Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawic Defro Akm Duo


romstan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy posiadaczem defro akm duo 16

paliłem w lecie miałem 25 i grzałem wodę i niebyło problemu!

kupiłem 2t ekogroszku julian i....zaczeły się problemy z gaśnieciem pieca , a mianowicie wchodzi w alarm !

moje ustawienia:

pompy równoległe

sterownik pokojowy ustawiony na dzien 23 noc 20

zawor trójdrogowy na 5

temp .cu 54

tem cwu 45

przerwa podawania 3min 30sek

przerwa podtrzymania 48min

wentylator 40%

praca wentyl. w podtrzymaniu(czas 15sek ,przerwa 10min)

normalnie! juz mam dość !pomózcie coś bo mnie zaraz zalej krew , a mam 2tony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ten alarm? Wysokiej temperatury kotła, pożaru podajnika, braku opału...

Ustawienia można zmieniać, ale trzeba wiedzieć co się dzieje na kotle i palniku teraz. Opisz to. Nie dopala węgla i gaśnie, cofa się żar i gaśnie, gaśnie w podtrzymaniu itp.

 

Termostat pokojowy do kotła węglowego nie powinien wyłączać pompy. Jeśli już to z bardzo małą histerezą pracy termostatu, by dać kociołkowi szansę na częstsze stany pracy. Jeśli do tego masz obniżenie nocne 3 st, to już całkiem do d...  To nie jest kocioł gazowy, który włącza się i wyłącza na zawołanie. Jak chcesz to dalej ciągnąć to doreguluj pracę w podtrzymaniu.

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby domontować pogodówkę i przy pomocy siłownika płynnie regulować temperaturą na grzejnikach. Do tego dopasowanie krzywej grzewczej, a termostat dla podglądu lub do wprowadzania dodatkowego obniżenia temp grzejników gdy dom się dogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem co się dzieje na palniku. Spróbuj skrócić przerwę podawania do 2 min. I napisz jeszcze ile trwa czas podawania.

Wygląda na to, że ustawienia na lato są zbyt skąpe w paliwo dla udźwignięcia grzejników.

 

P.S.

Dopiero do mnie dotarło, że to tłok. Opisz najpierw jak ten palnik się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia nie są na lato tylko pompy równoległe , a czas sprubuje skrocic do 2min!

 

Jeśli poza włączeniem pompy CO, nie zmieniałeś parametrów pracy kotła, to jedziesz na ustawieniach, które sprawdziły się latem.

 

Tak trudno napisać, czy węgiel spala się całkowicie, jaki masz płomień, czy w popiele nie ma węgla... Na jakiej podstawie doradzać? Jedyna info, to "nie osiąga temperatury".

 

Wiem, że "krew cię zalewa", ale wyluzuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ nadmuch o 5% i pozwól mu popracować parę godzin. Niedopalone węgle w popiele to efekt albo za dużego podawania, albo zbyt małej dawki powietrza. Skoro mniejsza dawka paliwa to problemy z dojściem do zadanej, to zwiększasz nadmuch. Stopniowo. Reguluj tylko jeden parametr na raz i obserwuj zachowanie palnika i popiół. Niestety sam musisz dojść do najlepszych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.