Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak To Połaczyć 4 Rozdzielacze? I Kondensat


PanDamian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuje waszej porady jak połączyć taki układ

 

Budynek ogrzewany będzie z pieca gazowego Junkers kondensat dwufunkcyjny.

Ogrzewane bedzie parter i pierwsze pierto.

W skład zestawu będą wchodzić 4 rozdzielacze

2 na grzejniki i 2 na podłogówki.

Rozdzielacze do podłogówki będą z układem pompowo-mieszającym z rotametrami.

Grzejniki Purmo V (-fałki) z głowicami termostatycznymi.

 

Na dole będzie rozdzielacz do grzejników i drugi do podłogówek. tak samo będzie na górze.

Moje pytania to:

1. jak to połączyć by w momencie osiągniecie temp. na sterowniku pokojowym od pieca, wyłączał grzejniki a podłogówki dalej chodziły?

2. czy możliwe jest zastosowanie dwóch sterowników by jeden odpowiadał za temp. grzejników na górze drugi na parterze.? Tak by podzielić grzanie na strefy góra dół, wiadomo ze u góry będzie inna temp niż na dole.

 

Podłogówki mają chodzić cały czas by spokojnie podgrzewały jastrych, a grzejniki wyłączane po osiągnięciu temp w pomieszczeniu zadanej na sterowniku.

 

Myślałem o zastosowaniu sprzęgła hydraulicznego i zanim pompy c.o.

tylko jak tym wszystkim sterować, by jak najmniej wprowadzać tej elektroniki,

 

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam -uważam że powinno być na odwrót częstotliwość załączania grzejników powinna być częstsza niż podłogówki ponieważ czas kiedy podłoga oddaje ciepło jest znacznie dłuższy -jeżeli podłoga będzie pracować cały czas będzie się przegrzewać i wprowadzać mylne odczyty do sterowników pokojowych ,po za tym gdzie umieścić sterowniki ,w pokojach? podejrzewam że podłogówka będzie w łazienkach i na holach gdzie zwykle się je montuje -przegrzana podłoga będzie sygnalizować zbyt wysoką temp . i grzejniki nie włączą się wcale , osobiście jestem wrogiem sterowników pokojowych ,najpłynniej steruje się instalacją przez sterowniki pomp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka jest wszędzie w każdym pomieszczeniu, jak i grzejniki. Jest to budynek handlowo usługowy, I nie wiem jak to wszystko połączyć by współgrało ze sobą. podłogówka jest dodatkiem który będzie podtrzymywać w pewnym stopniu ciepło. W sumie u góry jest 7sekcji podłogówki i 5 sekcji grzejników, na dole jest 5sekcji podłogówki i 9 grzejników,

Podłogówka planuje na rozdzielaczach z mieszaczami i pompą, i to mnie zastanawia jeśli zastosował bym jakiś sterownik pokojowy to grzejniki nagrzeją pomieszczenie szybko np do 20stopni i wyłącza piec, a co za tym idzie nie będzie dawane ciepło na podłogówkę, mieszacz będzie obracał woda w podłogówce ale nie będzie dopływu źródła ciepła do niej. tak myślałem zastosować sprzęgło hydrauliczne i do niego jakąś czujkę z pieca. Sam juz nie wiem jak to połączyć. by funkcjonowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały układ nie ma sensu. Po co grzejniki jeżeli jest też podłogówka? Przyjąłeś dziwne założenia cyt: "...Podłogówki mają chodzić cały czas by spokojnie podgrzewały jastrych, a grzejniki wyłączane po osiągnięciu temp w pomieszczeniu zadanej na sterowniku. a w następnym poście piszesz " że podłogówka jest dodatkiem który będzie utrzymywać w pewnym stopniu ciepło... " Jeżeli ma to być dodatek to będzie bardzo drogim dodatkiem. Zdecyduj się na ogrzewanie podłogowe albo grzejnikowe. Może być układ mieszany ale w jednym pomieszczeniu podłogówka z grzejnikami jest układem złym. Sprzęgła hydraulicznego nie stosuje się" od tak bo mam ochotę" ale w pewnych konkretnych sytuacjach. Ważnym elementem jest sterowanie układem a trudno powiedzieć cokolwiek o twoim sterowaniu bo nie podajesz typu kotła (jaki sterownik kotłowy i o jakich możliwościach) ani "sterowników" (podejrzewam że chodziło Ci o termostaty pomieszczeń) jakie chcesz zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.