Skocz do zawartości

arekgr

Stały forumowicz
  • Postów

    205
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana arekgr w dniu 10 Lutego 2018

Użytkownicy przyznają arekgr punkty reputacji!

O arekgr

  • Urodziny 13.08.1987

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    200m2, parter + poddasze.
  • Instalacja
    85m2 podłogówka + 12 grzejników = ponad 200m2
  • Kocioł
    MPM Bio Pell + Kipi 20kW + Ecoster + Econet

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Krosno
  • Zainteresowania
    Motoryzacja.

Ostatnie wizyty

1 343 wyświetleń profilu

Osiągnięcia arekgr

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

22

Reputacja

  1. Nabyłem taką pompę. Po demontażu obudowy, takie rzeczy widać: Jest sens w Waszej ocenie coś dołożyć izloacji?
  2. Dziękuję za utwierdzenie mnie w tym pomyśle. Zbyt mała wężownica to ryzyko taktowania pompy przez zbyt słaby odbiór, prawda? COP mojej grzałki to niestety 1 przez cały rok. Zalecenie De Dietrich to wężownica 1,4m2, mając 1,1m2 to jakieś 22% mniej niż zalecenie. Może trochę na siłę szukam uzasadnienia, żeby jednak to CWU uruchomić.
  3. Mam pytanko - wywalam pelletowca i będzie PC - mam zasobnig Elektromet 250l, który ma wężownicę o powierzchni 1,1 m2. Zastanawiam się, czy PC 8kw będzie jakoś z tym działać. W zbiorniku mam grzałkę 2kw i w taki sposób zapewniam sobie CWU, aby podłączyć to pod PC, to koszt części to co najmniej 300zł. Jeżeli ma to działać kiepsko, to chyba szkoda kasy, no nie?
  4. Od 09.2021 do 09.2022 zamierzam wyrobić się w 3 tonach opału. Zaczynam 4ty sezon z Kipi 20kw i uważam, że palnikowi nie można zarzucić jakiegoś zużycia, w tym okresie dwa razy rozebrałem, przesmarowałem no i klika cichutko i bezobsługowo. Drugi raz bez zawahania kupiłbym znowu kocioł z Kipi. Ktoś w ogóle miał jakąś "krytyczną" awarię?
  5. Witam Panowie, Wracam tutaj po pewnie dwóch latach beztroskiego palenia. Doszedłem do "własnych" ustawień, które w połączeniu z dobrej jakości pelletem działają bezobsługowo i dosyć ekonomicznie - odpaliłem 20.09.2021r i do dzisiaj zużyłem 20 worków (CO+CWU). Z zamontowanym jeszcze przedzmianowym czujnikiem płomienia oscyluję w okolicach 90-100%, popiołu minimalne ilości, niemal bezobsługowo. Jedyne co zamierzam zrobić, to zapalarkę na zapas w końcu kupić, bo już przekroczone 10000 odpaleń 🙂
  6. Popatrzę dziś do obudowy Econeta bo nie pamiętam jak to podpisałem - będzie najprościej. Mimo wszystko zastanawiam się, czy inwestowanie tych ponad 600zł w to aby mieć sterowanie pogodowe temp na grzejnik ach ma sens, czy po prostu nie kupić prostego sterownika zaworu i ustawić jakąś sztywne temperaturę, którą w razie potrzeby ręcznie będę mógł zmieniać.
  7. Chcę dołożyć moduł B do Ecomaxa 850p2 - sterowanie pogodowe drugiego zaworu mieszającego. Czy w takiej sytuacji odłączam Econeta i Ecostera i podłączam moduł B do Ecomaxa, i wtedy do modułu B te dwa urządzenia? Nie do końca rozumiem instrukcje
  8. Start pompy kotła na 40*, na powrocie założony termostat 45* (z tego co pamiętam). Jakoś to działa. Bardzo bać się korozji?
  9. gucio2607, obstawiam że paliwo nie doleciało, zobacz czy w rurze nie zblokowane. Albo może masz niedopiętą gumkę na zapalarce :) Ostatni rok (liczony lipiec->lipiec) zamknąłem 2,6t więc te 2,5t jest realne, bo mam lepszy pellet niż poprzednio. Sterowanie - pogodówka steruje podłogówką, na grzejnikach głowice ustawione na "3,5" - ogólnie w granicach 22,5* w miarę stabilne. Bez obniżeń nocnych, temp zadana kotła 72* histereza 30*. CWU na 42* (realnie na zegarze 50*). Obieg grzejników ustawiony byle jak, jest zawód 3D ale nie wysterowany siłownikiem - miałem to ogarnąć na tą zimę, ale pewnie z braku chęci i motywacji zostanie jak jest. Póki co ustawiona kaloryczność na 5,3 nadmuch na 38% przy 20kW - będę zaglądał dopiero jak tam palenisko wygląda i jak spala się ten pellet. Na screenie temperatura najwyższa z ostatniej doby - przy wygaszaniu na podwyższonym nadmuchu. Przy mocy 20kW i 38% wiatru było kilka stopni mniej. Piec czysty.
  10. gucio2607, nie kumam co masz na myśli z tym kichaniem :) Mam biopell z nr seryjnym 001 i nie wiem czy coś podobnego u mnie ma miejsce. Ja zrobiłem zetkę 220x90mm (z tego co pamiętam). Bez zarzutu. Chociaż jak mocno wieje, słyszę jak świszczy powietrze pod drzwiami. Dzisiaj zasypałem docelowym pelletem i zaczynam oficjalnie zimę. Liczę na 2,5t do października 2020r.
  11. szumik83, u mnie po posmarowaniu ruchomych elementów (zgodnie z instrukcją obsługi) hałas "tykania" stał się o wiele cichszy. Fabrycznie jest tam prawie sucho, przynajmniej u mnie tak było. Naprawdę różnica ogromna.
  12. Dzięki robin60. Czyli przed sezonem trzeba będzie kupić dwie rzeczy - czujka + zapalarka (3350 rozpaleń). 4t pelletu już czeka - ma być na dwa lata :D W sumie mam teraz od zeszłego sezonu ogrom postów do przejrzenia. robin60, możesz podać jakie ma teraz oznaczenie ten nowy czujnik płomienia? Bo googluję i średnio to znaleźć.
  13. robin60, a ta "nowa" czujka płomienia różni się budową od starej?
  14. Panowie mieliście rację, nie było potrzeby szukania awarii, kwestia przestawienia 13% obrotu palnika przy czyszczeniu na 8%. Te 13% to zdecydowana przesada :)
  15. Właśnie w miarę czyste to wszystko, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba w samym sterowniku był jakiś problem i nadawało się to do naprawy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.