Skocz do zawartości

alvaro99

Forumowicz
  • Postów

    67
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

997 wyświetleń profilu

Osiągnięcia alvaro99

  1. Nie interesuje mnie gaz z takich czy innych względów.
  2. Cześć, przymierzam się do wymiany starego kopciucha na kocioł z podajnikiem 5 klasy. Kiedyś przyglądałem się programowi "czyste powietrze" ale niestety zawarta tam jest informacja, że jeśli ktoś posiada przyłącze gazowe w domu, to wymiana kotła z paliwa stałego na paliwo stałe nie jest dofinansowywana i w takim wypadku mogę tylko wymienić na GAZ?. Czy ktoś może z forumowiczów wie jak pozyskać dofinansowanie w mojej sytuacji?
  3. Tak czy siak, daj znać jak Ci odpiszą ile chcą za transport do PL. Ale chyba coś za duże to naczynie wzbiorcze podajesz... czytałem, że w instalacji otwartej to 4% z całej ilości wody w obiegu.
  4. No faktycznie, niezła wtopa ;) Aż takie duże naczynie... hmmm, nie wiem czy to się opłaca, bo też bym musiał wymienić, a tu Gmina może da dotacje i będzie podajnikowiec.
  5. Fajna cena, sam jestem zainteresowany, ciekawe ile transport do PL? Aczkolwiek zbiornik chyba bez ocynku. Czy przy takim zbiorniku trzeba mieć naczynie przeponowe jeśli pracuje w instalacji otwartej z naczyniem wzbiorczym?
  6. Z tego co widzę, to jakiegoś "szału" dofinansowań na razie nie ma, przynajmniej na forum cisza. Szczerze mówiąc myślałem, że będzie jakieś większe zainteresowanie Waszymi bojami z gminami czy WFOŚiem, przynajmniej w województwie w jakim mieszkam gdzie nie jest to takie proste. Z tego co wiem to cały Kraków przechodzi na gaz i tam dofinansowania są konkretne na kocioł i zmianę całej instalacji - wiem to z pewnego źródła, bo kolega dostał straszne pieniądze od miasta.
  7. Z jakiego województwa jesteś? U mnie też byli, robili zdjęcia domu potrzebne do sporządzenia całego audytu energetycznego i na podstawie niego informują czy dom spełnia kryteria, jeśli nie to trzeba ocieplić i dopiero po ociepleniu oczywiście jak gmina dostanie dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego można "coś" dostać. Nie wygląda to kolorowo, więc zastanawiam się czy oby na pewno ceny kotłów podajnikowych 5 klasy zdrożeją skoro tak naprawdę tylko nieliczni się na to załapią (przynajmniej w małopolsce). A co do wymiany i podanych terminów w uchwale antysmogowej również uważam że to utopia, kto komu nakaże zakupić kocioł kl. 5? Już to widzę jak babcia lat 70 wykłada 10 tys. z emerytury na kocioł ;) Chcą to niech jej kupią :) A śmieciuchy były i będą, jak nie oficjalnie to zawsze będzie można gdzieś dostać samoróbkę.
  8. Witam! Chciałem zapytać jak u Was przebiegało dofinansowanie na kotły? Zamierzam jednak wymienić starego śmieciucha na kocioł V klasy, złożyłem stosowne papiery do gminy, przeszedłem audyt ale gmina nie dostała dofinansowania (znajduje się na liście rezerwowej). Tylko nawet jak gmina dostanie pieniądze, to nie wiadomo czy sama nie zrezygnuje z programu z uwagi na to, że tak naprawdę niewiele ludzi może z niego skorzystać! Warunkiem (przynajmniej w mojej gminie) jest odpowiednia termomodernizacja obiektu, a mianowicie: wymiana okien, drzwi, bramy garażowej (jeśli jest garaż w obiekcie), ocieplenie domu, ocieplenie dachu. Jak jest u Was? Ja po audycie energetycznym i ociepleniu starego domu styropianem grafitowym Austrotherm 20 cm - 0,031, ociepleniem dachu wełną czy pianą o równie dużym współczynniku, wymianie okien na 3 szybowe, wymianie bramy garażowej i drzwi na bardzo dobre termicznie zmieściłem się ledwo ledwo w kryteriach audytu energetycznego i mogłem przystąpić do programu. Decydowała o tym 0,1 punktu! Z wszystkich zabiegów termomodernizacyjnych nie mam tylko ocieplonych fundamentów i podłogi na gruncie, bo po prostu mam tam kafelki i nie chce demolować parteru. Z uwagi na tak restrykcyjny audyt i wykonane obliczenia zaledwie ze 100 osób kwalifikuje się tylko 20 - oczywiście jak wykonają wszystkie niezbędne zabiegi, a to koszt niemały, bo przynajmniej 70 tys. zł, oczywiście duży wpływ ma tutaj wielkość domu ale pieniądze są ogromne żeby dostać 4-5 tysi za piec :) Także pomimo tego że pieniądze na wymianę piecy są bardzo mało osób z nich może skorzystać. Chciałem zapytać jak jest w Waszych gminach, jak przebiegają dotacje, czy też musieliście ocieplić cały dom po wykonaniu audytu energetycznego? Ja przynajmniej tak miałem w małopolsce, gdzie Władze walczą ze smogiem uchwałą antysmogową i pieniędzmi podatników, gdyż: do końca 2022 roku konieczna będzie wymiana kotłów na węgiel lub drewno, które nie spełniają żadnych norm emisyjnych, do końca 2026 roku trzeba będzie wymienić kotły, które obecnie spełniają chociaż podstawowe wymagania emisyjne, czyli posiadają klasę 3 lub klasę 4. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.