Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownik Zaworu Czterodrożnego Plus Euroster Pokojowy A Oszczędność


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec na ekogroszek ze sterownikiem menuet.Moja instalacja jest nowo założona z zaworem w/w , obecnie moja pompka CO działa na I biegu przez cały czas .Moje pytanie, czy jest możliwe zaoszczędzenie opału poprzez założenie siłownika i eurosteru .Moj dom to typowy kanadyjczyk czyli szybko traci ciepło , ale również szybko uzyskuje zadana temperaturę.Bardzo proszę doświadczone osoby o pomoc czy warto.Dlaczego skłaniam sie do tego bo myślę że nie bedąc w domu od 7 rano do 17 może coś zaoszczędze.Dziękuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec na ekogroszek ze sterownikiem menuet.Moja instalacja jest nowo założona z zaworem w/w , obecnie moja pompka CO działa na I biegu przez cały czas .Moje pytanie, czy jest możliwe zaoszczędzenie opału poprzez założenie siłownika i eurosteru .Moj dom to typowy kanadyjczyk czyli szybko traci ciepło , ale również szybko uzyskuje zadana temperaturę.Bardzo proszę doświadczone osoby o pomoc czy warto.Dlaczego skłaniam sie do tego bo myślę że nie bedąc w domu od 7 rano do 17 może coś zaoszczędze.Dziękuje z góry za pomoc

Do tego celu nie trzeba siłownika.

Euroster zapnij do pompki i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pompka niewypaczy pracy pieca.Czy piec nie będzie wygasał lub też zwiększy się jego praca bo będzie gonił temperaturę.

Czy praca na mniejszej temperaturze na zaworze nie jest lepszym rozwiązaniem.Zrobiłem sam całaą hydraulikę i jestem z niej zadowolony ale wiadomo każda oszczędność jest mile widziana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak widzisz pracę eurostera z siłownikiem? Jaki ma być ten euroster? Większość eurosterów (jak nie wszystkie) po osiągnięciu zadanej temperatury w mieszkaniu prawdopodobnie zakręci zawór na max, aby po spadku temperatury odkręcić na max a tak samo co wyłączenie pompy (jak pisał vernal)

Aby to działał na niskich temperaturach ale ciągle potrzeba sterowania pogodowego do siłownika a euroster ewentualnie dodatkowo do ustawiania np. godzin grzania ,obniżenia nocnego,zmniejszenia temperatury za zaworem jak w mieszkaniu zostanie osiągnięta zadana temperatura. Oszczędności przynajmniej w standardowym domu jak u mnie nie wielkie, ale wygoda duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. W moi sterowniku Menuet dostałem czujnik temperatury zew - podłącze go .Po przeczytaniu podpowiedzi uruchomię go sterownikiem dołożę siłownik i euroster i zobaczę czy naprawdę da to jakieś współmierne efekty.- spalania czy tylko brak chodzenia do kotłowni gdy jest za gorąco.Czy mój tok myślenia podłączenia jest dobry.Co do eurosteru to mam starego typu z pieca oleju opałowego tylko temperatura i tu pytanie........euroster z godzinami czy stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poczytaj w DTR sterownika Menuet czy on steruje siłownikiem zaworu czy moduluje temperaturą kotła. Jeśli ma sterować siłownikiem to powinien mieć czujnik temperatury wody za zaworem. Znalazłem TDR Menueta i piszą że steruje zaworem mieszającym jeśli masz taki sam to pewnie to zadziała. Z eurosterem się nie śpiesz uruchom najpierw pogodowe.

Edytowane przez Xawer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.