Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rk 2006


kwadrat224

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z ustawieniem pieca ma taki regulator piec o mocy 25KW a dom ocieplony plastikowe okna około 250m2

a spalanie gdzies kolo 50kg na na 24h to duzo przy temperaturze 40stopni czasem mniej pale ekogroszkiem

jakie ustawienia byscie mi radzili ??

teraz mam fabryczne tylko podawanie 8%

ustawienia to

współczynnik modulacji grzania 4

czas powt. podaw. paliwa 40s

minimalna dawka paliwa 5%

dawka paliwa 8 3,2/40s

współczynnik modulacji czuwania 8

czas podtrzymywania 15s

czas postoju 25min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam rk2006 ale te wspolczynniki modulacji to pierwsze slysze, cos nowego chyba wprowadzili

 

ja mam tak

 

w parametrach podstawowych

 

czas cyklu w trybie praca 55sek

% podawania miedzy 27-33 w zaleznosci jaka temp za oknem (ustawiam sam oczywiscie)

czas pracy podajnika w podtrzymaniu 45sek

czas przerwy w podtrzymaniu 15 min

 

z parametrow serwisowych raczej fabryczne ustawienia, nadmuch zmniejszylem z 100% na 50-60 w zaleznosci od jakosci ekogroszku

 

ponadto mam regulator pokojowy podpiety wiec taki parametr jak pc=2 czyli co 2 minuty przemieszanie wody w ukladzie przez 30 sekund(30sek to niezmienna wartosc)

 

po 2 sezonach doszedlem do tego ze temp zadana mam teraz zawsze na 80st C bez wzgledu na to czy za oknem +5 czy -15

a "sprawnosc" kotla reguluje zwiekszajac lub zmniejszajac temp minimalna kotla (L)

 

zauwazylem ze zuzycie sie praktycznie kompletnie nie zmienia

wczesniej majac minimum kotla na 40stC (fabrycznie) i regulowalem temp zadana w zaleznosci od tem za oknem (im mniej za oknem tym wiecej na piecu to oczywiste) to zuzycie bylo: caly podajnik (7-8workowx25kg) na 4 doby

 

wtedy w podtrzymaniu piec schodzil do tych 40 st i potem znowu podrastalo o 5 i tak w kolko a jak potrzebowal duzej mocy to zanim doszedl np do 60 to dlugo pracowal

 

teraz mam np temp zadana 80

minimum kotla na 63

na kotle caly czas w podtrzymaniu 68-72 st

i tu o dziwo pierwszy raz przy temp -15 jak dzis w nocy i caly czas ogolnie ponizej zera mam juz 5 dzien podajnik !!

 

w zeszlym sezownie to by bylo koniec miedzy 3 a 4 dniem

 

czlowiek sie cale zycie uczy a glupi umiera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrat224; a jakiej firmy masz kocioł? Zobacz na tym wątku; https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=5914 tutaj wszyscy mają te sterowniki, może czegoś się więcej dowiesz.

RK 2006 mają modulacje już od ponad roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś dużo tego wegla spalasz, wydaje mi się że masz kocioł Dziubarczyka uniRET - oni robią dla Termiko.

A napisz coś więcej jak Ci się wypala ekogr. masz jakieś niedopałki w popiole albo szlakę? Może masz zbyt dużo powietrza i wychładzasz piec dużym nadmuchem, palnik uszczelniony silikonem?. Optymalnie jest uchylić przesłonę na wentylatorze na ok 2 - 3 cm. a w sterowniku ustawić moc dmuchawy 30 - 40%. Masz spory dom, tak że przy tych temp. zewnętrznych spalanie na poziomie 50kg to norma. Dlaczego temp. na piecu to tylko 40 stopni? tyle nastawiasz, czy piec nie może osiągnąć więcej? Zawór 3 - 4 drogowy jest w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z uszczelnieniem palnika? jeśli tego nie ma zrobionego to zapomnij o dobrej pracy kotła. Przesłona na ile otwarta w dmuchawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.