Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kwsp 25kw Marciniak


ignacy28

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój temat ma dotyczyć próby zmniejszania spalania na kotle kwsp 26KW marciniak pleszew. obecnie po wyregulowaniu temperatury w domu na 22-22,5 mój piec spala ok 40kg ekogroszku27kj na dobę dom ma 140 m powierzchni użytkowej z cegły+styropian12 cm zawór 4d ustawiony na 7 temperatura na piecu 65 regulator tango

moje nastawy

pau 300

cdp 20

ppo 3

coc 13

ofs 3

bpo 5

groszek spala się na popiól gdzieniegdzie są odrobinki szlaki

pytanie do was czy da się jeszcze coś z niego wycisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mój temat ma dotyczyć próby zmniejszania spalania na kotle kwsp 26KW marciniak pleszew. obecnie po wyregulowaniu temperatury w domu na 22-22,5 mój piec spala ok 40kg ekogroszku27kj na dobę dom ma 140 m powierzchni użytkowej z cegły+styropian12 cm zawór 4d ustawiony na 7 temperatura na piecu 65 regulator tango

moje nastawy

pau 300

cdp 20

ppo 3

coc 13

ofs 3

bpo 5

groszek spala się na popiól gdzieniegdzie są odrobinki szlaki

pytanie do was czy da się jeszcze coś z niego wycisnąć?

Ja mam nieco większy dom ok. 160 m2 i grzeję innym piecem z Pleszewa z podajnikiem tłokowym palę miałem i średnio spala około 30 kg miału, w największe mrozy spalałem do ok 40 45 kg miału na dobę z tym że mam temperaturę w domu 24 - 25 stopni a ocieplenie mam podobne. Nie wiem jaki jest twój piec ale jeżeli jest z podajnikiem tłokowym to spróbuj palić miałem bo ja u mnie najpierw też paliłem ekogroszkiem bo myślałem że jeżeli (bynajmniej teoretycznie) kaloryczność to mniej go spalę i miałem podobne zużycie jak u ciebie ekogroszku a po rozpoczęciu palenia miałem zużycie miału okazało się znacznie niższe gdyż z miału powstaje więcej żaru a ekogroszek bardzo szybko się spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tłokowiec to ok.

 

Nie liczyłbym już na duże oszczędności. Twój piec może być trochę przewymiarowany (zwłaszcza, że dom jak piszesz jest ocieplony) – stąd trochę większe spalanie. Do Twojej powierzchni można by brać pod uwagę piec 20kW tego samego producenta. Czy ogrzewasz też ciepłą wodę ( ile osób ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę najtańszym miałem jaki znalazłem w mojej okolicy tj. 430 zł. za tonę, ponoć ma mieć kaloryczność 22-23, lecz nie wiadomo z jakiej jest kopalni ponieważ przywożony jest z portu i jest to ponoc miał przeznaczony na eksport. Z wyglądu jest nieco bardziej drobny niż miały jakie miałem z innych składów na próbę lecz próby palenia pokazały że spalanie różnych miałów wychodziło bardzo podobnie zarówno jeżeli chodzi o zużycie jak i ilość popiołu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony od 15 września palę miałem którego starczy mi gdzieś do 15 lutego było tego 5 ton, a zapłaciłem za niego 2150zł a teraz dokupiłem jeszcze 2 tony za 860 zł. W domu temp w granicach 25 stopni a za cały sezon na pewno nie wyjdzie więcej niż 3000 złotych co uważam za ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zadana na piecu to 65 lecz piec prawie cały czas pracuje w podtrzymaniu i temperatura jest w granicach 70 do 75. Mam sterownik ognik plus i w nim mam nieco inne ustawienia podawanie przy rozruchu mam 7 minut, obroty wentylatora mam 10 (max), praca w podtrzymaniu co 2 minuty załaczanie wentylatora na i tu zmieniam w zależności od zapotrzebowania na ciepło od 10 do 13 sekund pracy wentylatora. Od dwóch ostatnich parametrów zależy częstotliwość podawania opału w podtrzymaniu, bardzo szczegółowo opisywał to kolega z forum bodajże "damianlubliniec" Przy temperaturze na zewnątrz poniżej -10 st mam ustawione 13 przy temp tak ok -5 do -10 ustawiam 12 przy 0 do -5 ustawiam 11 a powyżej zera ustawiam 10, chodzi tu o średnią temperaturę w ciągu dnia tak że ten parametr zmieniam raczej żadko jedynie przy jakichś gwałtownych zmianach temperatur staram się w miarę szybko to skorygować. Dodatkowo mam sterownik Estyma unicontrol mix07 ze sterowaniem pogodowym do rewgulacji zaworów czterodrgowych. pomimo że może to dosyć skomplikowanie opisałem w praktyce jest to proste i bardzo żadko moszę coś korygować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.