Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja CO, CWU z zasobnikiem dwuwężownicowym


shezzel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie dotyczące instalacji CO oraz CWU. Przyszło mi zakupić niewielki pensjonat w Beskidach. Budynek od 10 lat jest opuszczony. Pierwszą moją inwestycją jest wymiana instalacji grzewczej i tutaj napotkałem kilka problemów. Planuje zamontować jednofunkcyjny kocioł Termet Gold Plus 32kw lub jego brata Crystal II 35kw oraz zasobnik 300l dwuwężownicowy. Z racji tego, że nie mam potrzeby grzania instalacji przez cały rok, ponieważ obłożenie pensjonatu nie zawsze będzie stuprocentowe, zaplanowałem aby jedna z wężownic zasobnika była grzana priorytetowo, a kiedy zapotrzebowanie na wodę wzrośnie, włączy się druga wężownica. 

W swoim życiu zamontowałem kilka kotłów, natomiast nigdy nie miałem do czynienia z instalacją wymagającą sprzęgła i tutaj mam pytanie: Czy mój tok rozumowania jest dobry jak pokazane jest to na załączonym zdjęciu oraz czy takie podłączenie ma sens? 

Obawiam się także o czas oczekiwania na ciepłą wodę, ponieważ do najdalszych łazienek (licząc po rurkach) jest ok. 15-20m i nie ma cyrkulacji. Czy ktoś spotkał się z podobnym projektem i wie mniej więcej ile będę czekał na ciepłą wodę?

Drugą możliwością jest zamontowanie 2 kotłów (jeden na dole, drugi na górze) z zasobnikami 150l 1W oraz podłączenie po 3/4 łazienki pod każdy.

 

Z góry dziękuję za doradztwo.

Pozdrawiam

1_psd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.