Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cwu Na Paliwo Stałe + Gazowy Przepływowy Podgrzewacz


wtmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki pomysł ale czy się w to pchać to chcę zapytać bardziej doświadczonych.

Będę miał bojler z dwoma wężownicami i dodatkowym króćcem do podłączenia zewnętrznego wymiennika ciepła (np. podkowy)

Jedna wężownica to piec na paliwo stałe druga to solary albo kiedyś w przyszłośći piec gazowy dwu-funkcyjny co i cwu ze wskazaniem na to drugie bo solary to im więcej czytam to mniej się to opłaca moim zdaniem.

Ale główne pytanie to czy można by wykorzystać wyjście z bojlera to przeznaczone do zewn wymiennika na zasilanie przepływowego gazowego podgrzewacza wody?

Po to gdy np w okresach przejściowych rzadziej będzie się już palić w piecu na paliwo stałe ale w bojlerze np po trzech dniach zostanie woda o temperaturze 30 stopni to podgrzewacz przepływowy by ją tylko dogrzał do np 45 stopni.

Chodzi oczywiście o oszczędność pieniędzy. Dodam że wystarczy mi strumień z przepływowego podgrzewacza. Jeżeli by już podgrzewacz przyjął wodę o temperaturze załóżmy 30 stopni i ciśnienie z bojlera zapaliło by podgrzewacz to czym to sterować.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i dodatkowo czy warto założyć 300 litrowy czy 250 zbiornik na 3 osoby bo tylko takie są dostępne z dodatkowym króćcem dodam że różnica w cenie mało znacząca a wybór firmy raczej padnie na http://www.kospel.pl/pl/produkty/wymienniki-i-zasobniki-cwu/sbz-termo-solar.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ten sposób odpada tzn. jedyną i poważną przeszkodą jest brak czujnika temperatury wody wpływającej do podgrzewacza przepływowego - wiem z rozmów z serwisantami których dziś obdzwoniłem.

 

A więc pewnie zdecydujemy się na ogrzewanie wody gazem tylko jednak zastanowiłbym się nad bojlerem z podwójną wężownicą 250l i jedną wężownicę przeznaczyć na piec gazowy właśnie i tylko do ogrzewania wody użytkowej latem, czy jest taka możliwość że piec gazowy wykorzysta wężownice z osobnego bojlera bez obsługi co?

Proszę o opinie dodatkowo czy warto się zainteresować pompą ciepła do cwu np firmy Hewalex koszt nieco ponad 3000tyś jak zużycie prądu tej pompy w porównaniu do zużycia gazu przez piecyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie do końca prawda . Zachęcam do lektury lipcowego numeru "polskiego instalatora" i jest tam opis układu w którym dwufunkcyjny kocioł gazowy współpracuje z solarnym podgrzewaczem cwu.Jest to całkowita nowość i nie wiem czy już jest w sprzedaży. Czyli taka możliwość się pojawiła. W "instalatorze" znajdziesz schemat i nazwy urządzeń (jeżeli nie znajdziesz to po powrocie z urlopu po 16.08 mogę przesłać więcej informacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.