Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Cwu Potrzebna Pomoc W Dobieraniu Elementow


budynbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec ladnie sie witam robie w swoi domku instalacje CO i CWU juz mam rozprowadzona instalacje po domku i przykryta tynkami i wylewkami instalacja CO i CWU w pex-al pe. CO rozdzielone na dwa uklady jeden miejszy przy piecu otwarty drugi uklad zamkniety podlaczony do pierwszego przez wymiennik plytowy Kociol ogniwo eko plus 16KW wszystko grzeje grzejnikami plytowymi zero podlogowki domek nowy teraz jestem na etapie podlaczania kotla czyli praca w kotlowni oba naczynia wzbiorcze zamkniete i otwarte beda w kotlowni zalacze schmacik pogladowy

 

pomoze ktos kto ma o tym zielone pojecie: uklad zamniety jakie elementy powinien zawierac na razie jest wymiennik weberman 25KW pompka weberman 25/60/180 naczynie wzbiorcze zamkniete jaka pojemnosc ? i co jeszcze bedzie potrzebne instalacja CO to dwa pietra grzejnikow plytowych na dwoch rozdzielaczach. pozdrawiam

 

PS jak podłączaliście swoje kociolki do kominow gdzie zaopatrywaliscie sie w redukcje kolana i rury . Ja musze zredukować komin mam schindla 18 cm a kociolek 14 cm jak wiecie jak najkorzystniej redukowac przy kotle czy przy kominie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.ten układ na obwodzie otwartym jest zły, powinna być jedna pompa przed wymiennikiem i druga przed bojlerem ciepłej wody, bez zaworów różnicowych

2. przed każdą pompą filtr skośny, za każdą pompą zawór zwrotny.

3. pojemność naczynia przeponowego zależy od pojemności instalacji zamkniętej - to musisz policzyć a następnie dobrać np wg tego https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12985-dobor-naczynia-wzbiorczego/

Program Reflexa jest rozbudowany, program Flamco jest prostszy ale wystarcza.

4. na stronie zamkniętej dajesz zawór bezpieczeństwa 2,5 bar i+ manometr + ew termometr do kontroli temp.

 

Co do elementów komina, to ja zaopatruję się na codzień w firmie Panek systemy kominowe, także w marketach budowlanych masz duży wybór kształtek.

Redukcję robisz w górze przed wejściem do komina ceramicznego - kupujesz przejściówkę z ceramiki 180/ stal 140, powinna być ze sznurem szklanym uszczelniającym wejście i kompensującym rozszerzenie stali pod wpływem temp

Do tego odpowiednia ilość kolanek, rur itd wg potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie wtórnej wymiennika z kolei powinno być tak: powrót z instalacji > zawór kulowy > trójnik do uzupełniania wody w obiegu > trójnik do podłączenia zaworu bezpieczeństwa > trójnik do podłączenia naczynia przeponowego > filtr > pompa > wymiennik > zawór kulowy > zasilanie instalacji. Naczynie przeponowe musi być po stronie ssawnej pompy i pompa ma lepsze warunki pracy gdy wtłacza wodę do wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.