Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Dmuchawe / Przedmuchy - Piec 25Kw Dom 300M2


Narhir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam piec 25kw i do tego regulator "krypton" + dmuchawe i zastanawiam sie jakie ustawienia przedmuchy powiniennem miec ustawione zeby cale cieplo mi w komin nieszlo bo obecnie cale zasypanie starcza na jakies 8 godzin.. pale weglem typu kostka - wlasciwie jakby sie tak zastanowic to to jest rozmiaru domu w rzeczywistosci obszar grzewczy jest troche mniejszy pewnie jakies 250 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak co do kotla, jest to robiony taki na "Zamowienie" od "specjalisty" z mojego miasta wiec nazwe jakiejs niestety nie ma, jedynie 25kw i wydajnosc niby 87%, bez ocieplenia budynku jedyie miedzy pustaki byla wata szklana kladziona w czasie budowania bodajrze 28 lat temu, okna w 50% wymienione na plastikowe ocieplenie stropu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj po prostu jak wygląda kocioł tak mniej więcej jego przekrój, zrób zdjęcie tego rysunku i wrzuć tutaj. Wydaje mi się, że jeśli zwykły i standardowy to możliwe, że górniak a Ty palisz w nim od dołu czyli źle, ale to gdybanie. Tak czy siak potrzebny jest przekrój podaję Ci link:

 

http://czysteogrzewanie.pl/warsztat/rodzaje-kotlow-weglowych/

 

Popatrz do którego z rodzajów Twój jest podobny może to Ci ułatwi sprawę. Jeśli palisz w nim w nieodpowiedni sposób to kombinacje z ustawieniami niewiele pomogą ;)

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.