Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyka do De Dietrich MCR HOME 20/26 MI


bec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

posiadam piec MCR HOME 20/26 MI, mieszkanie dwu poziomowe, ogrzewanie grzejnikowe. Chciałbym podłączyć automatykę, ale nie jestem pewny jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Preferowałbym podłączenie bezprzewodowe z natynkowym regulatorem, ale jeśli lepsze rozwiązanie akurat będzie przewodowe to też w ostateczności ujdzie z tym, że wtedy regulator byłby w małym przedpokoju obok schodów do góry. Na ścianie za która znajduje się kocioł.

Z tego co udało mi się znaleźć to opcje są następujące:

1) Oryginalny regulator od De Dietrich bezprzewodowy iSense Radio AD288 - jest on modulowany, ale problem jest taki, że wydaje mi się, że przy dwóch piętrach jeden regulator z czujnikiem to mało bo co najwyżej uwzględnia temperaturę na danym piętrze. Nie znalazłem informacji czy mogą być dwa regulatory AD288 podłączone do jednego odbiornika, ktoś się orientuje?

2) Rozwiązanie firmy Salus. Różnica taka, że regulator działałby na zasadzie ON/OFF, ale mógłbym też dołożyć dodatkowe czujniki temperatury w pokojach oraz głowice termostatyczne na grzejniki. 

3) Regulator od Tech Sterowniki. Mają oni dedykowane rozwiązanie bezprzewodowe z modulacją, ale nie jestem pewny czy będzie to działać z moim kotłem, ponieważ ich regulator działa po OpenTherm (kompatybilność do wersji 4.0). Nie znalazłem w specyfikacji jaką wersję obsługuje mój kocioł, ale w instrukcji iSense Radio AD288 jest napisane, że działa z OT v.3.0, więc zakładam, że mój kocioł również do takiej wersji obsługuje skoro ten regulator z nim działa.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.