Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piec C.o. Biadała 23 Kw - Pomocy!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   danka1965

danka1965

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2012 - 22:22

Witam,
od 2 msc posiadam piec c.o. firmy Biadała 23 kW ze sterownikiem ATOS. Próbowałam już różnych kombinacji ustawień, ale na każdych bardzo szybko się wypala opał: drzewo - ok. 4 h, miał - ok. 6 h. Jest to piec uniwersalny.

Proszę o pomoc

Z góry dziękuje Dołączona grafika
  • 0

#2 OFFLINE   mlodzieniec

mlodzieniec

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania: Informatyka i telekomunikacja.
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 13 luty 2012 - 08:25

Kocioł jest spalania górnego, czyli rozumiem robisz tak: nasypujesz miału do poziomu najwyższych otworów powietrza, na to układasz papiery, albo rozpałkę do grilla, ta w kostkach jest świetna jak dla mnie, na to drewno, podpalasz, jak zacznie się mocno hajcować zamykasz drzwiczki i załączasz dmuchawę. Jak się wypali czyścisz popiół i od nowa miał, rozpałka, drewno i ogień. Drewno zawsze spala się szybko, jeszcze zależy jakie, najlepsze dębowe, bukowe, brzozowe - SEZONOWANE minimum rok - dwa. Ustawienia sterownika możesz podać? Proponuję zmniejszyć obroty dmuchawy, nieco przymknąć czopuch, ale nie całkiem, u siebie mam 40% zasłonięte bo mocniej dymi mi wyczystką górną, dmuchawa na 1 bieg. Palę węlgem orzech.Może miał jest za słaby? Zmień dostawcę. Spróbuj pomieszać z węglem groszkiem czy orzechem nawet, możesz rozłupać większe kostki. Przedmuch mam co 5 minut na 10 sekund, zadana 60 stopni i tak przy temperaturze zewntrznej -25 od godz. 20 wieczór do 8 rano jeszcze było jakieś 20% zasypu a temp. na kotle 63 stopnie, czyli pewnie ze 2 godziny by mógł pracować. Dom nieocieplony więc to też ma znaczenie. A dla sprawności i zuzycia opąłu ma też znaczenie regularne czyszczenie kotła z sadzy i pyłu i popiołu, co 4 - 5 dni czyszczę swój i od razu po tej czynności widzę, że szybciej nabiera temperatury.

Użytkownik mlodzieniec edytował ten post 13 luty 2012 - 08:26

• -1

#3 OFFLINE   corak

corak

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 13 luty 2012 - 11:00

http://www.kotlyples...salne-uks-g.php
Jesli to Taki piec, to powiem ze jaka kasa taki piec i jego sprawność

Tez wiecej niż te 6 godzin trudno uzyskać teraz na zadanej 59C , dorobiłem do złoma zawirowacze spalin ciut chyba poprawiło efektywność grzewczą.

@młodzieniec
te piec nie maja szybra czopucha, dmuchawa na 30% wali dosc mocno
  • 0

#4 OFFLINE   mlodzieniec

mlodzieniec

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania: Informatyka i telekomunikacja.
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 13 luty 2012 - 11:07

Osobiście jak słyszę, że kocioł z Pleszewa, to mam od razu złe wspomnienia. Miałem taki - porażka. Bez sterowania, bez miarkownika, czyszczenie to była udręka.
  • 0

#5 OFFLINE   corak

corak

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 13 luty 2012 - 11:26

heheh Tak jak napisałem wcześniej jaka cena taki piec heheh

Fakt czyszczenie go z pozoru wydaje się być łatwe w praktyce, trzeba się niezłe usmolić :) Tu jak dla mnie nigdy więcej poziomych nagrzewnic, pionowe raz na tydzień to max a tu praktycznie co dzień trzeba wymiatać popiół.

PS: podobno blacha 6mmm a wagowo dziwnie lekki, nosiłem inny piec 16kw mniejszy i był cięższy
Odradzam innym na zakup, kupując sie zaoszczędzi a paląc sie wyda więcej !
  • 0

#6 OFFLINE   danka1965

danka1965

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2012 - 19:34

moje ustawienia w tym momencie:

CP 10
PP 5
Ob 35
OP 45
tP 40
tO 3
tU 25
CO 0
HI 2

w moim piecu nie ma przysłony czopucha. a czy jest jakas mozliwosc jego przysloniecia?
  • 0

#7 OFFLINE   danka1965

danka1965

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2012 - 19:37

mlodzieniec - tak jak pisales akurat mam ustawione Przedmuch - co 5 minut na 10 sekund

• 0

#8 OFFLINE   danka1965

danka1965

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 luty 2012 - 20:59

Kocioł jest spalania górnego, czyli rozumiem robisz tak: nasypujesz miału do poziomu najwyższych otworów powietrza, na to układasz papiery, albo rozpałkę do grilla, ta w kostkach jest świetna jak dla mnie, na to drewno, podpalasz, jak zacznie się mocno hajcować zamykasz drzwiczki i załączasz dmuchawę. Jak się wypali czyścisz popiół i od nowa miał, rozpałka, drewno i ogień. Drewno zawsze spala się szybko, jeszcze zależy jakie, najlepsze dębowe, bukowe, brzozowe - SEZONOWANE minimum rok - dwa. Ustawienia sterownika możesz podać? Proponuję zmniejszyć obroty dmuchawy, nieco przymknąć czopuch, ale nie całkiem, u siebie mam 40% zasłonięte bo mocniej dymi mi wyczystką górną, dmuchawa na 1 bieg. Palę węlgem orzech.Może miał jest za słaby? Zmień dostawcę. Spróbuj pomieszać z węglem groszkiem czy orzechem nawet, możesz rozłupać większe kostki. Przedmuch mam co 5 minut na 10 sekund, zadana 60 stopni i tak przy temperaturze zewntrznej -25 od godz. 20 wieczór do 8 rano jeszcze było jakieś 20% zasypu a temp. na kotle 63 stopnie, czyli pewnie ze 2 godziny by mógł pracować. Dom nieocieplony więc to też ma znaczenie. A dla sprawnmoje ustawienia w tym momencie:

CP 10
PP 5
Ob 35
OP 45
tP 40
tO 3
tU 25
CO 0
HI 2

w moim piecu nie ma przysłony czopucha. a czy jest jakas mozliwosc jego przysloniecia? ości i zuzycia opąłu ma też znaczenie regularne czyszczenie kotła z sadzy i pyłu i popiołu, co 4 - 5 dni czyszczę swój i od razu po tej czynności widzę, że szybciej nabiera temperatury.

• 0