Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzanie Wymiennika


jaro28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam piec na eko groszek, Viadrus Herkules 25KW. Instalacja CO z wymiennikiem, piec posiada chłodnicę zabezpieczającą przed przegrzaniem, wymieniłem odpowietrzniki na flamco i pomimo tego przy wzroście temperatury na piecu powyżej 70 stopni następuje zapowietrzenie wymiennika. Jest to usterka stale się powtarzająca, a odpowietrzenie wymiennika trwa ok 2 godz. poprzez śrubę w pompie co. Co może być przyczyną ze przy wzroście tem. powyżej 70 stopni następuje zapowietrzenie wymiennik? Nadmieniam, że paląc eko groszkiem, utrzymując stała temp. na poziomie 65 stopni przez cały sezon grzewczy nie zapowietrzył sie wymiennik ani razu. Instalacja jest nowa, pierwszy sezon grzewczy. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwy odpowietrznik. Znacząca większość odpowietrzników dostępnych w handlu nie odpowietrza lub bardzo słabo odpowietrza instalacje o małym ciśnieniu, jak np. układy otwarte z kotłami na opał stały. Tak naprawdę jedyne dobre odpowietrzniki to są Afriso.

 

Spróbuj poluzować nakrętkę znajdującą się na górze odpowietrznika. Być może jest zbyt silnie dociśnięta i dlatego się nie odpowietrza. Poza tym jeśli zajdzie potrzeba odpowietrzania przez pompę to najpierw ją odłącz z instalacji elektrycznej, żeby wtedy chwilowo nie pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrza się bo w praktyce od 60 - 65 st C - w zależności od konstrukcji kotła i jakości wykonania - następują lokalne podgotowania wody w kotle, co słychać jako szum. Wada ta występuje najczęściej w kotłach posiadających ruszt wodny. Wypadkowa ( uśredniona ) mierzona temperatura wody w kotle wynosi dużo poniżej znanej temperatury gotowania się wody - 100 st C - co nie zmienia faktu, że może gdzieś w kotle się lokalnie gotować i odparowywać. I właśnie ta para jako bąbelki płynie sobie do góry i wpada do świetnej pułapki na powietrze - zewnętrznej wężownicy schładzającej. I tutaj musi być dobry wydajny odpowietrznik. Można też poprowadzić zamiast odpowietrznika rurę do góry naczynia wzbiorczego, o ile instalacja takie posiada i jest możliwe wykonanie takiej nitki. Będzie to znacznie lepsze i wydajniejsze od najlepszego nawet odpowietrznika. Oczywiście wtedy musi być odpowietrzone i samo naczynie, ale to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesująca diagnoza... Co ma sama wężownica do zapowietrzania się całego zespołu? Przecież ta wężownica to skręcony w spiralę odpowiedni odcinek rury miedzianej w obudowie stalowej na szczycie której wspawany jest króciec 1/2" pod odpowietrznik.

 

Dziwna diagnoza. Bardzo proszę o opisanie efektu końcowego rozpatrzenia tej reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis stwierdził nieszczelność wężownicy, wskutek kapania z chłodnicy do odpływu kanalizacji. Prawdopodobnie jest jakaś nieszczelność bo od jakiegoś czasu słychac kapanie do syfonu a on jest podłączony rurką do chłodnicy i pomimo ze zamknęliśmy zawór odcinający wodę do chłodnicy żeby sprawdzic, kapanie było słychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.