Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa kominki w jednym domu.


vasteq

Rekomendowane odpowiedzi

Buduję do podpiwniczony. W projekcie kominek znajduje się w salonie. Majstry zrobili otwór pod komin murowany i w dodatku dwukanałowy (nie wiem po co skoro kanał wentylacyjny też się znajduje obok) a ja myślę o kominie systemowym. Pomyślałem czy nie umiejscowić wkładu kominkowego w piwnicy służący jako dodatkowe ogrzewanie lub uzupełnienie przyszłej instalacji gazowej, no i w salonie czyściej. Obecnie nie jestem przyłączony do sieci gazowej więc muszę wybrać jako piec główny na pellet. Przy czym chciałbym sobie zostawić możliwość zamontowania kominka w salonie w celach ozdobnych i wymurować od razu dwa kominy skoro mam i tak za duży otwór w stropie 42x83 cm. Pytania:

1. Czy uważacie że warto w to bawić się i montować dwa wkłady? W salonie kominek lepiej jakby byl "nie brudzący" na pellet czy może nawet gaz. Wyczystke mogę zrobić w piwnicy. Kominek w piwnicy z płaszczem do ogrzewania podłogowego, na paliwo stałe, gałęzie z sadu, drewno itp.

2. Jak dobrać moc kominka w piwnicy skoro cała powierzchnia to 300m2 (liczę nawet nieużytkowe poddasze ale może kiedyś będzie użytkowe). Czy uwzględnić to że będzie uzupełnieniem instalacji gazowej?

3. Jaki wybrać komin i średnicę dla obu kominków? Czy w zależności od rodzaju wkładu dobiera się komin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.