Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie z kpec do mieszkania i wody


RRRemik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak w temacie posiadam ogrzewanie z miasta. Mam stary dom okolo 140m². Moc zamówiona to 10kw. Do tej pory wystarczalo w zupełności. Teraz panowie zamontowali zawor do redukcji przepływu bo podobno przekraczam moc. I ustawili przeply 100 l/h. Wczesniej on wynosil 180l/h. Na pytanie dlaczego tyle jest ustawione, dostalem odpowiedź bo tak mi kazali. Z wyliczen wyszlo mi ze faktycznie moc powinna byc 14kw. Tylko teraz przy przeplywie 100 grzejnii sa zime a moc chwilowa okolo 7kw. Na jakiej podstawie utawia sie ten przeplyw i ile on bedzie wynosił po zwiekszeniumocy? Wode mam ogrzewanom za pomoca jad-a jak piszczam ciepla wode to przrplyw skacze prawie do 500l/h i moc chwilowa nawet do 40kw. Moze tu jest problem? Moze powinienem zastosowac bojler oprocz jad?

 

927657931_Screenshot_20210314-120425_Painter2.thumb.jpg.0b69e608891d4ca9dedcdd50fd5d9bb8.jpg

1 wejscie z sieci, 2 licznik, 3 trojnik na ciepłą wodę, 4 zawór regulujący przepływ w zależności od temperatury wyplywajacej cieplej wody, 5 jad, 6 zimna woda, 7 ciepla woda z kranu, 8 zawór regulujacy przeplyw ciepła na grzejniki, 9 wymiennik ciepla, 10 ciepło do grzejników

Sory za jakość schematu ale tworzylem go na szybko na telefonie. Z gory dzięki za jakieś sugestie, znalezienie błędów instalacji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.