Skocz do zawartości

JanuszGr

Stały forumowicz
  • Postów

    106
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia JanuszGr

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. A co w przypadku gdy mam/mamy ruszt wodne, język płomienia będzie zbytnio wychładzany przez ruszta? Jest to konstrukcja podobna do tego przytoczonego z posty powyżej https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5274-innowacje-w-kotle-zasypowym/page__view__findpost__p__104405 Ja bym pozostawił grodź tak jak poprzednio (z przerwą nad rusztami), a pod ruszta wpuścił PW. Coraz bardziej mi się podoba.
  2. Powietrze podawane od zasypu wpływa na grubość warstwy żaru. Powietrze przedostaje się przez paliwo(odpowiedniej granulacji) a za nim idzie żar. Objętość żaru to moc kotła. Czyli ilość powietrza podawanego przez zasyp wpłynie na moc. Tak jak to w piecach Irleh (kiedyś Fex) http://www.kotly.irleh.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=124 Jeżeli źle rozumuję proszę o korektę.
  3. Kolego Def "mam to, mam to.." i czekam na jeszcze.. Jak Bozia da, zmienię to od razu przy najbliższej wizycie u rodziny. Wyobrażam sobie że profil/rura powinien być grubościenny, z racji panującej tam temperatury.
  4. Koledzy proszę o pomoc/sugestie w przeróbce górniaka http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/s6wcclasic 20kW mojego Ojca, na coś bardziej kulturalnego. (Dom gierek 180m2, instalacja grawitacyjna, CWU, bez zaworu miesz., paliwo- osiewka węgla, węgiel, miał, trochę drewna) Chciałbym poznać jak najwięcej szczegółów, z racji dzielących mnie odległości. Z góry dziękuję Kolego def'ie. Do profili o których piszesz dospawałbym kanały Wezyra, na jakiej wysokości otwory wlotowe w profilach, szamot jeżeli tak to gdzie? Pozdrawiam Janusz
  5. Tak wiem że jest za słaba :D Programator czasowy ustawiona na np. co godz. i czasówka na ileś sek. połączone szeregowo a jak z ruchem powrotnym? jeżeli to będzie motoreduktor, jak z kontrolą obrotu (jak się coś pomyli to ukręci rurki) jakiś termometr też? może ma Kolega już jakiś schemacik?
  6. A może taka obrotnica? http://allegro.pl/item1147444446_obrotnica...topni_1417.html
  7. mam na myśli obrotnicę zrobioną we własnym zakresie, wałek z tulejką (-kami) (nie musi być nawet łożyskowana), siłownik do bram z wył. krańcowymi (regulowanymi) np.: http://allegro.pl/item1150231687_silownik_...ramy_naped.html taka zwrotnica wychylałaby max. 170 stopni, ale to wystarczy, trochę geometrii (tak żeby się nie połamało) osobiście jestem za kolektorami płaskimi jak dokładniej Kolega proponuje zrobić sterowanie?
  8. Witam wszystkich obrotnice od SAT są za słabe, kolektor waży 40 kg i ten maszt 2 m.kw. który mocno pracuje przy wietrze konstruuje coś takiego na Hewalexie, jeden kolektor, obrotnica z siłownikiem elektrycznym do bram, sterownik uC na fotorezystorach, obrót na wschód po osiągnięciu np 80 stC w zbiorniku, zbiornik na razie 120l dwupłaszczowy ten sam od CWU podłączony do CO, instalacja wpięta na bezczelnego w inst. CO, na zimę kolektor pod pachę i do garażu, może coś z tego wyjdzie. dołożę jeszcze drugi siłownik do regulacji pionowej, niby się nie opłaca ale jak szaleć to szaleć. (150 zł więcej) Może jakieś inne pomysły mają Koledzy?
  9. Jeżeli nie chce Kolega zmieniać położenia pompki, to zawór 4D odpada Proponuję wstawić połączenie (pomarańczowe na schemacie) Zawór np: http://www.allegro.pl/item903050594_zawor_...y_przeplyw.html głowica np: http://www.allegro.pl/item901725053_herz_g...per_jakosc.html i po problemie Zawór mieszający jest po to w tych piecach aby podnosił temp. wody na powrocie do kotła, co możemy również osiągnąć przez wykonanie takiego połączenia Ale oczywiście zrobi Kolega jak będzie uważał.
  10. A w zasadzie, to po co zawór różnicowy na pompie (zbędny) A jeżeli już Defro to może zwykły dolniak? Chyba że już kupiony. http://www.defro.pl/index.php?option=com_c...&Itemid=130
  11. Witam Kolegów, pozwolę się dołączyć Może taki układ? Zawór termostatyczny o zwiększonym przepływie z głowicą z kapilarą utrzymuje stałą temperaturę powrotu do kotła Zbiornik CWU jest cały czas zasilany z kotła, strumień regulowany jest przez zawór dławiący. Jeszcze parę zaworów, odpowietrzniki aut., filtr i byłoby ok. Pompa może być na powrocie do kotła zaraz przy czujce kapilary U mnie taki układ działa z powodzeniem.
  12. Ja mam taki układ, co Koledzy na to Zawór termostatyczny o zwiększonym przepływie z głowicą z kapilarą utrzymuje stałą temperaturę powrotu do kotła Zbiornik CWU jest cały czas zasilany z kotła, strumień regulowany jest przez zawór dławiący.
  13. Tylko gaz. B)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.