Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Wyrównawcze


baxter26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z c.o. otwartym.moje pytanie to czy po napelnieniu systemu woda naczynie musi byc pelne do poziomu przelewu i w momencie kiedy wlaczy sie pompe woda ma z niego zniknac czy pozostac...za kazdym razem gdy przeleje sie woda i wlanczam pompe to wlasnie woda znika i baniak wydaje sie pusty... jesli wasze odp.mi nie pomoga to zapytam o co innego,z3by nie pomieszac.z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, że naczynie jest źle podłączone. Powinno być wpięte bezpośrednio w kocioł przed pompą. Jeśli jest za pompą, to część wody zawsze zostanie wyrzucona, a ilość zależy od budowy reszty układu. Przy braku odpowietrzenia, przelewie o niskiej średnicy oraz obecności odp automatycznych na instalacji, może się zdarzyć wyssanie wody z połowy układu.

 

Najlepiej naszkicuj jak masz wpięte naczynie i na jakich średnicach. Polecam też postudiowanie tematów o naczyniach otwartych, które na forum pojawiają się regularnie (o zgrozo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.