poddaszem mieszkalnym kuchnia graniczy z łazienką na dole i tam mam bojler szeregowo wpięty a nad nimi na górze druga łazienka straty minimalne wody kotłownia na drugim końcu domu. w łazience nie mam drabinki i nie jest to najwyższy punkt.wracając do problemu w momencie zamykania się głowic termostatycznych wtedy pozostaje sam bojler i grzejnik w łazience mam wrażenie że w obwodzie c o zaczyna brakować wody pompka zaczyna chodzić głośniej i temp. szaleje na kotle czy możliwe jest że pompka wyciąga wodę na siłę z grzejników a przez samoodpowietrzacze na grzejnikach zasysane jest powietrze ??? bo po manualnym ustawieniu głowic na 5 czyli odkręceniu grzejników układ jest zapowietrzony pompka syczy a w grzejnikach się przelewa ,bulgocze i odpowieczniki automaty odpowietrzają ???

i co mi da ustawienie pieca pod bojler przy takim układzie ???z góry przepraszam za zamęt ale nie panuję już nad tym a chciałbym palić cały rok na ciepłą wodę tylko jak :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzniki na grzejnikach są automatyczne? Zamknij grzejniki na powrotach jak masz zawory powrotnie i zawór 4d otwórz na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamkniesz zawory powrotnie na grzejnikach to przestanie zasysać powietrze przez automaty. Zawór 4d na max aby bojler nagrzewał się do wyższej temperatury i aby woda miała swobodny przepływ to nie powinno robić się podciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka pompa jest w układzie?

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie spotkałem się z taka sytuacja a sam posiadam zawór 3 drozny i nic mi się nie dzieje nic nie syczy a co do sterownika z pidem to niektóre posiadają opcję zmiany dawki paliwa w zależnosci od zapotrzebowania na ciepło a poza tym to każdy pid i tak moduluje mocą grzewcza i dmuchawą a to dosyć istotne jak miałeś problem z sadzą bo przy grzaniu tylko bojlera możesz mieć więcej tej sadzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamkniesz zawory powrotnie na grzejnikach to przestanie zasysać powietrze przez automaty. Zawór 4d na max aby bojler nagrzewał się do wyższej temperatury i aby woda miała swobodny przepływ to nie powinno robić się podciśnienie.

TAK JAK piszesz kolego zrobiłem temperatura jest stabilna wniosek że chyba muszę wymienić odpowieczniki na manualne bo wychodzi na to że problemem są chyba one zauważyłem również że gdy połowa grzejników grzeje w obwodzie jest więcej wody to do takiej sytuacji nie dochodzi . pompka to willo ustawiona na pozycję 2 z 3 .problem sadzy to raczej wina opału mały odbiór ciepła piec w podtrzymaniu do tego 2 paleniska więc duża powieższnia wymiennika i sadza powstaje odradzam wszystkim urzytkownikom ruszt tzw awaryjny i opał retopal w firmie mamy piec 150 kw grzeje od 10 lat hale bez czterodrożnego zaworu bez rzadnych zaworów każdy ma tam w nosie temperature powrotu opał to juliusz 10 ton na sezon ustawione na 50 stopni jak za ciepło to otwierają okna ale problemów brak ale to w firmie da się w koszty i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.