Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaasilanie rozdzielacza grzejnikowego


mi-szek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące sposobu zasilania rozdzielacza grzejnikowego, który posiada 3 obiegi dwie drabinki łazienkowe, oraz jeden grzejnik w garażu, który będzie ogrzewany bardzo sporadycznie. Reszta to ogrzewanie podłogowe około 120 m2

Za niedługo zaczynam wylewki. Pod styropianem, od kotłowni do pomieszczenia gospodarczego umieszczone są rury CU fi 28, zasilanie i powrót.W tym pomieszczeniu znajdują się dwie szafki podtynkowe z rozdzielaczem podłogowym oraz rozdzielaczem grzejnikowym. Rozdzielacz podłogowy 14 sekcji posiada grupą mieszającą z własną pompką . Czy z tego podejścia można zasilić również rozdzielacz grzejnikowy, montując wcześniej pompkę na  zasilaniu tych "szafek" w kotłowni, czy jednak podciągnąć równolegle osobne zasilanie rozdzielacza grzejnikowego w miedzi fi 22. Z kotłowni do szafek jest około 3 metrów. Całość obrazują schematy 1 i 2. Na schemacie pominięte zostały zawory, sitka śrubunki itp. Proszę o ocenę który schemat byłby prawidłowy w tym wypadku, a może oba są w porządku. Z góry dziękuje za opinie.

schemat1.thumb.jpg.02692b8ffe5e65ef5d0ae47339a2595f.jpgschemat22.thumb.jpg.68e43de10bed50cbe70fb58b0eed2460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym tak jak na schemacie nr 1, tylko rura do OP  na całym odcinku CU 28 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Tak też myślałem. Chciałem uniknąć ciągnięcia drugiej nitki zasilającej, ale póki jeszcze nie ma wylewki to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.