Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Ustawienia Lato, Prośba O Pomoc


dejf506

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam piec z podajnikiem tlokowym Stalmir KTM 25 KW ze sterownikiem Tango. Niestety sterownik nie posiada typowego ustawienia LATO. Z piecem mam bardzo krótkie doświadczenie stąd prośba o pomoc do Was doświadczonych użytkowników. Nie potrafię ustawić parametrów w piecu potrzebnych do ogrzania tylko i wyłącznie wody(nie posiadam C.W.U, bojler 90l.). Jak już wspomniałem nie mam wielkiego dośwaidczenia. Gdy podgrzewałem wodę miałem nie było większego problemu na "byle jakich ustawieniach". Zaopatrzony w eko groszek nie mam pojęcia jak ustwić chociażby podstawowe parametry w podtrzymaniu takie jak :

Cdp-długość przedmuchu

bpo- siła nadmuchu (1-36)

coc-czas po którym wykonywany jest przedmuch

ppo- czestotliwość podawania.

 

Piec pochodzi kilka godzin i palenisko wygasa. Ciężko mi zaobserwować w czym jest problem. Czy paliwo jest podawanae za czesto/za rzadko, czy przedmuch jest za silny/za słaby/ za długi/za krótki/ za częsty

 

Nie chcę wypisywać jakie mam aktualne ustawienia bo są one kiepskie dlatego bardzo proszę o radę jak możnaby ustawić te i inne parametry, jak również jak powinien być ustawiony zawór trójdrogowy (1-9) 9- zamkniety wszystko na piec.

 

Jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o ten temat dlatego będę bardzo wdzięczny za doświadczoną radę.

Z góry dziękuję

--

Dejf506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zużycie węgla latem jest znikome proponuję kupić miał na lato a ten ekogroszek spalić w sezonie ,większe kawałki węgla posiadają większe przestrzenie dlatego szybciej gaśnie na ekogroszku kocioł ,gdyby było większe zużycie ciepłej wody w o różnych porach dnia i nocy prawdopodobnie ten problem by nie wystąpił ,dlatego jedynym wyjściem jest palić miałem w drobnym węglu żar dłużnej przetrzyma próbę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.