Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie dwoma obiegami Tech I2 PLUS +RI-1 piec Termet Ecocondens Gold


ARRO28

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do odpalenia kotłowni domu parterowego 176m2 PU. 100%podłogówki podzielonej na dwie sekcje (sypialna i dzienna) na dwóch rozdzielaczach. Obwody mniej więcej po połowie na każda z nich. Chodzi o utrzymywanie dwóch różnych temperatur w tych sekcjach oraz możliwość okresowego wyłączania sekcji "sypialnej" przy zachowaniu pełnej funkcjonalności- strefy dziennej.

Zmontowano dwie grupy pompowe z mieszaczami Afriso ARM-343 oraz ze sprzęgłem. To wszystko wpięte w Termet Ecocondens 20kW. Wyprowadzono okablowanie do miejsc referencyjnych dla czujników pokojowych. CWU ze zbiornika 140l zasilanego z pieca.

Mój pomysł jest taki by sterować tym poprzez sterownik Tech I2 Plus. Komunikacja z piecem po Opentherm. Czujniki pokojowe TECH RI-1 dedykowane do I2 podłączone przez RS.

Pytania:

1. Czy ta konfiguracja jest ok? Czy może zastosować zwykłe czujniki pokojowe dwustanowe lub inne OT? Wg mojego rozeznania i2 przejmuje kontrolę nad całym systemem i zakup rozbudowanego regulatora pokojowego mija się z celem. Kiedyś dołączę do tego moduł internetowy wiec podgląd na rozbudowane parametry będę miał np. z telefonu. Kolorowe wyświetlacze kuszą bajerem ale szkoda mi na nie 800-1200PLNszt.

2. Czy czujnik pogodowy montować do I2 czy do kotła by optymalnie modulował temperaturą zasilania?

3. Czy sterowanie CWU i czujnik NTC montować do kotła czy do I2?

4. Jak wymusić na piecu Termet pracę ciągłą bez taktowania pieca w sezonie grzewczym? Projekt podłogówki zakłada temp. zasilania 40 stopni. Powrót ok 25-30 w zależności od pętli.

Generalnie chodzi mi to co będzie bardzie efektywne? Na logikę powinien wszystkim sterować TECH I2. Ma wszystko u siebie i przez OT wydaje kotłowi polecenia. Ten daje wodę o określonej temperaturze. Zanim wydam kasę chce si upewnić czy dobrze to skonfigurowałem komponenty systemu. Konfiguracja softu to oddzielna sprawa.

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.