Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uposażenie instalacji podlogowej i grzejnikowej


Bart3kc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciałbym przeprosić jeśli pomyliłem grupę forum. Otóż mój problem polega na tym ze chciałbym uposażyc moja instalacje o różne siłowniki termostaty i co tam jeszcze możliwe, aby ogrzewanie w moim domu było oszczędne i unormowane do moich potrzeb. Mój dom jest wyposażony w piec gazowy viesman vitodens050. Piec zasila ogrzewanie podłogowe które jest na ok 70m mam namyśli 2 łazienki + salon kuchnia korytarz ale do tego w 3 pokojach mam po jednym grzejniku jak również po jednej drabince w każdej z łazienek. Poniżej dodaje zdjęcia jak aktualnie wyglada cała instalacja. Moje pytanie brzmi co powinienem do niej dokupić tj. Które siłowniki podłogówki wybrac NC czy NO? Jakie najlepiej termostaty do grzejników i jaka listwę która to wszystko obsłuży. Czy jest możliwość podłączenia do tego wszystkiego pompy obiegowej żeby załączala się kiedy jest taka potrzeba a nie żeby chodziła cały czas? I czy jest sens uposazac ten piec w pogodowke bo mam taki kabel wystający ze ściany ale w jednej hurtowni powoedzieli mi ze ten piec nie obsługuje pogodowki? Również chciałbym moc chociaż uruchamiać piec z poziomu aplikacji ponieważ często wyjeżdżam dodatkowa opcja było by sterowanie temperatura jednak to już nie jest dla mnie jakieś „must have”. Jeżeli chodzi o obsługę z aplikacji fajnie by było jak by było wsparcie pod supla ponieważ ta aplikacja już steruje roletami. Proszę o odpowiedzi za wszelkie błędy w pisowni przepraszam. Pozdrawiam

07518EA2-60EE-4ABD-B929-C0FC0451CA27.jpeg

49C6DD56-1D05-4084-9E7A-21E801ABBCD4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystko zależy od tego czego oczekujesz ,oraz ile chcesz przeznaczyć na to kasy . Czy np. potrzebujesz ,,manewrować " temperaturami w każdym pomieszczeniu bo tak potrzebujesz , czy jednak zależy Ci na stałych temperaturach w danych pomieszczeniach. Jeśli twój kocioł nie ma możliwości podpięcia pogodówki ( co trzeba by sprawdzić ) to  najprościej możesz to zrobić tak :

1. Zamiast tego zaworu termostatycznego możesz zastosować zawór 3d z siłownikiem  o takich samych wymiarach ( zdjęcie poniżej) do tego sterownik,, I1 " , który obsługuje pogodówkę ,oraz  siłownik . Możesz też podłączyć pod niego pompę oraz moduł internetowy .  Ustawiasz krzywą grzania i zapominasz o wszystkim .

Jeśli jednak chcesz sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu bo np. z saunny w piwnicy korzystasz raz na tydzień , to wtedy .

2. kupujesz siłowniki NC 230v , do tego listwę L-8 , plus termostaty do każdego pomieszczenia maksymalnie 8 szt . możesz też dodać do tego moduł internetowy , do listwy możesz też podłączyć pompę oraz styk rozwierny od kotła .

Jak jesteś zainteresowany wyceną to proszę na priv .

RYS 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to dom Parterowy i raczej bym wolał mieć wszedzie ta sama temperaturę ok 21 stopni myśle ze jest idealna dla mnie. Zaciekawiło mnie bardzo rozwiązanie numer jeden tylko chyba wtedy bym musiał cały ten zawór trójdrożny który mam wymienić na taki jak dałeś na foto? Drugi problem jest taki ze w każdym pomieszczeniu mam już pociągnięte kable i zrobione puszki na kable do termostatów elektrycznych 🤷🏻‍♂️ . Jeśli chodzi o kocioł to pan w hurtowni powiedział mi ze on ma wyjście na pogodowke ale jego ustawienia nie pozwalają tej pogodowki ustawić. Cokolwiek to znaczy ja się na tym raczej noe znam dom już mam wykończony w środku tak wiec zostawiając te dziury na termostaty średnio będzie mi się podobać. Drugi problem jest taki ze aktualnie mam jeden termostat w pomieszczeniu dziennym  który podłączyłem pod kocioł i to on mi go poprostu załącza. Gdy ten zawór 3 drożny na podłogowe mam zrobiony na 6 to grzejnikiem pokojach u góry są ciepłe a na dole takie letniawie gdy go trochę przykręcę do 4 to grzejniki bardziej się dogrzewaja ale gdy się nagrzeje podlogowka to się wszystko załącza i efekt jest taki ze pokoje są trochę nie dogrzane🤷🏻‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.