Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet 12kw Ekogroszek - Ustawienia Expert


pedward

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy przy ustawieniu sterownika, u mnie w trybie nadzoru pobiera opał przez 20 sekund czas przerwy 180 sekund nadmuch minimalny temperatura płaszcza utrzymuje się na poziomie 70 stopni (włączony cykl letni) nie wiem co zrobić niedopalony opał leci do popiołu, może ktoś mi pomoże co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki masz sterownik...duża zależy od przełożenia na ślimaku i prędkości silnika itp. u mnie podawanie 18 i przerwa 90 i spala się cały ..też mam problemy ze sterownikiem....Na początek zmniejsz dawkę eko powinno pomóc..później zobaczymy co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dyskutowaliśmy na ten sam temat: https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=4371

A tutaj bardzo podobnie https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=6966

Widać coraz więcej Galmetów poszło w Polskę. Zobaczymy za kilka lat, czy warto było zaoszczędzić te parę groszy w stosunku do droższych Lingów i innych Defro. Na razie jak widać na ustawieniach fabrycznych kotły nie działają za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - moje aktualne ustawienia, sterownik Expert dmuchawa WPA 06 - kociołek 12KW

podawanie 20 sekund dla mocy maksymalnej

przerwa 30, dla mocy maksymalnej

nadmuch 30 procent dla mocy maksymalnej, przesłona otwarta 0,5 cm (fabrycznie jest zamknięta)

czas podtrzymania 25 minut

dla mocy minimalnej podawanie 20, przerwa 110, nadmuch 25

nadmuch podtrzymania 10 sekund,

praca dwustawna

popiół to płaski pojemnik na dobę, z zawartością spieków do 50 %, sadze czyszczą raz w tygodniu,

spalanie 12 - 13 kg na dobę ekogroszek z Chwałowic,

ogrzewam 80 m2 budynek parterowy, ściana 1,5 cegły z ociepleniem słomianym w ścianie (przedwojenna metoda),

w sumie nie wiem co o tym sądzić

na początku miałem drobny groszek i przy ustawieniach fabrycznych zmieniłem tylko otwarcie dmuchawy na 1,5 cm oraz przerwę podtrzymania z 3 na 6 minut - popiół był super zero szlaki i spieków z tym, że piec pracował w trybie lato zastanawiam się czy nie wrócić do drobnego groszku w sumie serwis Galmetu zaleca drobny groszek o średnicy do 15 mm tylko zastanawiam się czy zbytnio nie wzrośnie zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać coraz więcej Galmetów poszło w Polskę. Zobaczymy za kilka lat, czy warto było zaoszczędzić te parę groszy w stosunku do droższych Lingów i innych Defro. Na razie jak widać na ustawieniach fabrycznych kotły nie działają za bardzo.

no tak....fabryczne do bani ustawienia. Dobrze że panowie z Elstera pomagają. Zadzwoniłem kiedyś do Galmeta i żałuję...obawiam się co będzie jeśli padnie coś w piecu...jak zachowa się serwis, mają kilka błędów wprowadzając w błąd użytkownik...wytknąłem im te błędy i nic nie zrobili z tym. Nawet w dokumentacji, na własnej stronie maja błędy, brzydko pisząc ZLALI to. Dodam że nawet na maile nie raczą odpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pedward...ja mam piec 25 kW i ogrzewam trochę więcej. Na mój gust za dużo podawanie eko, eko mam ten sam i pięknie się spala. Przysłona na 3 cm otwarta, podawanie 17 przerwa 100. Płomień żółty lekko kopiący...zapraszam na wątek https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry57759.

zapraszam na wątek tam wałkuję.

Temp pieca 45, a co do podawania, ważne jest przełożenie na podajniku, u mnie 1:1250 i czasy podane dotyczą tego przełożenia. Nie sugeruj się innymi na forach jeśli nie piszą o przełożeniu. W gruncie rzeczy nie zwracałem na to uwagi, a później piec pochłaniał eko. Piec zje tyle ile mu dasz...albo nie osiągnie temperatury zadanej

W zeszłym roku miałem eko grubszy i była masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witaj PEDWARD. Mam piec GALMET 12kW 80m2. W jesieni spalał mi również ok. 15-18 kg. W zimę jak był y mrozy wzrosło o 30 kg. Mam dom 40 cm gruby (cegła przerwa pustak) i jednak będe docieplał w tym roku bo w jednym pokoju gdzie słonce nie dociera miałem tylko 18stopni. Teraz zakupiłem super eko z Kopalni Kazimierz-juliusz i spala sie super. czas podawania 5 przerwa 60 nadmuch 26% na dwie kratki odsłonięty wentylator. Jest super. Wcześniej miałem jakiś niby mercedes ale chyba nie niemiecki bo odpadów miałem ok. 30%. Teraz nie wiem co to kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.