Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mega Spalanie


cichy083

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem,spalanie na moim piecu 12KW stalkot lider jest ogromne.Mieszkanie jest małe 52mkw a potrafi spalic nawet 50 kg/24h.czaruje juz z ustawieniami jak sie da,może jakas sugestia?

komin czysty

moje ustawienia

TZ-51

czas pod. 8s

przerwa miedzy pod. 70s

dmuchawa 40%

korekta noc 0

czas przedmuchu 0

krotność 1

\dodam,że palnik to eko-pal,obieg zamkniety

.Czy pompa wody powinna ciagle pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,

czas pod. 8s

przerwa miedzy pod. 70s

,,,,

 

Opierając się na danych, które podałeś, stwierdzam, że kocioł nie jest w stanie skonsumować 50 kg opału w ciągu doby.

 

Mnie z przybliżonych przeliczeń wychodzi, że pracując w trybie ciągłym Twój kocioł powinien zużyć 27,5 kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak spalał na ustawieniach fabrycznych

Edytowane przez albodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak do tych moich przeliczeń dodałem jeszcze 1 kg opału.

 

Zawijan Nr.2 podał kiedyś, że w czasie pracy ślimaka przez 1 sek podawana jest porcja opału o wadze 3 gram.

Oczywiście jest to jakaś średnia wartość. Bo inna na pewno będzie dla miału a inna dla ekogroszku.

 

Bardzo wątpliwe aby producent kotła o tak małej mocy zamontował ślimak o większym skoku, przy też motoreduktor o niewłaściwym przełożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cię skłoniło do kupienia pieca zwykłego smieciucha z podajnikiem do tak małego mieszkania, taki piec nie będzie oszczędny. Trzeba było poczytać forum i kupić oszczędny pic dolnego spalania bez żadnych udziwnień czyli baz dmuchawy. Podam ci dla przykładu że mam mieszkanie 100m do tego zboirnik 140cwu i piec dolnego spalania z powiększonym zasypem i spalanie przy obecnych+ temperaturach wychodz dokładnie dwa wiaderka 10l po emulsji, wydaje mi sie że to jest ok. 16-18 kg węgla na 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cię skłoniło do kupienia pieca zwykłego smieciucha z podajnikiem do tak małego mieszkania, taki piec nie będzie oszczędny. Trzeba było poczytać forum i kupić oszczędny pic dolnego spalania bez żadnych udziwnień czyli baz dmuchawy. Podam ci dla przykładu że mam mieszkanie 100m do tego zboirnik 140cwu i piec dolnego spalania z powiększonym zasypem i spalanie przy obecnych+ temperaturach wychodz dokładnie dwa wiaderka 10l po emulsji, wydaje mi sie że to jest ok. 16-18 kg węgla na 24h.

 

 

I według Ciebie te 18 Kg węgla na 24h na owe 100m2 to jest OK ? Bo według mnie jest to dużo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chyba pomylił działy rozumiem że to kocioł z podajnikiem??? to nie tu ,tu jest dział kotły zasypowe !!!!!! a co do tego kotła to ma zakres 30%-100% więc jeśli by chodził na 30% to powinien spalać 14-16kg lub nawet mniej tym bardziej na takiej powierzchni chyba że całkowity brak izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I według Ciebie te 18 Kg węgla na 24h na owe 100m2 to jest OK ? Bo według mnie jest to dużo. :)

Robogaz lubie cię,i szacunek za piec, ale nie czytasz uważnie napisałem że dwa wiaderka 10l po emulsji ok 16-18 kg ,nigdy nie ważyłem. Dzisiaj zważyłem na twoje życzenie jedno wiaderko eko-groszku waży 7,5 kg x2 daje 15kg dla mnie jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.