Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co


steler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

1. Chcę zrobić ogrzewanie co, grzejniki + podłogówka. Proszę o rade jak najlepiej to zrobić wszystkie rury chce puścić po podłodze na to wylewka, boję się zalewania trójników w podłodze system będzie pex zaprasowywany ok 10 grzejników i 3 obwody podłogówki. Proszę o pomoc.

 

2. Czy na 1 obwód podłogówki wpinając się do istniejącej instalacji wystarczy założyć trójniki i termostat RTL? Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jak byś nakreślił jakiś schemat pomieszczeń ,gdzie grzejnik gdzie podłogówka z rozkładem na piętra.

Rozdzielacz to taka szafka przy lub w sianie w niej dwie belki zasilającą i powrotna do tych belek podłączasz piony zasilający i powrotny,w zależności od rozdzielacza możesz podłączyć od 2 do 12 grzejników. Od rozdzielacza podłączasz każdy grzejnik osobno do zasilania i powrotu za pomocą pex, unikasz wtedy jakichkolwiek łączeń w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podłogówkę to wiem co i jak rozmieszczenie grzejników tez będę wiedział co i jak. Czy mógłbyś narysować jakiś schemat tego rozdzielacza bo nie wiem tylko tego jak podłączyć sekcje podłogowe z grzejnikami ? Pod jeden rozdzielacz czy na dwóch i jak je razem spiąć? Prosił bym o rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img33.imageshack.us/i/imgamh.jpg/

 

 

Oto plan rysunkowy pomieszczeń i rozmieszczenie grzejników. Wiem jak wygląda rozdzielacz tylko nie wiem jak podłączyć sekcje podłogowe i grzejniki, przecież nie mogą być razem pod jeden rozdzielacz.

 

Miałem zastosować jaki rozdzielacz jak poniżej ale nie ma takiego produktu na 3-4 podłogówki i 11 grzejników... Rozdzielacz dwufunkcyjny z układem mieszania

 

http://www.gorgiel.com.pl/pl/Katalog/Ogrzewanie-podlogowe/sytemy-podmieszania/

Edytowane przez steler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jako jeden rozdzielacz ostatnio widziałem prospekt w hurtowni nie wiem jaka cena ale podaję link do tej "hybrydy" naprawdę ciekawe urządzenie http://www.tece.pl/pdf/ulotki/TECEflex-rozdzielacz_2w1.pdf

Ups sory nie doczytałem odpowiedzi po wyżej ale może w tece będą mieli większy wybór

Edytowane przez Mirek1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś szaleństwo, robisz inkubator ? ,masz cienkie nie ocieplone ściany ?, nie masz dachu ?,czy jest ogromny metraż ?

Kto Ci zrobił taki projekt i w jakim celu. Jeśli mogę zgodzić się na podłogówkę i grzejnik w łazience to kompletni nie widzę uzasadnienia takiego rozwiązania w salonie a tym bardziej w holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gość lubi ciepełko ale co racja to racja po co dublować ogrzewanie podłogowe z grzejnikowym może wyeliminować parę grzejników i wejdzie rozdzielacz "hybryda" jak go nazwałem a jeśli się upierasz nad takim rozwiązaniem to widzę tu tylko dwa rozdzielacza podłogowy z mieszaczem i do grzejników jako osobno zasilane z kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę w salonie należałoby podzielić na dwie sekcje.Rozdzielacz z podmieszaczem na podłogówkę można umieścić w kotłowni.

Rozdzielacz na grzejniki umieściłbym w skrzynce w holu i od niego pociągnąłbym rury do grzejników, pojedynczo do każdego lub do każdego pomieszczenia po jednym ciągu oczywiście jeżeli zachodzi potrzeba większymi przekrojami rur pex (zależnymi od mocy poszczególnych grzejników) a następnie w ścianie można się rozejść na poszczególne grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.