Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Vitopend wyje przy co i goracej wodzie


dzieciol71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam kocioł gazowy Viessman Vitopend 100 WH1B .Piec ogólnie sprawował sie dobrze,od 2009 roku były wymieniane pompy,zawór 3D
.Dwa tyg temu ponownie wymieniłem pompę ba zaczeła wydawać niepokojące odgłosy.Odrazu też były odkamienione wymienniki ciepła,nagrzewnica.
Po tych czynnościach kocioł zachowuje sie bardzo dziwnie.Podczas ogrzewania przy odkręconych 2 grzejnikach wyje ,okolice nagrzewnicy,odkręcę wiecej grzejników zachowuje sie normalnie.Wyje też przy odkręceniu gorącej wody na maksymalny strumień,przy przykręceniu strumienia kocioł cichnie.Zauważyłem ,że wyje jak jest duzy płomień tak jak by sie woda gotowała w nagrzewnicy.Nie mam pojęcia co sie mogło stac przy wymianie pompy i czyszczeniu wymienników.Przed wymiana pompy kocioł grzał,nie było żadnych niepokojących objawów ,jedynie hałas pompy.Czy ktoś sie spotkał z czyms takim? Serwisant powiedział ,zeby spróbowac ponownie przeczyscic nagrzewnicę lub kupić nową.Tylko przed odkamienianiem i wymiana pompy nie było,zadnych oznak z nagrzewnicy.
Bardzo prosze o informację jaśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie.
-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.