Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Enka P+Max + Sterownik Ecomax250


zeluzg

Rekomendowane odpowiedzi

Przy 8 coś tam sie kreci . Ustawiłem min na 15% i max 30 % . Z wyłączeniem wentylatora już rozwiązana zagadka . Start pompy mam ustawiony na 35 stopni . jeżeli temp spadnie do 35 stopni na wyświetlaczu pojawia się alarm brak opału i od tego czasu wentylator kreci sie jeszcze 20 minut. W tej chwili chce sie skupić na optymalizacja spalania i ciepła w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy regulacj tradycyjnej temp dochodzi do zadanej wylacza sie wiatrak i temp spada o 2 stopnie po czym znow wiatrak nadrabia do zadanej i tak w kolko.

 

przy regulacji pid temp mi nadbija nawet przy nadmuchu ustawionym na 30% .

 

przy regulacji pid-s osiaga zadana temp i ja trzyma przy min pracy wiatraka. producent w instrukcji podaje ze przy pid-s straty kominowe sa minimalne co pozwala zaoszczedzic w opale.

 

testowales bzykos pid-s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba wszystko testowalem;-) U mnie właśnie przeciagal na pracy Pid-s. Dlatego używam Pid. Jeśli Tobie ładnie trzyma zadana,to lepiej jeśli pracuje na Pid-s:-) A jaką masz tem spalin? Ja mam przy rozpalaniu ok 120st,podczas "normalnej" pracy koło 60. Więc dosyć mało. Dlatego może mi podnosił temp.zadaną,żeby zwiększyć temp. spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpalaniu jak ustawiłem nadmuch 30 % dzisiaj to temp spalin 120 stopni . wczoraj miałem 100 stopni przy nadmuchu 20% . Wczoraj o 15 rozpaliłem testowo to dzisiaj rano o 9 jeszcze pompa chodziła. Przy PID-S jak ustawie za mocno nadmuch to trochę za bardzo przeskakuje temp ale ładniej trzyma temp. wiatrak na min obrotach pracuje cały czas. Przy klasycznej regulacji jest dochodzenie do temp spadek o 2 stopnie i znowu dochodzenie. Taka amplituda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam po roku czasu prawie :)

 

Trochę już sobie obcykałem ten piec. Teraz się skupiam bardziej na optymalizacji spalania. Chciałbym się dowiedzieć jakie wy macie wyniki spalania ?

 

Ja ustawiłem sterownik tak:

 

Max temp spalin +150 C

Min nadmuch 8%

Max nadmuch 45%

Histereza 2C

Czas przedmuchu 15 sekund co 12 minut jeśli jest potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam użytkowników ecomax 250.

Panowie, od niedawna też jestem szczęśliwym posiadaczem w/w sterownika,

pracuje z piecem pereko ksx 13 i dmuchawą wpa 117,

jak do tej pory, jestem bardzo zadowolony z pracy sterownika.

Sterownik pracuje w 3 trybie, czyli z pid-s i jest ok,

elegancko trzyma temperature, regulując obroty dmuchawy,

temperatury zadanej nie przegania o 5 stopni.

 

W tym sterowniku jest też funkcja DOPALANIE.

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa ta funkcja?

Z czego bierze informację, z T1 czy z T3, przez jaki czas i tego typu informację,

ponieważ chcę to jakoś pogodzić z funkcją BRAK OPAŁU, która działa tak jak trzeba,

ustawiam sobie temperaturę spalin na 50 stopni, przez 15 min. i jest ok,

jak temperatura spalin nie wzrośnie powyżej 50 stopni przez 15 min.

na sterowniku pokazuje się alarm AL1 - brak opału, a funkcji DOPALANIE nie rozumiem.

Wczoraj, jak paliłem w piecu, to tak:

Rozpaliłem, sterownik ładnie trzymał temp. zadaną (3 tryb sterowania),

później celowo nie podkładałem do pieca, aby sprawdzić co się będzie działo,

po jakimś czasie symbol termometru zaczął pulsować, dmuchawa zwolniła obroty (uaktywniła się funkcja DOPALANIE),

dalej nie podkładam do pieca i w następstwie AL1 - brak opału, wszystko ok, tak jak powinno być.

Rozpalam od nowa, temperatura zadana osiągnięta, no to znów nie podkładam do pieca

i po jakimś czasie od razu AL1 - brak opału, DOPALANIE nie uaktywniło się, zostało pominięte.
Stąd moje pytanie odnośnie funkcji DOPALANIE, jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.