Skocz do zawartości
IGNOROWANY

central 23


jasiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Ja mam ten kocioł. Niedawno zamontowałem. Powierzchnia do ogrzania: 88m2. Instalacje mam rozprowadzoną pexalem (5 grzejników aluminiowych po 10 modułów, 1 grzejnik aluminiowy 20 modułów, 1 grzejnik łazienkowy 50 x 150cm, zasobnik dwupłaszczowy 100l) Wiadomo tam gdzie musi być miedź to jest miedź (przy piecu, do zasobnika). Mam pompkę 40, spokojnie na najwolniejszych obrotach daje radę. Pex rozprowadzałem najkrótszymi drogami, wszystko będzie zalane posadzką. Oczywiście wszędzie na pexie koszulki. Wszystkie grzejniki połączone do rozdzielacza, 7 sekcji niezależnych. Sterowanie pompką: cyfrowy regulator startujący pompkę od 35st

 

 

Instalacja robiona na piętrze w domu piętrowym. Piec na tym samym poziomie (w kuchni stoi). Wewnątrz gołe ściany, okna PCV K=1, strop nieocieplony, na zewnątrz temperatura -1st. Temperatura wody w instalacji C.O. 9st.

 

W piecu ruszta górne ustawione pionowo. Po rozpaleniu podpałki dokładam polana do prawie 3/4 pieca (dobra kasterka). Zamykam dolne drzwiczki, pokrętło termostatu w poz 9 (max otwarcie). Po ok 10-15 min temperatura dochodzi do 35st, załącza się pompka, skok temperatury do 41st i zaraz zaczyna spadać do 30 (czujnik zamontowany ok 30cm za wyjściem z pieca na miedzi). Potem temperatura powoli rośnie, znów osiąga 35st, pompka się znów włącza ale już nie ma takiego skoku i spadku jak przy pierwszym załączeniu pompki. W miarę systematycznie rośnie aż do 53st. Trwa to ok 30-40min. Oczywiście wszystkie grzejniki mocno ciepłe, woda w wymienniku ciepła. Na płycie grzewczej spokojnie można coś gotować. Nie miałem wstawionej kierownicy spalin w piecu, myślę że jeszcze by podniosła sprawność.

 

Naprawdę fajny piecyk za taką cenę. Narazie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar sprawdzić tylko w tej chwili ocieplam go. Z 3 stron dam wełnę kominkową z ekranem. Kupiłem wełnę gr 3cm (bo taka była najcieńsza) "Odchudzam" ją do 1,5cm na bokach pod blachę, a z tyłu dam pełną grubość 3cm. Ekran będzie zwrócony w stronę kotła. Już zamontowałem kierownicę spalin (kawałek blachy, nie wiedziałem na początku co to jest). Podam Ci jaka jest stałopalność ale przy ustawionym pokrętle na 5 (1-9) bo przy maksymalnym otwarciu to bez sensu. Mam zamiar dziś przetestować jak skończę docieplać to podzielę się tą informacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ciekawy jestem ile masz na powrocie?O temp. mi chodzi.

Wynik,jak na drewno,moim zdaniem, super! Naprawdę!!Jeśli to co podajesz jest rzeczywistością a żar,o którym piszesz,pozwala jeszcze na rozpalenie drobnych drzazg a nastepnie kolejnych porcji drewna lub wegla to bardzo dobry efekt osiągasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jak jest. Lepiej jednak pokrętło termostatu ustawić na 4-5 na noc. Tak też podaje chyba producent. Pompę mam ustawioną na 43st. Już kolejną noc testuję piecyk. I rzeczywiście dopełniony do górnych drzwiczek ok godz 23, rano pozostawia jeszcze żar w którym drobne drypy można rozpalić. Przy temperaturze w nocy 4-5st w pomieszczeniach rano miałem 20st. Ale tu znaczenie ma kwestia docieplenia budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.