Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort Eko 17kW - ustawienia PW


WSK73

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Wystąpiła konieczność wymiany na nowy kocioł, ze względu na gabaryty kotłowni spasował kocioł Defro Optima Komfort Eko o mocy 17kW z miarkownikiem ciągu (bez wnetylatorów), palę węglem kamiennym (Kostka z Piasta)   Proszę o klika porad, wcześniej zwykły kocioł bezklasowy.  

1. Na drzwiach zasypowych oraz w tylnej części kotła znajduje się regulacja jak doczytałem powietrza wtórnego.

a) Jak ustawiać podczas palenia? - W instrukcji tylko podane jak to robić przy uruchamianiu kotła. 

b) Dzisiaj zauważyłem że przez otwór w drzwiach zasypowych czasami bucha biały gęsty dym. Jak temu zaradzić? 

Drzwi zasypowe: 

image.png.9abd51c12a924bf729fb589c40a4a6ad.png

Bok kotła: 

image.png.8e3c85d19d27d278968d73e997916d21.png

c) Aktualnie ustawienie przy paleniu to 10% otwarcia na drzwiach zasypowych 50% na tyle kotła, czy prawidłowo>

2. Jak otwierać drzwi zasypowe, żeby się nie dymiło? Czy w ogóle można je otwierać podczas palenia?

3. Czy prawidłowo rozpalam? 1. Wrzucam suche szczapki, daję trochę węgla, otwór powietrza pierwotnego na full, wyciągam zawirowacz oraz tą blachę od PW, rozpalam. 2. Czekam aż pojawi się lekki żar na węglu wkładam blachę oraz zawirowywacz dorzucam 3-4kg, czekam aż się zajmie. Dorzucam 12kg węgla. 

4. Czy można dokładać podczas palenia? 

5. Wiem, że to kocioł dolnego spalania, pytanie czy palenie od góry wskazane? 

Na ten moment nie zrozumiałem jest dla mnie to dymienie, dzisiaj jak widziałem że uchodzi przez otwór w drzwiach zasypowym, zaniepokoiłem się. Proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne zasada jest taka, że żar powinien być z tej strony, z której zasysane są spaliny. W kotle górnego spalania rozpala się zatem od góry, dolnego spalania odwrotnie. Żar ma być na samym dole. Spaliny przechodząc przez żar i po wymieszaniu z powietrzem wtórnym zapalają się.

Nie mam kotła dolnego spalania, ale robiłbym inaczej. To znaczy rozpałka i drobne drewno na spód, podpalanie, czekam, aż utworzy się żar i na to dopiero znów nieco grubsze drewno i węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.